Co oznacza dla McVaya, Michaelsa i Bucka umowa ESPN o wartości 90 milionów dolarów Troya Aikmana

po Transmisja sejsmiczna Troya Aikmana przeniesiona z Fox do ESPNOczekuje się, że wstrząsy dochodzące z linii bocznej NFL odbiją się echem u niektórych z największych nazwisk w sporcie w historii.

od Shawna McVeigha Możliwość wyjścia ze szkolenia Do muzycznych foteli potencjalnych graczy, w tym legendarnych nadawców Al Michaelsa i Joe Bucka, bezpłatna agencja NFL TV może stać się jeszcze bardziej bałaganiarska.

Po pięcioletnim kontrakcie Aikmana na kwotę 90 milionów dolarów i zmianie z ESPN, McVeigh, 36-letni trener z nowym Super Bowl w swoim stanie, może podjąć bardzo niejasną decyzję.

to była amazonka Próbuję dobić targu z Michaelsem Aby stać się pionierem gry osobno, gdy jesienią rozpocznie się ekskluzywna czwartkowa nocna piłka nożna, utknął na linii 1 jarda, gdy Michaels czekał, aby zobaczyć, kogo Amazon sprowadzi jako partnera.

Po tym, jak Cris Collinsworth zgodził się na kontrakt o wartości 12,5 miliona dolarów rocznie, aby połączyć siły z Mike’iem Tirico w kolejnej iteracji NBC „Sunday Night Football”, Collinsworth został skreślony z Michaelsem w czwartek.

Według źródeł Amazon prowadził rozmowy z obecnym 49ers GM i byłym analitykiem telewizyjnym Johnem Lynchem, ale nie doprowadziło to do porozumienia.

Amazon był w ostatnich tygodniach o krok od podpisania umowy z Aikmanem, ale nie był w stanie zamknąć Aikmana, co pozwoliło ESPN rzucić się na Aikmana i ukraść go, przekraczając średnią roczną pensję Tony’ego Romo i 10-letniego kontraktu CBS na 180 milionów dolarów.

Chociaż Michaels niechętnie włamuje się do nowego analityka, ma związek z McVeigh, ponieważ mieszkają blisko siebie w Los Angeles, a nawet wychodzą na kolację na imprezach. McVay ma taką moc gwiazdy, że Michaels może w końcu pokusić się o zarejestrowanie się w Amazon.

Troy Aikman dostaje prawie 90 milionów dolarów od ESPN za dołączenie "Poniedziałkowa nocna piłka nożna."
Troy Aikman otrzymuje prawie 90 milionów dolarów od ESPN, aby dołączyć do „Monday Night Football”.
Obrazy Getty

Jednak McVeigh, który jako trener Rams zarobił 8,5 miliona dolarów, może zdecydować się na pozostanie na uboczu i z pewnością może wykorzystać odsetki od Amazona lub Foxa jako dźwigni. Jego słowa i czyny baranów prawdopodobnie sprawią, że w ciągu najbliższych kilku lat zostanie skazany na porzucenie coachingu.

READ  Amerykańskie zawodniczki i pozew futbolu amerykańskiego o wyrównanie płac

Powiedział, że nie chce być graczem NFL, chce być w pobliżu dla swojej rodziny, podczas gdy zwycięskie Rams teraz zastawiają swoją przyszłość na tytuł.

Oczywiście McVay będzie mógł znaleźć pracę w telewizji za każdym razem, gdy nie będzie się szkolił, ale te sieci płacą tylko najlepszym analitykom gier, którzy mają te ośmiocyfrowe oferty rocznie.

Sean McVeigh
Sean McVeigh wygrał Super Bowl 2022 razem z Baranami.
AP

Jeśli McVay poczeka, szefowie analityków gier nr 1 w ESPN, CBS, Fox i Amazon mogą się zapełnić. Zawsze będzie dla niego siedem cyfr, ale to może być ten moment, jeśli naprawdę chce 15 milionów dolarów plus weekendy.

Tymczasem Buck jest na szczycie listy ESPN, aby sparować z Aikmanem, według źródeł. Oboje byli w Foxie od ponad dwóch dekad.

Buck ma kolejny rok na kontrakcie z Foxem i nie chce go stracić, zwłaszcza mając dwa Super Bowls w ciągu najbliższych trzech lat. Pomimo rozmów finansowych i pomimo tego, że Fox płaci Buckowi dużo – 11 milionów dolarów rocznie za bycie najlepszym graczem w NFL i MLB – ESPN może spróbować wyciągnąć Foxa z wody.

ESPN chce sprowadzić Joe Bucka do Troya Aikmana.
ESPN chce sprowadzić Joe Bucka do Troya Aikmana.
Obrazy Getty

Chociaż Fox nie musi udzielać Buckowi pozwolenia na rozmowę z ESPN, Fox może to zrobić, ponieważ byłby kiepskim nadawcą, co mogłoby spowodować niemożliwą do utrzymania sytuację w roku Super Bowl.

Oczekuje się, że ESPN najpierw zobaczy, czy może wylądować. Jeśli nie, Prawdopodobnie zwróci swoją uwagę na MichaelsaWedług źródeł. ESPN wiedziało, że Michaels chce pracować z Aikmanem i czuł, że musi podpisać umowę z odpowiednim analitykiem, aby naprawdę rozważyć pójście za Michaelsem.

ESPN właśnie to zrobił. Dla Michaelsa byłaby to fabuła wracająca do jego korzeni „Monday Night Football”.

Z drugiej strony Amazon zarejestrował już ulubiony produkt Michaelsa, Freda Godeli z NBC, co pozwoli Michaelsowi łatwo się tam wślizgnąć, jeśli ma analityka, który go lubi.

READ  Zwycięzcy BBWAA Awards 2022

Po odejściu Aikmana Fox zrobi wszystko, co w jego mocy, aby zatrzymać Bucka, ale kocha jej głębię. Osobno grają nowicjusze Kevin Burckhardt, Adam Amin i Joe Davis. W zeszłym roku sprowadziła analityka gier Grega Olsena nr 2 z pomysłem, że pewnego dnia może być nr 1. Ten dzień może nadejść, chociaż umowa nie jest jeszcze sfinalizowana.

Al Michel
ESPN może przeprowadzić wyścig w Al Michaels, jeśli umowa z Amazonem nie przejdzie.
Obrazy Getty

Fox zbada McVeigh i na pewno nie można go tam wykluczyć. Źródła podają, że firma rozmawiała już z Seanem Paytonem o pracy w studiu. Zarówno Fox, jak i Amazon nadal podziwiają potencjał Drew Breesa z NBC, pomimo jego słabego playoffa. Tom Brady będzie odbierać telefony od Amazona i Foxa.

Oprócz możliwości łączenia i dopasowywania, Fox ma Jossa Johnsona i Jewel Clatta jako swój pierwszy zespół uniwersytecki.

Najprawdopodobniej Buck będzie miał możliwość pozostania w Fox lub udania się do ESPN. Dla zabawy powiedzmy, że Buck dołącza do Aikmana w ESPN.

Nagle Fox będzie miał okazję zagrać w grę, a Burkhart (47 lat) prawdopodobnie będzie gotowy na przyjęcie płaszcza. Mimo to Fox ma na koncie dwa z trzech kolejnych Super Bowls – a Michaels zadzwonił już do dwunastu z nich.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *