Disney uruchamia statek wycieczkowy Wish

Kapitan Minnie stoi na pokładzie najnowszego statku wycieczkowego Disneya, The Wish.

Disney

Od tego czasu minęła już dekada Disney Rozszerzył swoją flotę wycieczkową. Jego najnowszym dodatkiem, który ma zostać uruchomiony za dwa tygodnie, jest pływający park rozrywki o wysokości 1119 stóp.

Disney Wish jest jednym z ponad 30 statków należących do różnych liderów rejsów, które mają zadebiutować przed końcem 2022 roku, a dziesiątki mają wypłynąć na morza do 2027 roku.

Piąty dodatek do floty statków wycieczkowych firmy, The Wish, ma odbyć swój dziewiczy rejs z Port Canaveral na Florydzie do Castaway Cay, prywatnej wyspy Disneya na Bahamach, 14 lipca.

The Wish przechodzi przez czas przemian i ożywienia dla branży rejsów wycieczkowych, która została dotknięta ograniczeniami pandemii i zdrowia. Oprócz przeciwności ze strony gości, którzy powoli wracali na wakacje na morzu, branża stoi teraz w obliczu rosnącej presji ekonomicznej koszty paliwa A inflacja.

Disney zakłada, że ​​franczyzy, takie jak Marvel i „Kraina lodu”, a także innowacyjne kursy dotyczące klasycznych rejsów wycieczkowych, zwabią podróżników z powrotem na pełne morze.

Oprócz typowej dla Disneya bonanzy z pączków i słodkich jabłek, inspirowany Gwiezdnymi Wojnami Wish’s Hyperspace Lounge może pochwalić się wartym 5000 dolarów naparem Kaiburr Crystal podawanym w camtono, pojemniku często używanym przez łowców nagród w serii opery kosmicznej. Nie jest jasne, co jest w napoju, ale stało się to jednym z najczęściej komentowanych aspektów Wish po tym, jak w tym tygodniu członkowie mediów przetestowali statek.

Inne tańsze doświadczenia to muzyczna kolacja „Frozen” i doznania kulinarne Marvela. Na pokładzie statku znajduje się również pierwsza atrakcja Disneya, AquaMouse.

Chociaż ogólna liczba pasażerów ma przekroczyć poziom sprzed pandemii do końca 2023 r., branża rejsów wycieczkowych nigdy nie miała takiej samej siły cenowej jak inne sektory podróży i hotelarstwa, co skłania niektórych analityków do zgłaszania obaw dotyczących możliwości ożywienia biznesu w krótkim termin. . W szczególności, ponieważ konkurencyjne marki, takie jak Carnival, są obciążone trzykrotnym długiem, jaki mieli przed pandemią.

Arendelle: A Frozen Dining Adventure to pierwsza teatralna przygoda Disneya „Kraina lodu”, która ożywia królestwo Arendelle dzięki wciągającej rozrywce na żywo – z udziałem ulubionych postaci, takich jak Elsa, Anna, Kristoff i Olaf – oraz światowej klasy kuchni nasyconej nordyckimi efektami .

Disney | Matt Strochan

„Wracając do tej sytuacji finansowej, w której można zamiast tego grać ofensywnie i grać w obronie lub być w trybie przetrwania, to tylko dłuższa wspinaczka”, powiedział David Katz, analityk w Jefferies.

Akcje Royal Caribbean spadły o około 61% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, a akcje Carnival spadły o około 68%.

READ  Co „Jetsonowie” przewidzieli słusznie (i źle) o przyszłości?

Disney ma większe pole manewru, ponieważ jego działalność jest ogólnie bardziej zróżnicowana. Firma prowadzi imperium medialne, a także hotele, parki rozrywki i rejsy.

Disney nie rozdziela swojej działalności związanej z rejsami podczas zgłaszania zarobków. Zamiast tego znajduje się w segmencie Ogrody, Doświadczenia i Produkty, Przychody wzrosły ponad dwukrotnie do 6,7 mld USD w drugim kwartale podatkowymw porównaniu z poprzednim rokiem. Dla porównania, ten segment wygenerował 6,2 miliarda dolarów w tym samym kwartale 2019 roku.

Akcje Disneya spadły o około 66% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku.

Żeglowanie po pełnym morzu

Katz, który zajmuje się tylko karnawałem, powiedział, że firmy wycieczkowe rywalizują z biznesem hotelowym. Oznacza to, że rejsy będą miały zniżkę na bilety, im bliżej zbliżą się do startu statku, aby osiągnąć pojemność. W przypadku hoteli ceny zwykle rosną w miarę zbliżania się daty rezerwacji.

„To wyzdrowienie nie było takie, jak żadne inne wyzdrowienie, które ktokolwiek widział” – powiedział. Dodał, że cena zwykle nie wpływa na chęć podróżowania w rejsy, więc zniżka może nie zwiększyć liczby klientów.

Jednak ludzie ograniczają liczbę dni spędzanych na rejsach ze względu na wyższe koszty.

Disney’s Wish oferuje trzydniowe rejsy zaczynające się od 1750 USD dla dwóch gości i czterodniowe rejsy zaczynające się od 2250 USD. Ceny te wzrosną, jeśli podróżni wybiorą rejsy związane z Halloween lub Bożym Narodzeniem. Disney jest nieco droższy niż Carnival i Royal Caribbean, jeśli chodzi o ceny podstawowe, ale jeśli goście zdecydują się na podniesienie standardu do większych kabin lub dodanie do swoich tras pakietów gastronomicznych lub przeżyć, ceny są dość podobne.

Według danych międzynarodowego stowarzyszenia Cruise Lines International Association (CLIA), globalnej grupy handlowej zajmującej się rejsami wycieczkowymi, około 80% podróżnych, którzy wcześniej pływali, twierdzi, że będzie rejs ponownie, taki sam odsetek jak przed pandemią.

CLIA spodziewa się, że rok 2022 będzie rokiem przejściowym dla branży rejsów wycieczkowych, a rok 2023 będzie rokiem pełnego ożywienia. Oczekuje również, że do końca 2026 r. liczba pasażerów wzrośnie o ponad 12% powyżej poziomów z 2019 r.

Dla Josha D’Amaro, prezesa Disney Parks, Experiences and Products, nie ma powodu do obaw, że branża rejsów wycieczkowych powróci.

„Czy droga może być trochę wyboista na krótką metę? Tak” – powiedział. „Ale czy wiem, gdzie jest cel podróży? Jasne. Jestem tego bardzo pewien”.

Decyzja o dodaniu większej liczby statków do floty Disneya zapadła pięć lat temu, zanim Damaro objął stanowisko szefa działu. Rozszerzenie zawiera The Wish i dwa inne statki, które nie zostały jeszcze nazwane, ale mają premierę w 2024 i 2025 roku.

Podczas gdy średni koszt produkcji statku wycieczkowego wynosi około 617 milionów dolarów, według CLIA koszt dużych statków, takich jak Disney’s Wish, szacuje się na prawie 1 miliard dolarów. Disney odmówił podania, ile zainwestował w nowe dodatki do floty.

„Myślę, że Desire będzie kolejną z tych latarni, które wołają świat i przypominają mu, że żeglarstwo to wyjątkowa rzecz do zrobienia z twoją rodziną” – powiedział Damaro. „Jesteśmy w tym bardzo optymistyczni”.

Pomimo tradycyjnych udogodnień pokładowych Wish, które są podstawą linii wycieczkowych — ekskluzywnych restauracji, basenów, spa i sal zabaw dla dzieci — Disney włączył opowiadanie historii do tych usług, aby podnieść firmę do poziomu „magii”.

Prowadzona przez Myszkę Minnie, The Wish oferuje szereg teatralnych doznań kulinarnych, produkcje teatralne w stylu Broadwayu i pierwszą w historii atrakcję Disneya na morzu.

„Dzięki Wish mieliśmy okazję pomyśleć: „Jakie są rzeczy, które możemy zrobić, a które mogą być nowe, inne i priorytetowe? „I jest długa lista”, powiedział Damaru.

Wciągające wrażenia kulinarne

Worlds of Marvel to pierwsza kinowa przygoda kulinarna Marvela, w której goście interaktywnie wcielają się w pełną akcji misję Avengers, która rozgrywa się wokół nich, z globalnym menu inspirowanym Marvel Cinematic Universe.

Disney | Amy Smith

Kinowa przygoda kulinarna w Worlds of Marvel przenosi gości do misji Avengers, której głównymi bohaterami są Ant-Man i Wasp, którzy zapoznają gości z najnowszą technologią Pym. Quantum Core pozwoliło, aby rzeczy się kurczyły i rozwijały, ale serial nie idzie zgodnie z planem, a niespodziewany złoczyńca przybywa, aby ukraść technologię.

Ant-Man i The Wasp łączą siły z innymi Avengersami, takimi jak Captain American i Captain Marvel, aby ich powstrzymać.

Dla pełnoletnich fanów Gwiezdnych Wojen, Disney’s Wish ma Hyperspace Lounge, ekskluzywny bar zaprojektowany do replikowania luksusowego statku kosmicznego Dryden Vos klasy jachtu w „Solo”.

Po raz pierwszy na pokładzie statku Disneya goście odbywają kosmiczną wycieczkę po galaktyce Gwiezdnych Wojen w Star Wars: Hyperspace Lounge, ekskluzywnym barze wzorowanym na luksusowym statku kosmicznym klasy jachtu na pokładzie Disney Wish.

Disney | Amy Smith

Tutaj gościom serwowane są autorskie drinki inspirowane miejscami z uniwersum Gwiezdnych Wojen, w tym planetą Patu, pustynną planetą Tatooine i planetą lawy Mostafar – znaną również jako dom Dartha Vadera. Popijając koktajle i próbując menu degustacyjnego, statki poza portem widokowym można zobaczyć, jak skaczą z prędkością światła.

Unikalne oferty

W Disney Wish są dwa lejki, jeden, który działa, a drugi jest „ciekawy estetycznie”, powiedział Siskie.

Na tej drugiej ścieżce znajduje się Wish Tower Suite, pierwszy apartament znajdujący się w ścieżce lejka statku wycieczkowego. Dwupiętrowy penthouse ma powierzchnię około 2000 stóp kwadratowych i może pomieścić ośmiu gości i jest inspirowany Vaianą.

Apartament Wish Tower Suite jest pierwszym tego rodzaju zakwaterowaniem znajdującym się na wzniesieniu w dziobowym kursie lejka statku. Ten podniebny penthouse o powierzchni 1966 stóp kwadratowych może pomieścić ośmiu gości i ma elegancki design inspirowany „Moaną” Disney Animation, niezrównane widoki na ocean i doskonałą obsługę Disneya.

Disney

„Wish Tower Suite naprawdę stanowi doskonały przykład tego, co wyróżnia Disneya w tej przestrzeni” – powiedział Siskie.

Kolejną nowością Disneya jest AquaMouse, która na pierwszy rzut oka wydaje się być tylko kolejną zjeżdżalnią, ale w rzeczywistości jest kompletną atrakcją wodną.

Trasa o długości 760 stóp oferuje oświetlenie, dźwięki i efekty wodne, w tym ekrany wideo pokazujące nowe spodenki z Myszką Miki, zanim przekształci się w tradycyjną zjeżdżalnię. Grawitacja owija się wokół górnego pokładu i podróż zajmuje około dwóch minut.

Oprócz AquaMouse, wśród wielu tarasowych pięter znajduje się sześć basenów.

„Wiemy, że mamy tu coś bardzo potężnego” – powiedział D’Amaro.

Goście zanurzają się w animowanych filmach krótkometrażowych „Wspaniały świat Myszki Miki” na pokładzie pierwszej morskiej atrakcji Disneya, AquaMouse. Uzupełniona scenami pokazowymi, oświetleniem, efektami specjalnymi i wspaniałymi niespodziankami, ta dzika wodna przejażdżka z pewnością zachwyci wszystkich w rodzinie, wijąc się, zygzaki i wiatry przez 760 stóp zygzakowatych rur zawieszonych wysoko nad górnymi piętrami.

Disney

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *