Eidos Montreal potwierdza 97 zwolnień w Embracer

Aktualizacja (29.01.24): W oświadczeniu wydanym dnia ŚwiergotEidos Montreal potwierdziło, że przystąpiło do większego programu restrukturyzacyjnego Embracer i że zwolniono 97 pracowników.

„Globalny kontekst gospodarczy, wyzwania stojące przed naszą branżą oraz kompleksowa restrukturyzacja ogłoszona niedawno przez Embracer odcisnęły piętno na naszym studiu. Podjęto trudną decyzję o zwolnieniu 97 osób z naszych zespołów ds. rozwoju, zarządzania i usług wsparcia, – stwierdziło studio.

„Pracujemy nad wsparciem wszystkich pracowników, których ta zmiana dotyczy. Ci niezwykle utalentowani, bardzo doświadczeni ludzie wchodzą na rynek pracy i chcemy, aby znaleźli kolejne projekty i pomogli im w tym.

„W tych trudnych czasach dobro naszego zespołu jest naszym priorytetem i nieustającym zaangażowaniem w tworzenie gier, z których gracze będą mogli cieszyć się w najbliższej przyszłości”.

Warto odnotować, że deweloper nie wspomniał ani słowem o anulowanym projekcie Deus Ex. „Dziękuję za dalsze raporty i życzenia” – dodał Eidos.

Oryginalna historia: Nie prosiłeś o to: nadchodząca gra Deus Ex studia Eidos Montreal została rzekomo anulowana przez spółkę-matkę Embracer. Oznacza to, że zwolniona zostanie nieokreślona liczba pracowników.

dla każdego BloombergaOdwołania i zwolnienia wynikające ze szwedzkiej firmy trwają nadal Inicjatywa redukcji kosztów Od połowy 2023 r. Pojawi się kilka miesięcy później Dynamika kryształów Została uderzona własnymi skaleczeniami.

Choć odwołanie projektu nie zostało w pełni potwierdzone, potwierdziło to kilku pracowników Eidos Zwolnienia w studiu I powiedzieli, że są Szukaj pracy.

Zakupiony inkubator Obie firmy i Square Enix Montreal Wydane w 2022 roku od wydawcy Final Fantasy. Wszystkie trzy były umową pakietową, a Eidos i Crystal Dynamics oświadczyły, że wrócą do swoich franczyz. Deus Ex i Tomb Raider.

Ostatnim tytułem z poprzedniej serii był Deus Ex: Rozłam Ludzkości Jej początki sięgają 2016 roku. Mówi się, że produkcja nowej gry rozpocznie się całkowicie jeszcze w tym roku.

READ  Star Wars: Najwyraźniej ujawniono rozmiar pliku przełącznika Knights of the Old Republic II

Dzięki temu nowemu odwołaniu będzie to ostatni mecz Eidos Montreal w 2021 roku Marvel Strażnicy Galaktyki. Według doniesień studio zostanie teraz przekształcone w zupełnie nową nieruchomość, pierwszą tego typu od 16 lat.

Twórca gry skontaktował się z firmą Eidos Montreal w celu uzyskania komentarza i poinformuje o tym, gdy otrzyma odpowiedź.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *