Co mówią o Tobie Twoje ulubione zdjęcia Jamesa Webba?

Od kosmicznych zejść w Mgławicy Carina po Filary Stworzenia i ognistą protogwiazdę, należący do NASA Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba (JWST) opublikował galerię kosmicznych zdjęć w 2022 r. – ale Twoje ulubione zdjęcia mogą ujawnić, kim jesteś.

Oficjalne konto teleskopu na Twitterze udostępniło plik ćwierkać Piątek z quizem przypominającym osobowość, który prosi użytkowników o wybranie ulubionych zdjęć z trzech czteroosobowych grup.

Następnie NASA przedstawia atrybuty związane z opcjami.

W zależności od wybranych zdjęć możesz być podróżnikiem w czasie, obserwatorem gwiazd, domatorem lub twórcą trendów.

Według NASA podróżnicy w czasie mogą mieć antyczny wygląd, podczas gdy obserwatorzy gwiazd stale się rozwijają i zmieniają, przedmioty gospodarstwa domowego trzymają się rutyny i mody.

Pierwszy zestaw zdjęć w konkursie NASA obejmuje (A) pierwsze głębokie pole Webba; (b) Kosmiczne zbocza w Mgławicy Carina. (c) Jowisz; oraz (d) Dane Webba pokazujące obecność wody w atmosferze egzoplanety WASP-96b

Minął ponad rok od wystrzelenia w kosmos teleskopu NASA o wartości 10 miliardów dolarów — i od tego czasu przesyła wspaniałe obrazy wszechświata z niespotykaną dotąd szczegółowością.

Webb został wystrzelony z Centrum Kosmicznego w Gujanie w Boże Narodzenie 2021 r., aby cofnąć się w czasie do początków wszechświata, aby uchwycić to, co wydarzyło się setki milionów lat po Wielkim Wybuchu.

Pierwszy zestaw zdjęć w konkursie NASA obejmuje (A) pierwsze głębokie pole Webba; (b) Kosmiczne zbocza w Mgławicy Carina. (c) Jowisz; oraz (d) Dane Webba pokazujące obecność wody w atmosferze egzoplanety WASP-96b.

Drugi zestaw zdjęć przedstawia (A) Kwintet Stephana; (B) Filary Stworzenia w świetle bliskiej podczerwieni. (c) pierścienie i księżyce Neptuna; oraz (d) pierwszy wyraźny dowód obecności dwutlenku węgla w atmosferze egzoplanety.

Ostatnia grupa obejmuje (a) galaktykę z kołem wozu. (b) obłok L1527 i ukryta protogwiazda; (c) księżyc Saturna Tytan; oraz (D) pierwszy bezpośredni obraz egzoplanety wykonany przez Webba, HIP 65426b.

READ  Naukowcy zidentyfikowali trzy nowe gatunki starożytnego kangura, z których jeden miał ponad 200 cm długości

Wszystko to jest nigdy wcześniej nie widzianym przebłyskiem cudów wszechświata.

Dzieje się tak dzięki kamerze internetowej Near Infrared Webcam (NIRCam) i instrumentowi Mid-Infrared Instrument (MIRI), który widzi światło w obszarze średniej podczerwieni widma elektromagnetycznego.

Techniki te rejestrują nigdy wcześniej niewidziane cechy i pozwalają teleskopowi spojrzeć wstecz w czasie setki tysięcy lat po Wielkim Wybuchu.

I chociaż świat jest pod wrażeniem tych zdjęć, NASA wierzy, że mówią one wiele o osobowości danej osoby.

Dla tych, którzy w większości wybrali A w trzech grupach, amerykańska agencja kosmiczna uważa cię za podróżnika w czasie.

Słowa użyte do opisania tego żywią się chaosem i są nostalgiczne i hipsterskie w stylu vintage.

Tak jak patrzenie na galaktyki pozwala nam spojrzeć w przeszłość miliardy lat, tak Twoja technika sięga wstecz w czasie. Może wyglądać na antyczny. I prosperuj w chaosie, jak galaktyczne fuzje.

Jeśli większość twoich ulubionych zdjęć Webba to zdjęcia klasy B, to jesteś obserwatorem snów, gwiazdą serialu i wciąż wszystko przemyślesz.

Twoja głowa może być w chmurach. Tak jak mgławice często zawierają gwiazdy we wczesnych stadiach rozwoju, tak ty zawsze rośniesz i się zmieniasz. Uwierz w siebie – wnosisz światło do wszechświata. Nie przestawaj świecić” – udostępniła NASA w wątku na Twitterze.

A dla C, uważaj się za domownika.

Drugi zestaw zdjęć przedstawia (A) Kwintet Stephana; (B) Filary Stworzenia w świetle bliskiej podczerwieni. (c) pierścienie i księżyce Neptuna; oraz (d) pierwszy wyraźny dowód obecności dwutlenku węgla w atmosferze egzoplanety.

Drugi zestaw zdjęć przedstawia (A) Kwintet Stephana; (B) Filary Stworzenia w świetle bliskiej podczerwieni. (c) pierścienie i księżyce Neptuna; oraz (d) pierwszy wyraźny dowód obecności dwutlenku węgla w atmosferze egzoplanety.

Ostatnia grupa obejmuje (a) galaktykę z kołem wozu. (b) obłok L1527 i ukryta protogwiazda; (c) księżyc Saturna Tytan; oraz (D) pierwszy bezpośredni obraz egzoplanety wykonany przez Webba, HIP 65426 b

Ostatnia grupa obejmuje (a) galaktykę z kołem wozu. (b) obłok L1527 i ukryta protogwiazda; (c) księżyc Saturna Tytan; oraz (D) pierwszy bezpośredni obraz egzoplanety wykonany przez Webba, HIP 65426 b

Słowa użyte do opisania tej grupy to introwertycy, gruboskórni i ludzie, którzy kochają wygodę i rutynę.

Jako introwertyk wolisz własną orbitę. Odpoczynek i rutyna są dla Ciebie w porządku. Podobnie jak Tytan, może mieć gęstą atmosferę. Ale jeśli ktoś jest na twojej orbicie, zobaczy twoje ukryte uroki, zgodnie z tweetem.

Ostatnia grupa, D, jest przeznaczona dla trendsetterów, którzy wyprzedzają trendy, są tajemniczy i wolą pisać, niż do kogoś dzwonić.

Zawsze będąc przed krzywą (przekraczającą) i planując następny ruch, na początku może się to wydawać bardzo odległe. Podobnie jak w przypadku pośredniego odkrywania egzoplanet, możesz preferować SMS-y zamiast połączeń. Sprawiasz, że jesteśmy ekscytujący” – powiedziała NASA.

Twoja głowa może być w chmurach. Tak jak mgławice często zawierają gwiazdy we wczesnych stadiach rozwoju, tak ty zawsze rośniesz i się zmieniasz. Uwierz w siebie - wnosisz światło do wszechświata. Nie przestawaj świecić” – udostępniła NASA w wątku na Twitterze

Twoja głowa może być w chmurach. Tak jak mgławice często zawierają gwiazdy we wczesnych stadiach rozwoju, tak ty zawsze rośniesz i się zmieniasz. Uwierz w siebie – wnosisz światło do wszechświata. Nie przestawaj świecić” – udostępniła NASA w wątku na Twitterze

Zabawny quiz to świetny sposób na zakończenie roku, w którym rozpoczyna się epicka wyprawa Webba.

Naukowcy przewidzieli, że teleskop, który teraz krąży wokół Słońca milion mil od Ziemi, powinien wytrzymać 20 lat.

Instrumenty są wydajniejsze, a optyka ostrzejsza i stabilniejsza. „Mamy więcej paliwa i zużywamy mniej” – powiedział Massimo Steavelli, szef biura misji Webba w Space Telescope Science Institute w Baltimore.

Obserwatorium na podczerwień, które krąży wokół niego, ma być około 100 razy potężniejsze niż jego poprzednik, Kosmiczny Teleskop Hubble’a.

NASA lubi myśleć o Jamesie Webb jako o następcy Hubble’a, a nie o zastępcy, ponieważ obaj będą ze sobą pracować przez jakiś czas.

Zawsze będąc przed krzywą (przekraczającą) i planując następny ruch, na początku może się to wydawać bardzo odległe. Podobnie jak w przypadku pośredniego odkrywania egzoplanet, możesz preferować SMS-y zamiast połączeń. Sprawiasz, że jesteśmy seksowni,

Zawsze będąc przed krzywą (przekraczającą) i planując następny ruch, na początku może się to wydawać bardzo odległe. Podobnie jak w przypadku pośredniego odkrywania egzoplanet, możesz preferować SMS-y zamiast połączeń. Sprawiasz, że jesteśmy ekscytujący” – powiedziała NASA

Projekt JWST, który rozpoczął się w 1996 roku, jest międzynarodową współpracą kierowaną przez NASA we współpracy z europejskimi i kanadyjskimi agencjami kosmicznymi.

Jeśli podobał Ci się ten artykuł…

James Webb odkrywa galaktyki spiralne z „kosmicznego południa” wczesnego Wszechświata ponad 8 miliardów lat temu – najdalsze galaktyki, jakie kiedykolwiek widziało ludzkie oko

Teleskop Jamesa Webba NASA uchwycił oszałamiający obraz „samotnej” galaktyki oddalonej o 3 miliony lat świetlnych od Drogi Mlecznej

Królewskie Towarzystwo Astronomiczne anulowało Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba NASA z powodu zarzutów imiennika wobec pracowników LGBT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *