Członek założyciel Humble Mouse, Jeremiah Green, umiera w wieku 45 | Skromna myszka

Jeremiah Green, założyciel i perkusista amerykańskiego zespołu rockowego Skromna myszkaZmarł w sobotę po tym, jak niedawno zdiagnozowano u niego raka.

„Nie wiem, jak to złagodzić: dzisiaj straciliśmy naszego drogiego przyjaciela Jeremiasza” — Skromna Mysz książki na swoim koncie na Instagramie. „Po prostu położył się, by odpocząć i po prostu zniknął”.

W zeszłym tygodniu frontman Isaac Brock zostało potwierdzone Green „niedługi czas temu zdiagnozowano u niego raka”, nie omawiając szczegółowo swojego stanu. Mówiono również, że Green wycofał się z trasy Ponieważ miał raka czwartego stopnia Był w trakcie chemioterapii.

45-letni Green pomógł stworzyć post-grunge’owy zespół z początku lat 90. w stanie Waszyngton, ale szybko stał się częścią mniej szorstkiej sceny muzycznej w Portland w stanie Oregon.

Ich przełomowe hity, opisane przez magazyn Spin w 2000 roku jako „o utknięciu w Ameryce w czasie boomu”, uczyniły z nich coś, co nazwano „niezależnym niosącym pochodnię”. Green i Brooke spotkali się pierwotnie w drodze na darmowy posiłek sponsorowany przez grupę wyznawców Hare Kryszna.

Magazyn opisał zespół jako coś rzadkiego – „charyzmatyczny zespół rockowy ze sceny indie na czystym północnym zachodzie”. W artykule opisano myszy, inne niż Brock, jako „cichsze niż dzwonki do drzwi Billa i Sebastiana”.

„Wolałbym się ukryć, niż być w centrum uwagi” – powiedział Green magazynowi.

Jak sama nazwa wskazuje, pochodzili ze skromnych początków, ćwicząc swoją muzykę w szopie. W 1996 roku zespół wydał „This Is a Long Drive for Nobody With Nothing to Think About”, a rok później album powszechnie uważany za najlepszy w ich dorobku, The Lonesome Crowded West.

Dopiero w 2004 roku ta dobra wiadomość dla ludzi kochających złe wieści, że skromna mysz przedarła się do głównego nurtu. Chociaż Greena nie było na tym albumie, a Modest Mouse przeszedł kilka zmian w składzie, był konsekwentnym członkiem.

READ  Lista spoilerów WWE SmackDown na odcinku 17.05.24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *