Dolly Parton otrzymuje 100 milionów dolarów nagrody za odwagę i uprzejmość od Jeffa Bezosa i Lauren SanchezCNN

Dolly Parton jest ostatnim laureatem nagrody Bezosa za odwagę i uprzejmość.

Jeff [Bezos] I z dumą mogę się podzielić, że mamy nowego zwycięzcę Nagrody Odwagi i uprzejmości Bezosa – kobietę, która daje sercem i prowadzi z miłością i współczuciem w każdym aspekcie swojej pracy.” Instagram Wraz z filmem z ich piątkowego przemówienia przed stypendium została przyznana legenda muzyki country. „Nie możemy się doczekać, aż zobaczysz, ile dobrego zrobisz dzięki tej nagrodzie o wartości 100 milionów dolarów, DollyParton”.

Parton znana jest również z działalności charytatywnej. Podczas pandemii Covid-19 Parton przekazał 1 milion dolarów na badania nad szczepionkami w Vanderbilt University Medical Center. Została ona częściowo wykorzystana do sfinansowania szczepionki przeciwko Covid-19 firmy Moderna.

powiedziała w wywiad w tamtym czasie Z The One Show w BBC poczuła się „zaszczycona i dumna”.

„Czułam się tak zaszczycona, że ​​byłam częścią tej niewielkiej początkowej kwoty, która mam nadzieję, że rozwinie się w coś wspaniałego i pomoże uzdrowić ten świat” – powiedziała. „Jestem dziś bardzo dumną dziewczyną, wiedząc, że nie mam absolutnie nic wspólnego z czymś, co pomoże nam podczas tej szalonej pandemii”.

W 1988 roku Parton założył Fundację Dollywood, a ostatecznie The Imagination Library, program, który pomaga dzieciom na całym świecie uzyskać dostęp do książek.

Wśród jej działań charytatywnych w jej rodzinnym stanie Tennessee, Parton ustanowiła również stypendium Dolly Parton Scholarship, które zapewnia beneficjentom 15 000 USD na edukację w college’u.

W zeszłym roku Bezos dał po 100 milionów dolarów Współtwórca CNN Van Jones i szef kuchni Jose Andres.

Dotacja nie wiąże się z żadnymi warunkami, powiedział Bezos, założyciel i były prezes Amazon.com na konferencji prasowej w tym czasie.

„Mogą przekazać wszystko na swoją organizację charytatywną” – powiedział Bezos w zeszłym roku. Lub mogą dzielić się bogactwem. To zależy od nich.”

READ  Elon Musk poważnie rozważa zbudowanie nowej platformy mediów społecznościowych

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *