Dyrektor generalny Twittera mówi, że dwóch liderów odchodzi, zatrudniając przerwy w związku z przejęciem Muska

12 maja (Reuters) – Dwa szczyty Twittera (TWTR.N) Przywódcy, którzy nadzorują działy konsumenckie i dochodowe, odejdą z firmy mediów społecznościowych, dyrektor generalny Parag Agrawal powiedział pracownikom w notatce w czwartek, w jednej z największych zmian w firmie od czasu, gdy miliarder Elon Musk ogłosił, że kupi ją za 44 USD. jeden bilion.

Agrawal powiedział również w notatce, którą widział Reuters, że Twitter wstrzyma większość rekrutacji i przeanalizuje wszystkie istniejące oferty pracy, aby ustalić, czy należy je „wycofać”.

Przypisał tę decyzję po części temu, że Twitter nie jest w stanie wygenerować wzrostu liczby użytkowników i przychodów, aby zachować pewność, że może osiągnąć ogromne cele wzrostu, które wyznaczył w 2020 roku.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„Musimy nadal celowo podchodzić do naszych zespołów, personelu i kosztów” – napisał Agrawal.

Firma zamierzała osiągnąć 7,5 miliarda dolarów rocznych przychodów i 315 milionów codziennych użytkowników do końca 2023 roku, ale zrealizowała te cele w swoim najnowszym raporcie o zarobkach.

Kayvon Beykpour, który kieruje działem konsumenckim Twittera, i Bruce Falck, który nadzorował dochody, napisali w czwartek na Twitterze, że odejście nie było ich decyzją.

„Paragg poprosił mnie o odejście po tym, jak dał mi znać, że chce poprowadzić zespół w innym kierunku” – napisał Bikbor na Twitterze, dodając, że nadal jest na urlopie ojcowskim z Twittera.

„Wyjaśnię, że ja też zostałem zwolniony przez Baragga” – powiedział Falk, chociaż później wydawało się, że usunął tweeta.

Falk podziękował swojemu zespołowi w tweecie i zaktualizował swoje CV, dodając „Bezrobotny”.

„Udało nam się osiągnąć wyniki, które osiągnęliśmy dzięki waszej ciężkiej pracy – kwartalne przychody nie kłamią. Google to właśnie” – powiedział.

Jay Sullivan, który kierował działem konsumenckim podczas urlopu Pickpoora, zostanie stałym szefem działu. W notatce Agrawal powiedział, że będzie również nadzorował zespół ds. Przychodów, dopóki nie zostanie wyznaczony nowy lider.

READ  PKB w Japonii, PKB w Singapurze, Handel w Korei Południowej

Chociaż nie planuje się zwolnień, Agrawal powiedział, że Twitter zmniejszy wydatki na wykonawców, podróże i marketing, a także zmniejszy swój ślad na rynku nieruchomości.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Scheila Dang donosi w Dallas); Dodatkowe raporty Katie Paul.

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *