Dyrektor generalny My Pillow, Mike Lindell, nakazał wypłatę 5 milionów dolarów ekspertowi, który ujawnił jego fałszywe dane wyborcze

Waszyngton (CNN) Moja poduszka CEO Mike’a Lindella Ekspert, który zdemaskował swoje dane związane z wyborami w 2020 roku, otrzymał nakaz zapłaty 5 milionów dolarów, zgodnie z wyrokiem arbitrażowym uzyskanym przez CNN.

Lindell, finansista intryg wyborczych, zobowiązał się przekazać tę wielomilionową sumę każdemu ekspertowi ds. cyberbezpieczeństwa, który podważy jego stwierdzenia. Jury przyznało Robertowi Zeidmanowi, który ma wieloletnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania, odszkodowanie w wysokości 5 milionów dolarów w środę po tym, jak pozwał Lindella o tę kwotę.

CNN uzyskało dokumenty arbitrażowe i nagranie wideo, w tym zeznania Lindella związane ze sporem.

W swojej decyzji organ arbitrażowy napisał: „Na podstawie powyższej analizy Pan Zeidman przeprowadził w ramach umowy”. Wykazał dane dostarczone przez Lindell LLC i podobnie jak informacje pochodzące z wyborów z listopada 2020 r., jednoznacznie nie odzwierciedlały danych z wyborów z listopada 2020 r. Niewypłacenie panu Zeidmanowi nagrody w wysokości 5 milionów dolarów na rzecz pana Zeidmana było naruszeniem umowy , dając mu prawo do restytucji”.

Decyzja ta stanowiła kolejny cios dla wiarygodności dyrektora generalnego MyPillow po tym, jak publicznie wypromował niesprawdzone zarzuty powszechnego oszustwa w wyborach prezydenckich w 2020 r. Lindell stanął również w obliczu pozwów o zniesławienie związanych z jego roszczeniami wyborczymi.

„Pozew i orzeczenie to kolejny ważny moment w trwających dowodach na to, że wybory w 2020 r. „Twierdzenie Lendella, że ​​​​ma dane wyborcze z 2020 r., Zostało kategorycznie obalone”.

W krótkim wywiadzie telefonicznym dla CNN Lindell powiedział, że „skończy się to w sądzie”, skrytykował media i zadeklarował potrzebę pozbycia się elektronicznych maszyn do głosowania.

Zeidman powiedział Erin Burnett z CNN w czwartek w „OutFront”, że odczuł ulgę w wyniku orzeczenia, dodając, że nie pozwał o pieniądze, ale aby obalić kłamstwa wyborcze.

„Mam kilku przyjaciół, którzy, mam nadzieję, pozostaną przyjaciółmi, ponieważ jestem konserwatywnym republikaninem” – powiedział Ziedman. – Ale pomyślałem, że prawda musi wyjść na jaw.

READ  Tesla Jobs: Elon Musk ma „bardzo złe przeczucia” na temat gospodarki

Lindell zorganizował tak zwane „seminarium cybernetyczne” w Sioux Falls w Południowej Dakocie w 2021 r., Które miało na celu przedstawienie danych, które, jak twierdził, uzyskał w związku z wyborami w 2020 r. Zaprosił na nie dziennikarzy, polityków i ekspertów ds. Cyberbezpieczeństwa.

„Celem sympozjum było przyciągnięcie dużej publiczności i wszystkich mediów, a następnie – cyberprzestępcy – powiedzą tak, te dane pochodzą z wyborów w 2020 roku i lepiej spójrzcie, jak ingerują w nasze maszyny, nasze komputery, nasze komputery i nasze maszyny” — powiedział Lindell w zeznaniu uzyskanym przez CNN „O to właśnie chodziło”.

Ogłosił także wyzwanie „Udowodnij, że Mike się myli” – w którym każdy, kto udowodni, że jego dane nie są związane z wyborami w 2020 r., może wygrać wielomilionową nagrodę – aby uzyskać większą popularność w mediach w związku z zarzutami oszustwa wyborczego.

„Pomyślałem, no cóż, co jeśli postawię tam wyzwanie za 5 milionów dolarów, on dostanie wiadomość, co się stało” – powiedział Lindell w aktach. – Więc zwróciłem na siebie uwagę.

Zeidman przystępuje do wyzwania, zgadza się na warunki umowy i odkrywa, że ​​oświadczenia Lindella są wysoce nieistotne.

„Zwykle analiza danych może trwać tygodnie lub miesiące, a ja miałem trzy dni” – powiedział Zeidman CNN. „Ale dane były tak wyraźnie fałszywe, że zajęło mi kilka godzin, zanim mogłem udowodnić, że są fałszywe”.

Podczas gdy Lindell przedstawił szereg dziwacznych i nieudowodnionych twierdzeń dotyczących wyborów w 2020 roku, takich jak naleganie, że obce rządy zinfiltrowały maszyny do głosowania, jury wyjaśniło, że jego orzeczenie koncentruje się wyłącznie na tym, czy dane, które Lindell dostarczył ekspertom, były związane z wyborami w 2020 roku.

Jury napisało: „Konkurs nie wymagał od uczestników odparcia ingerencji wyborczej. Zadaniem uczestników konkursu było zatem udowodnienie, że przekazane im dane nie są aktualnymi danymi z wyborów z listopada 2020 r.”.

READ  Wyłącznie: za wyzwaniem ustawodawców UE, by powstrzymać ChatGPT i generatywną sztuczną inteligencję

Zgodnie z arbitrażem panelu. „Decyzja koncentruje się na 11 aktach, które zostały udostępnione panu Zeidmanowi w kontekście zasad konkursu”.

Decyzja komisji przeanalizowała każdy z plików danych dostarczonych przez Zeidmana i wielokrotnie ustalała, że ​​dane nie mają nic wspólnego z wyborami w 2020 roku.

Nie jest jasne, kiedy i czy Zeidman będzie mógł odebrać swoją zapłatę. Lindell niedawno powiedział prawicowemu nadawcy i byłemu urzędnikowi administracji Trumpa, Steve’owi Bannonowi, że jego firma zaciągnęła prawie 10 milionów dolarów pożyczek, podczas gdy on walczył z pozwami o zniesławienie związanymi z jego fałszywymi roszczeniami wyborczymi.

„Obawiam się, że skończą mi się pieniądze, zanim zobaczę pięć milionów” – powiedział Zeidman Burnettowi.

Podczas swojego zeznania Lindell powiedział, że nigdy nie martwił się, że ktoś może wygrać wyzwanie.

„Nie, ponieważ muszą udowodnić, że to nie było z 2020 roku i że było” – powiedział Lindell z chichotem.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe informacje.

Przyczynił się do tego raportu Jack Forrest z CNN.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *