Dziś w pobliżu Ziemi przelatuje asteroida wielkości drapacza chmur

Asteroida zbliży się do Ziemi na odległość 4,6 miliona kilometrów.

Nowe Delhi:

W tegoroczne Walentynki obok Ziemi ma przelecieć asteroida 2024 BR4. Średnica tej asteroidy waha się od 140 do 310 metrów, czyli mniej więcej wielkości drapacza chmur, a zbliży się do naszej planety na odległość 4,6 miliona kilometrów, czyli mniej niż dwunastokrotność odległości do Księżyca.

Ta szybko poruszająca się skała kosmiczna została odkryta zaledwie kilka tygodni temu w ramach przeglądu Catalina Sky Survey 30 stycznia. Należy do grupy asteroid znanych jako Apollos i charakteryzuje się swoimi orbitami wykraczającymi poza orbitę Ziemi, przecinającymi się z naszą. Ostatnie 120-sekundowe zdjęcie wykonane za pomocą robota Celestron, przedstawiającego część świata Projekt wirtualnego teleskopudał wgląd w tego międzyplanetarnego podróżnika.

W momencie wykonywania zdjęć 2024 BR4 znajdowała się około 12 milionów kilometrów od Ziemi i stale się zbliżała. Imponujące szczegóły jego podróży zostały uchwycone przy użyciu jednostki robotycznej Celestron C14+Paramount ME+SBIG ST8-XME, co pokazało siłę międzynarodowej współpracy. Podobnie jak projekt wirtualnego teleskopu.

Ponieważ asteroida zbliża się na minimalną odległość 4,6 miliona kilometrów, czyli prawie 12 razy większą niż średnia dzisiejsza odległość do Księżyca, eksperci uznali, że nie ma powodów do obaw. NASA, uważnie śledząc ponad 33 000 obiektów bliskich Ziemi, stwierdziła, że ​​ryzyko jakiegokolwiek poważnego oddziaływania na naszą planetę w dającej się przewidzieć przyszłości pozostaje niskie.

READ  Zmiany w zewnętrznym jądrze Ziemi ujawnione przez fale sejsmiczne spowodowane trzęsieniami ziemi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *