Czołowy naukowiec twierdzi, że RPA przekroczyła szczyt erupcji Omigronu

Kraj znajduje się obecnie u szczytu fali omigracyjnej, napędzanej znacznym spadkiem zaludnionej prowincji i centrum Gauteng – powiedział w środę CNN Ridwan Sulliman, starszy pracownik naukowy Rady ds. Badań Naukowych i Przemysłowych Republiki Południowej Afryki (CSIR). .

Powtórzyła to Michelle Groome z Narodowego Instytutu Chorób Zakaźnych (NICD), jedna z czołowych naukowców w kraju, która powiedziała na konferencji prasowej w środę, że „wszystko wskazuje na to, że przekroczyliśmy szczyt epidemii w Gauteng”.

Według opublikowanego w środę podsumowania epidemiologicznego NICD, liczba nowych przypadków Kovit-19 wykrytych w RPA na dzień 18 grudnia spadła o 20,8%.

Inne prowincje w kraju również przekroczyły swój szczyt, powiedział Sullivan.

Dane NICD pokazują 23% spadek liczby przypadków zarejestrowanych na Terytorium Północno-Zachodnim w zeszłym tygodniu (obecnie 40,3 przypadków na 100 000).

Prowincja Limpopo odnotowała 14% spadek liczby przypadków zgłoszonych w zeszłym tygodniu, a prowincja Mumlanga 6% spadek, według danych NICD.

Wiadomość pojawia się, gdy wariant Omigran nadal utrzymuje się w wielu krajach na całym świecie, w tym w Stanach Zjednoczonych, gdzie wariant ten występuje obecnie w każdym stanie. W międzyczasie, Kraje w całej Europie Rząd ponownie wprowadza sterowanie, aby walczyć z tą najnowszą falą napędzaną przez nowy wariant.

Jest krajowym prezesem Południowoafrykańskiego Stowarzyszenia Medycznego i jednym z pierwszych lekarzy zajmujących się leczeniem pacjentów z Omicronem. Angelique Coetzee powiedziała w poniedziałek w programie CNN New Day, że RPA „przekroczyła krzywą” i że liczba Gautenga była „bardzo niska”.

Sullivan sklasyfikował czwartą falę w tym kraju jako „falę pionową”, która była „znacznie krótsza” niż poprzednia, mówiąc w tweecie, że „osiągnięcie szczytu w RPA zajmuje około pół dnia w porównaniu z poprzednimi falami”.

Według Suleimana, chociaż wynik testu jest „nadal powyżej 29,8%”, malejąca liczba potwierdza, że ​​„spadek epidemii jest realny, a nie eksperymentalny”.

Pomimo „nieznacznego wzrostu liczby zgonów”, liczba ta będzie „znacznie niższa” niż Delta, której doświadczyła zmienność, powiedział w środę CNN południowoafrykański ekspert ds. szczepień Shafeer Mahdi.

READ  Minister spraw zagranicznych Tajwanu mówi, że Chiny realizują część planu gry dotyczącego agresji

Sullivan powiedział, że liczba przyjęć do szpitala i zgony w wyniku fali były „znacznie niższe niż w poprzednich falach”.

Naukowcy z RPA po raz pierwszy odkryli wariant Omigron w zeszłym miesiącu, co pomogło zwiększyć świadomość w innych częściach świata.

Poprawka: Ta historia została błędnie przedstawiona, kiedy południowoafrykańscy naukowcy po raz pierwszy odkryli Omigran. Został zaktualizowany.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *