Co najmniej 24 osoby zmarły z powodu mroźnej pogody w świąteczny weekend

Zimą zmarły co najmniej 24 osoby Pogoda Siejąc spustoszenie w całej Ameryce Boże Narodzenie Weekend.

Północny hrabstwo Erie ma najwyższą liczbę zgonów. Nowy Jork, w tym bawołów, gdzie odnotowano siedem zgonów. Inny nowojorczyk zmarł w wyniku zatrucia tlenkiem węgla w hrabstwie Niagara.

„Przejdzie do historii jako najbardziej niszczycielski Burza„W Buffalo, gubernator Nowego Jorku, Cathy Hochul, powiedziała podczas świątecznej konferencji prasowej.

Gubernator powiedział, że „ogromna” burza śnieżna miała wiatr o prędkości prawie 80 mil na godzinę.

Buffalo zainicjowało zakaz podróżowania, gdy nadeszły zamiecie śnieżne.

„Nie mogę przecenić, jak niebezpieczne są nadal warunki” – powiedział Hochul w niedzielę, wzywając ludzi do trzymania się z dala od dróg w Boże Narodzenie.

Restauracja Hoak’s jest pokryta śniegiem po rozpyleniu fal z jeziora Erie podczas zimowej burzy w Hamburgu, Nowy Jork, 24 grudnia 2022 r.

Kevin Hoke/Reuters

Zdjęcie: Osoba odśnieżająca podczas zimowej burzy w Amherst w stanie Nowy Jork, 24 grudnia 2022 r., w zachodniej części Nowego Jorku

Osoba odśnieżająca podczas zimowej burzy w Amherst w stanie Nowy Jork, 24 grudnia 2022 r., w zachodniej części Nowego Jorku.

Jeffrey D. Barnes/AP

Zdjęcie: Pojazdy utknęły na drodze po zimowej burzy, która nawiedziła obszar Buffalo w Amherst w stanie Nowy Jork 25 grudnia 2022 r.

Pojazdy utknęły na drodze po zimowej burzy, która nawiedziła obszar Buffalo w Amherst w stanie Nowy Jork 25 grudnia 2022 r.

Brendan McDermidt/Reuters

Po raz pierwszy w historii burzy straż pożarna w Buffalo nie była w stanie odpowiedzieć na żadne wezwania. Wezwano Gwardię Narodową.

Setki ludzi zostało uratowanych z samochodów, powiedział Hochul, dodając: „Nadal mamy ludzi do uratowania”.

Lotnisko w Buffalo będzie zamknięte do wtorku.

Zdjęcie: Osoba odśnieżająca chodnik podczas burzy śnieżnej w Buffalo, NY, 24 grudnia 2022 r.

Osoba odśnieżająca chodnik podczas burzy śnieżnej w Buffalo w stanie Nowy Jork, 24 grudnia 2022 r.

Caroline Thompson/AP

Zdjęcie: Pług śnieżny oczyszcza drogi po zimowej burzy, która nawiedziła obszar Buffalo w Lancaster w stanie Nowy Jork 25 grudnia 2022 r.

Pług śnieżny oczyszcza drogi po zimowej burzy, która nawiedziła obszar Buffalo w Lancaster w stanie Nowy Jork 25 grudnia 2022 r.

Brendan McDermidt/Reuters

Zdjęcie: Mężczyzna na skuterze śnieżnym orze drogę po zimowej burzy, która nawiedziła obszar Buffalo w Amherst, Nowy Jork, 25 grudnia 2022 r.

Skuter śnieżny rozmawia z pługiem na drodze po zimowej burzy, która nawiedziła obszar Buffalo w Amherst w stanie Nowy Jork 25 grudnia 2022 r.

Brendan McDermidt/Reuters

Według Associated Press zgony związane z pogodą odnotowano również w Ohio, Kansas, Vermont, Kolorado, Wisconsin i Missouri.

READ  strzelanie przed domem Rep. Zeldina w Nowym Jorku; Rodzina nie została ranna

Gdy nadchodzi burza Brutalnie zimny wiatr Obraża kraj w świąteczny poranek.

Zdjęcie: Zdobi fontannę w Charleston w Karolinie Południowej, 24 grudnia 2022 r., gdzie przewiduje się, że temperatura osiągnie 32 stopnie.

Lód zdobi fontannę w Charleston w Karolinie Południowej, 24 grudnia 2022 r., gdzie przewiduje się, że temperatura osiągnie 32 stopnie.

Pedro Ugarte/AFP za pośrednictwem Getty Images

Przewiduje się minus 9 stopni w Minneapolis, 2 stopnie w Chicago, 3 stopnie w Denver, 15 stopni w Nowym Jorku, 16 stopni w Atlancie i 21 stopni w Dallas.

Ponad 165 000 klientów obudziło się bez prądu w Boże Narodzenie rano w Maine, Nowym Jorku, New Hampshire, Wirginii i na Florydzie.

Ponad 3000 lotów do lub ze Stanów Zjednoczonych zostało odwołanych w Wigilię Bożego Narodzenia, a ponad 1700 odwołano do tej pory w Boże Narodzenie.

Zdjęcie: Pasażerowie czekają w kolejce na międzynarodowym lotnisku O'Hare w Chicago, 24 grudnia 2022 r.

Pasażerowie czekają w kolejce na międzynarodowym lotnisku O’Hare w Chicago, 24 grudnia 2022 r.

Paul Beatty/AP

Zdjęcie: Wczasowicze zbierają się na lotnisku Detroit Wayne County Metro Airport w Wigilię Bożego Narodzenia po Winter Storm Elliott, 24 grudnia 2022 r. W Detroit, Michigan.

Wczasowicze zbierają się na lotnisku Detroit Wayne County Metro Airport w Wigilię Bożego Narodzenia po zimowej burzy Elliott 24 grudnia 2022 r. W Detroit w stanie Michigan.

Matthew Hatcher/Getty Images

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *