Co zaskakujące, nowym brytyjskim premierem jest Ameryka

Możesz zignorować szalone wiadomości napływające ostatnio z Wielkiej Brytanii, ale w rzeczywistości jest to całkiem niezłe, szczególnie w odniesieniu do nowego premiera kraju, Rishi Sunaka, którego pochodzenie ma zaskakująco głębokie powiązania z Amerykanami.

Za chwilę przejdę do tych gadżetów z Sunak, ale najpierw opowiem o więzi między Ameryką a Anglią. Francja czy Izrael mogą myśleć, że mają szczególne stosunki ze Stanami Zjednoczonymi – ale walczą o drugie miejsce. Mieliśmy stosunki z Anglią już w nieszczęsnej kolonii Wirginii w 1584 roku i przez następne pięć wieków żaden kraj nie był bliżej.

Winston Churchill opisał stosunki między Stanami Zjednoczonymi a Wielką Brytanią jako „specjalne” w 1946 r. Przemówienie w Fulton, Missouri Z prezydentem Harrym Trumanem. To prawda, że ​​mamy kilka różnic: zimne piwo i ciepłe piwo, kolor i kolor oraz piłka nożna i piłka nożna. Ale mamy ze sobą wiele wspólnego. Stany Zjednoczone i Wielka Brytania dzielą miłość do brytyjskiej rodziny królewskiej i niesamowitą mieszankę kultur, jeśli chodzi o rock, modę i telewizję.

Istotną rolę odgrywają również relacje gospodarcze między pierwszą a szóstą gospodarką świata – po Indiach, Niemczech, Japonii i Chinach. według Strona internetowa Ambasady USA w Wielkiej Brytanii.

Chodzi o coś więcej, mówi inwestor z Wall Street, Ann Berry, Brytyjka z tytułem MBA na Uniwersytecie Harvarda. Wskazuje, że Stany Zjednoczone potrzebują wszystkich sojuszników, których mogły dać w wyniku napięć z Rosją, Arabią Saudyjską i Chinami.

Powiedziała: „Historyczny sojusznik stał się ważniejszy we współczesnym świecie, ponieważ globalna lojalność staje się mniej przejrzysta, bardziej ulotna, bardziej transakcyjna. Myślę, że Wielka Brytania nadal jest przyjacielem Stanów Zjednoczonych i myślę, że pozostanie nasz przyjaciel. I wciąż jest tłumaczem po tej stronie oceanu. „Atlantyk, jeśli chodzi o wymyślanie, jak grać w Europie”.

Wielka Brytania boryka się z poważnymi problemami gospodarczymi, z których część wynika z: Globalna nierównowaga popytu nad podażąNiektóre wynikają z okoliczności charakterystycznych dla Wielkiej Brytanii, a niektóre z Brexitu lub opuszczenia Unii Europejskiej od prawie dwóch lat. doprowadzony Międzynarodowe korporacje wyprowadzają swoje europejskie siedziby poza LondynA niedobór siły roboczej i komercyjne tarcia. Silniejszy dolar i wyższe ceny energii powodują większy ból.

READ  Aktualizacja na żywo z Ukrainy: Rosja zdobywa terytorium, straty zbierają żniwo

Premier Wielkiej Brytanii Rishi Sunak rozmawia z przedstawicielami mediów podczas wizyty w szpitalu uniwersyteckim Croydon 28 października 2022 r. w Londynie w Wielkiej Brytanii. Leon Neal/Paul przez Reuters

Ta burzliwa gospodarka leży w rękach nowego brytyjskiego premiera Rishi Sunaka, przywódcy Partii Konserwatywnej, który jest u władzy od 12 lat. Przejął kierownictwo nad Liz Truss, której trudna kadencja jako premiera Wielkiej Brytanii zakończyła się po zaledwie sześciu tygodniach w warunkach dużej niestabilności na rynku.

Finansowa wiedza Sunaka powinna okazać się nieoceniona w tej nowej roli, a rynki już się ustabilizowały. Oprócz powiązań ze światem finansów nowy premier ma również głębokie powiązania ze Stanami Zjednoczonymi”.

Nowy premier to człowiek wielu pionierów. W wieku 42 lat jest najmłodszym premierem od czasów Williama Pitta (Młodszego), który objął urząd w 1783 roku w wieku 24 lat. Sunak, urodzony w Wielkiej Brytanii, jest pierwszym premierem indyjskiego pochodzenia. Jest także pierwszym byłym prezesem funduszy hedgingowych, pierwszym, który uzyskał tytuł MBA na Uniwersytecie Stanforda i pierwszym, który pracował dla Goldman Sachs.

Przyjrzyjmy się bliżej niektórym z tych amerykańskich linków. Po ukończeniu Oksfordu w 2001 roku Richie dołączył do Goldman Bank w Londynie jako analityk, gdzie przez pewien czas siedział obok wspomnianej Anne Berry.

„Był bardzo inteligentny, analityczny, bardzo elokwentny i miał naprawdę zabawną osobowość” – mówi. „Był bardzo skoncentrowany, nawet wtedy, na upewnieniu się, że robi coś, co ma szerszy wpływ”.

Sunak opuścił Goldman i wyjechał do Stanford na stypendium Fulbrighta, gdzie w 2006 roku uzyskał tytuł MBA. W wydanej w 2020 roku biografii Sunaka jest trochę koloru w biografii Sunaka (Ile 40-latków to gwarantuje?) zatytułowanej (mamy nadzieję) mieć nadzieję) nie dosłownie) „załamie się” Napisane przez Lorda Michaela Ashcrofta, 76-letniego biznesmena-miliardera i polityka torysów. Ashcroft pisze, że Dolina Krzemowa zafascynowała Sunaka i że kiedyś skomentował, jak można było przejechać 10 minut przez Bay Area i ominąć setki zmieniających życie biznesów.

READ  Czy zdobycie wotum zaufania wystarczy, aby uratować Hamzę Yusufa?

Książka opowiada o bezwzględności Stanforda, a jedna z jego koleżanek z klasy, Maria Angiano, powiedziała autorowi: „Moje pióra radziły sobie bardzo dobrze. Zawsze był bardzo pozytywny”. Inny student w tym czasie, Rashad Bartholomew, pamięta imprezowanie na poważnie, ale zauważył, że Snack nie pił, ale od czasu do czasu brał udział w niektórych grach pokerowych na niskie stawki.

Po ukończeniu Stanford University Business School Sunak pracował w funduszach hedgingowych w Londynie, w tym w Children’s Investment Fund (powszechnie znanym jako TCI), prowadzonym przez brytyjskiego miliardera Chrisa Hoona, opisanego przez Brytyjski menedżer funduszu hedgingowego W pewnym momencie Hon dokonywał aktywnej inwestycji, która obejmowała atakowanie amerykańskiej kolei CSX, którą śledzi Jego początki sięgają Baltimore and Ohio Railroad (lub B&O), najstarszy w Stanach Zjednoczonych. Udział w CSX stał się splątanym związkiem i zakończył się źle dla TCI. Sunak zainwestował w CSX i Wspomniano o jego roli w sporach sądowych.

Al-Sinak jest bardzo bogaty, z czego większość pochodzi od jego żony, Akshata Murthiabsolwent Claremont McKenna, którego poznał w Stanford i córka miliardera założyciela Infosys, Narayana Murthy. Akszatta 93% Infosys jest warte około 700 milionów dolarów, według indyjskiego magazynu Business Today. Podstawową działalnością Infosys było Outsourcing tysięcy amerykańskich miejsc pracy do Indiilub zastąpić miejsca pracy w Stanach Zjednoczonych obcokrajowcami. I robiła to w kółko Pobiłem głowy amerykańskimi organizatorami.

Ale poczekaj – przez Murthys jest więcej Americana. Za pośrednictwem Akshaty i jej rodzinnej firmy Sunak utrzymuje również relacje z firmami, które prowadzą Wendy’s w Indiach oraz joint venture z Amazonem w Indiach, według Śledztwo prowadzone przez Guardiana.

Wreszcie twój wiek nawet Miał amerykańską zieloną kartę Czasami, według BBC. wciąż ma Luksusowy apartament w Santa Monicadonosi The Guardian.

Chodzi mi o to, że związki Sunaka z Ameryką są tak samo ważne i wyjątkowe jak sama Wielka Brytania, i faktycznie odzwierciedlają zmieniający się charakter naszych relacji z Anglią.

READ  Rosja strzela dronami i pociskami w Kijowie po eksplozji Kremla: aktualizacje na żywo

Pomyśl o tym w ten sposób: w dziewiętnastym wieku nasze więzi były głównie komercyjne, być może najlepiej symbolizowane przez Andrzeja Carnegie, urodzony w Szkocji amerykański baron stali, najbardziej znany ze swojej działalności charytatywnej w Imperium Amerykańskim i Brytyjskim. W XX wieku nasz sojusz wojskowy z Wielką Brytanią miał pierwszorzędne znaczenie, a Winston Churchill, tak ukochany przez Amerykanów, był (nieco odwzajemniony) symbolem tego stowarzyszenia. A teraz, w XXI wieku, wraz z rozwojem finansów, Better Than Sunak, były człowiek z Wall Street z amerykańskim dyplomem MBA, jest najnowszą reprezentacją angloamerykanizmu.

Rishi Sunak: brytyjsko-amerykański jak stek z nerką i szarlotką.

Ten artykuł ukazał się w sobotnim wydaniu Morning Brief 29 października. Od poniedziałku do piątku do godziny 6:30 czasu wschodniego wysyłaj poranny kanał prosto na swoją skrzynkę odbiorczą. Subskrypcja

Śledź na Twitterze Andy Serwer, redaktor naczelny Yahoo Finance: serwer

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe od Yahoo Finance

Pobierz aplikację Yahoo Finance dla jabłko lub Android

Śledź Yahoo Finance na ŚwiergotA FacebookA InstagramA FlipboardA LinkedInA youtube

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *