Dow Jones Futures: Raport o inflacji, Fed Big Tests Rajd rynkowy

Kontrakty terminowe Dow zostaną otwarte w niedzielę wieczorem, podobnie jak kontrakty terminowe na S&P 500 i kontrakty terminowe na Nasdaq, z naciskiem na CPI i raport o inflacji Rezerwy Federalnej.
XRajd giełdowy z zeszłego tygodnia osłabł, ponieważ główne indeksy kontynuują trend wspinania się na nowe szczyty, a następnie ponownego zanikania. Jest to trudne środowisko do kupowania akcji.

W przyszłym tygodniu inwestorzy będą mieli okazję zapoznać się z ważnymi wiadomościami gospodarczymi. We wtorek Departament Pracy opublikuje swój raport o inflacji CPI za listopad. W środę po południu Rezerwa Federalna ponownie podniesie stopy procentowe, a prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell da sygnały o dalszym zacieśnianiu na początku 2023 r.

Może to być katalizatorem dużych zysków lub strat rynkowych lub sporadyczne działania uboczne mogą być kontynuowane. Inwestorzy prawdopodobnie będą czekać na raport o inflacji i wiadomości Fed przed dodaniem ekspozycji.

Awarie lub awarie związane z wybiciem są powszechne, a akcje DXCM cofają się w piątek po krótkim opuszczeniu punktu kupna w czwartek po zatwierdzeniu przez FDA.

Ale jest pięć akcji do obserwowania: giganci Dow Jones Larwa (kot) I Goldman Sachs (p), Sanmina (będę spał), Makison (MCK) I MercadoLibre (mili). Żeby było jasne, żadne z tych stad nie może być objęte akcjami, a w szczególności akcje MELI wymagają trochę pracy.

Microsoftu (MSFT) sprawdza się stosunkowo dobrze u dorosłych, z jabłko (AAPL) jest mniejsza niż linia 50-dniowa i Tesli (TSLAStaraj się unikać ustanawiania nowych dołków na rynku niedźwiedzia. Jednak akcje MSFT nadal znajdują się znacznie poniżej 200-dniowej linii i nie poczyniły znacznych postępów w ciągu ostatniego miesiąca.

Film osadzony w artykule dogłębnie przeanalizował ruch rynkowy i go przeanalizował dexcom (DXCM) oraz akcje MercadoLibre i CAT.


Economy, S&P 500 stoi w obliczu twardego lądowania – chyba że zrobi to Fed


Inflacja CPI i posiedzenie Fed

We wtorek Departament Pracy opublikuje indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych za listopad. Zarówno główna, jak i bazowa stopa inflacji CPI powinna spaść w ciągu najbliższych kilku miesięcy, choćby dlatego, że porównania stają się coraz trudniejsze. Ale ceny usług były uparcie wysokie.

Fed chce zobaczyć bardziej znaczące spadki inflacji usług, a także wzrost płac, zanim wstrzyma podwyżki stóp procentowych. O godzinie 14:00 ET oczekuje się, że Fed podniesie stopę funduszy federalnych o 50 punktów bazowych, do 4,25%-4,5%, kończąc serię czterech podwyżek o 75 punktów bazowych. Inwestorzy będą potrzebować wskazówek na temat lutowego spotkania i tego, jak wysoka może ostatecznie osiągnąć stopa funduszy federalnych. Rynki wyceniają obecnie kolejną podwyżkę stóp Fed o pół punktu w lutym, chociaż istnieje duża szansa na ruch o ćwierć punktu.

READ  Największe zamówienie na samoloty w historii lotnictwa i inne wielkie rzeczy z pierwszego dnia Paris Air Show

Komentarze prezesa Fed Powella o 14:30 ET wraz z raportem o inflacji wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych mogą nadać ton polityce Fed w 2023 roku.

Powell i wielu decydentów wskazywało, że recesja może być konieczna do opanowania inflacji.

Dow Jones futures dzisiaj

Kontrakty futures na Dow Jones otwierają się o godzinie 18:00 czasu wschodniego w niedzielę, podobnie jak kontrakty futures na S&P 500 i Nasdaq 100.

Pamiętaj, aby pracować w nocy Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty handel podczas następnej zwykłej sesji Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do zaskarżenia akcje na zwyżkowej giełdzie w IBD Live


Wzrost na giełdzie

Rajd na giełdzie przyniósł w ostatnim tygodniu znaczne spadki głównych indeksów.

Dow Jones Industrial Average spadł w ubiegłym tygodniu o 2,8%. Handel giełdowy. S&P 500 stracił 3,4 proc. Indeks Nasdaq Composite spadł o 4%. Mała kapitalizacja Russell 2000 spadła o 5,1%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 6 punktów bazowych do 3,57%, odbijając się od 3,4% w środku tygodnia.

Kontrakty futures na ropę w USA spadły w zeszłym tygodniu o 11% do 71,02 USD za baryłkę, a kontrakty terminowe na benzynę spadły o 9,8%. Oba osiągnęły najniższe poziomy w 2022 r. Ceny gazu ziemnego spadły o 0,6%.

Fundusze giełdowe

Jednym z najbardziej rozwijających się ETF-ów jest iShares Expanding Technology and Software Sector Fund (IGV) spadła o 4,6%, z głównym udziałem Microsoftu. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) spadła o 1,7%.

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (ARK)arka(spadek o 9,2% w zeszłym tygodniu i ETF ARK Genomics)ARKG) 8,1%. Akcje TSLA to ogromny holding za pośrednictwem funduszy ETF Ark Invest.

SPDR S&P Metals & Mining ETF-y (XME) stracił w zeszłym tygodniu 6,4%. Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury X USA (kolebka) spadła o 2,85%. US Global Gates Foundation ETF (Samoloty) spadła o 3,3%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) spadła o 2%. Energy Defined Fund SPDR ETF (xle) spadła o 8,45%, zdecydowanie przekraczając granicę 50 dni. Fundusz Selekcji Finansowej SPDR (XLF) spadła o 3,9%. SPDR Fundusz Selekcji Sektora Opieki Zdrowotnej (XLV) spadł o 1,3% po wzroście w ośmiu z poprzednich dziewięciu tygodni.


Pięć największych chińskich akcji, które warto teraz obejrzeć


Akcje Megacap

Akcje Apple spadły w ubiegłym tygodniu o 3,8%, spadając poniżej tego kluczowego poziomu we wtorek i uderzając w opór w piątek. Złe wieści dotyczące produkcji iPhone’a mogą zostać zdyskontowane, a akcje AAPL odbiją się.

Microsoft Dow tech titan również spadł o 3,8%, ale utrzymał wsparcie na linii 21-dniowej, nieznacznie powyżej 50-dniowego maksimum. Ale jest znacznie poniżej linii 200 dni. Akcje MSFT są zasadniczo płaskie w stosunku do zeszłego miesiąca, podobnie jak S&P 500 i Nasdaq.

READ  Czy In-N-Out podniesie ceny w obliczu kalifornijskiego prawa dotyczącego minimalnego wieku?

Akcje Tesli spadły w ostatnim tygodniu o 8,1%, mimo że w piątek wzrosły o 3,2%. Akcje TSLA przeskakują powyżej ostatnich dołków na rynku bessy. Tesla ogłosiła w zeszłym tygodniu nowe zachęty dla Chin z szeroko rozpowszechnionymi doniesieniami medialnymi, że fabryka w Szanghaju znacznie ograniczy produkcję w ciągu najbliższych kilku tygodni, a nawet wstrzyma produkcję Modelu Y.


Tesla vs. BYD: Którego giganta EV najlepiej kupić?


Akcje do obejrzenia

Akcje Caterpillar spadły w zeszłym tygodniu o 3,7% do 227,29, podcinając 21-dniową linię. Cofanie się może skończyć się konstruktywnym wstrząsem. Zapas CAT zawiera Zakup punktowy Na podstawie kubka o wysokości 238 „lub 239,95”. W kolejnym tygodniu gigant sprzętu ciężkiego może mieć Dow Płaska podstawa Z 239,95 punktami zakupu. Nieco dłuższa przerwa mogłaby pozwolić szybko rosnącej linii 50-dniowej na zmniejszenie luki w stosunku do akcji CAT.

Akcje Goldmana spadły o 5,6% w ostatnim tygodniu do 359,14, przewyższając wybicie z podstawa kubka Z 358,72 punktami kupna, zanim nieznacznie wzrósł. Silne odbicie z tego miejsca może zapewnić świeże wejście, zwłaszcza jeśli linia 50-dniowa lub 10-tygodniowa dogoni. Na wykresie tygodniowym akcje GS mają 13-miesięczną przewagę Podstawa kubka z uchwytemz 389,68 punktami kupna, wg Analiza MarketSmith. Miniony tydzień stworzył teraz większą głębię na tym uchwycie, który może również stać się płaską bazą w ciągu tygodnia.

Sanmina spadła w zeszłym tygodniu o 7,3 procent do 62,48. Akcje SANM mocno konsolidowały się na obszarze realizacji zysków po październikowym wybiciu z podstawy pucharu. Akcje mogły zacząć cofać się do linii 50 dni/10 tygodni, oferując okazję do zakupów, chociaż tygodniowy spadek był zaskakujący. Akcje SANM również działają na potencjalnie płaskiej podstawie.

Akcje McKessona spadły o 4% do 371,37 w zeszłym tygodniu, aw piątek spadły poniżej swoich 50-dniowych i 10-tygodniowych linii. Akcje MCK dokonują nowej konsolidacji po wyprzedaży z 10-11 listopada, która dotknęła kilka defensywnych akcji medycznych. Ruch powyżej 389,45 maksimum z 2 grudnia może zapewnić wczesne wejście, wciąż blisko średnich kroczących.

MELI spadł o 5,1% do 896,48, co stanowi czwarty z rzędu tygodniowy spadek. Gigant handlu elektronicznego i płatności z Ameryki Łacińskiej ma 1095,44 punktów kupna, z linią trendu w okolicach 1025. Gwałtowne wejście może być decydującym zniesieniem średnich kroczących dla akcji MELI, z najwyższym poziomem z 2 grudnia na poziomie 957. Podczas gdy akcje MercadoLibre były trend spadkowy, Tygodniowe straty są mniejsze z pewnymi stosunkowo silnymi pozytywnymi zamknięciami.

Analiza rajdu rynkowego

Tydzień temu giełda osiągała nowe maksima, a S&P 500 po raz pierwszy od miesięcy przekroczył swoją 200-dniową linię. Ale gdy inwestorzy ponownie ocenili raport o zatrudnieniu i komentarze prezesa Fed Powella, główne indeksy spadły.

READ  Inflacja prowadzi do rekordowego spadku wynagrodzeń pracowników

S&P 500 spadł poniżej 200-dniowej linii, podczas gdy Nasdaq testował 50-dniową linię. Oba trafiły na opór na 21-dniowej linii pod koniec tygodnia. Russell 2000 spadł poniżej linii 200-dniowych i 21-dniowych i osiągnął linię 50-dniową, obniżając swoją passę o 10 tygodni.

Byczy indeks Dow Jones utrzymuje wsparcie blisko 21 dni.

S&P 500 był w zasadzie tam, gdzie był po 10 listopada, kiedy październikowy raport o inflacji CPI wzmocnił akcje. Nasdaq i Russell 2000 powróciły do ​​poziomów z początku listopada, ale także pod koniec października.

Gdyby trzeba było opracować scenariusz, który skłoniłby inwestorów do częstego wpadania w ekstremalne sytuacje, obecny trend wzrostowy mógłby być planem: rajd rynkowy kilku dużych wzrostów w ciągu jednego dnia, po których nastąpią cofnięcia w ciągu kilku sesji.

Korzyść rynku jest wciąż pewna. Jednak więcej strat, takich jak Nasdaq, a dokładniej S&P 500 wyraźnie przebijający się przez linie 50-dniowe, byłoby niepokojące.

Listopadowy raport o inflacji CPI, zapowiedź środowego posiedzenia Fed oraz wypowiedzi Powella mogą być katalizatorem trwałego wzrostu na rynku lub zdecydowanej przeceny. Ale może to również pobudzić kolejny duży rynek, który wygląda na decydujący, po czym nastąpi kolejny spadek.


Czas wejść na rynek ze strategią rynkową ETF IBD


Co teraz robisz

Inwestorzy powinni wystrzegać się zwiększania ekspozycji, dopóki raport o inflacji CPI i posiedzenie Fed nie znajdą się w lusterku wstecznym. Nawet jeśli rynki odskoczą od danych o inflacji i komentarzy prezesa Fed Powella, inwestorzy powinni być selektywni w kwestii nowych zakupów, na wypadek gdyby główne indeksy po prostu spadły w ciągu kilku następnych sesji.

W pewnym momencie nastąpi trwały i stały wzrost na rynku. Kiedy tak się stanie, okazji do zakupów będzie mnóstwo.

Przygotuj więc listę zakupów świątecznych na giełdzie. Powstaje lub ma powstać wiele spółek z różnych sektorów.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie, aby nadążyć za trendem rynkowym, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @pracownik Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Po co upraszczać to narzędzie IBD spalonyklasa dla najlepszych zapasów

Chcesz uzyskać szybkie zyski i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTradera

Akcje o najlepszym wzroście do kupowania i monitorowania

IBD Digital: Odblokuj notowania giełdowe, narzędzia i analizy IBD już dziś

5 Inwentaryzacja infrastruktury w pobliżu punktów zakupu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *