Dyrektor generalny Wayfair, Neeraj Shah, twierdzi, że pracownicy muszą pracować dłużej

Praca

Choć wielu menedżerów wykorzystuje tę porę roku, aby podziękować pracownikom za ich ciężką pracę i poświęcenie, jeden z nich powiedział, że nie powinni się „wstydzić” pracować dłużej i „łączyć pracę z życiem prywatnym” teraz, gdy firma znów przynosi zyski.

„Zwycięstwo wymaga ciężkiej pracy” – napisał założyciel Wayfair, Neeraj Shah, do swoich pracowników w notatce upamiętniającej niedawny sukces firmy z branży e-commerce. Poinformował o tym po raz pierwszy Business Insider. „Myślę, że większość z nas, jako osób ambitnych, znajduje satysfakcję w radości, gdy nasze wysiłki przynoszą wymierne rezultaty.

„Długie godziny pracy, elastyczność i łączenie pracy z życiem to nie powód do wstydu” – kontynuował. „Nie ma zbyt wielu historii, w których lenistwo zostało nagrodzone sukcesem”.

Shah zachęcał pracowników, aby zwracali uwagę na sposób wydawania pieniędzy firmy i negocjowali umowy mające na celu obniżenie kosztów.

„Czy zamierzasz wydać na to pieniądze, czy zamierzasz wydać na to tyle pieniędzy, czy ta cena wydaje się rozsądna i wreszcie – czy negocjowałeś cenę?” powiedział w e-mailu do pracowników Wayfair na początku tego miesiąca.

Założyciel Wayfair, Neeraj Shah, w e-mailu skierowanym do całej firmy namawiał swoich pracowników do dłuższej pracy. Obrazy Getty’ego

Wayfair zatrudniał około 15 000 pracowników w grudniu 2022 r., Jak wynika z jej najnowszego nagrania, które przekazało CNN.

List szacha wywołał gwałtowną reakcję profesora ekonomii Nicholasa Blooma.

„Jeśli Wayfair chce prowadzić firmę, w której ludzie pracują 80 godzin tygodniowo, aby im zapłacić, będzie musiał podnieść swoje pensje o 50%” – powiedział w czwartek CNN.

Założyciel Wayfair, Neeraj Shah, w e-mailu skierowanym do całej firmy namawiał swoich pracowników do dłuższej pracy.
Shah był współzałożycielem Wayfair w 2002 roku. Obrazy Getty’ego

Wartość netto Shaha wynosi 1 miliard dolarów od 2022 roku. Według Forbesa.

Ta internetowa firma sprzedająca meble i inne artykuły gospodarstwa domowego rozkwitła podczas pandemii, gdy tysiące klientów objętych kwarantanną zwróciło się do sprzedawców internetowych.

READ  Baidu przedstawia autonomiczny pojazd bez kierownicy

Według CNN zyski spadły jednak w 2022 r. wraz z ponownym otwarciem sklepów w całym kraju. W tym roku Wayfair zwolnił 5% swoich pracowników.

Jednak e-mail wysłany przez Shaha w tym miesiącu informował, że firma wróciła do zielonej strefy.

„Razem możemy wygrać znacznie szybciej niż obecnie, jeśli wszyscy razem będziemy podążać w tym kierunku” – napisał. „Bądźmy agresywni, praktyczni, oszczędni, zwinni, zorientowani na klienta i inteligentni”.
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2023/12/22/business/wayfair-ceo-niraj-shah-says-employees-need-to-work-longer/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *