Ekscytująca podróż Nomi Merlant i Willa Sharpa

Emmanuelle w reżyserii Audrey Dewan opublikowała swój pierwszy zwiastun i plakat przed swoją światową premierą we wrześniu na Festiwalu Filmowym w San Sebastian.

Film, nakręcony w Hongkongu, jest luźną adaptacją powieści Emmanuela Arsanne’a pod tym samym tytułem. To kobiece spojrzenie na intymne poszukiwania kobiety, której imię wciąż przywołuje na myśl jedną z najbardziej prowokacyjnych postaci kina.

Z gwiazdą Portretu kobiety w ogniu Noémie Merlant w roli głównej Emmanuelle wyrusza na poszukiwanie utraconej radości. Podróżuje samotnie do Hongkongu w podróży służbowej. W tym zmysłowym, kosmopolitycznym mieście rozpoczyna wiele spotkań i poznaje Bucky’ego (Will Sharp), mężczyznę, który nieustannie przed nią ucieka.

Oprócz Merlanta w filmie występują także Naomi Watts, Jamie Campbell Bower, ChaCha Huang i Anthony Wong.

Diwan, która zdobyła Złotego Lwa w Wenecji za film „Happening” z 2021 r., jest współautorką scenariusza „Emmanuelle” wraz z inną reżyserką Rebeccą Zlotowski, której film „Grand Central” z 2013 r. był pokazywany w konkursie w Cannes i zdobył nagrodę François Chalet.

Na podstawie powieści „Emmanuel” w 1974 roku powstał film o tym samym tytule, wyreżyserowany przez Justa Jacquina, z Sylvią Christel w roli głównej. Odniósł ogromny sukces i zainspirował wiele spin-offów i naśladowców. Według Dewan jej opowieść została pomyślana jako eksploracja przyjemności w epoce po #MeToo.

Projekt Diwana został po raz pierwszy zaprezentowany na Festiwalu Filmów w Puszkach w 2022 roku z Léą Seydoux w roli głównej.

The Chantelouf Company (Marion Delord i Reginald de Guilbon) nabyła prawa do ekranizacji książki Arsana. Chantelouf, Rectangle Productions i Goodfellas wyprodukowały także film. Za sprzedaż na całym świecie odpowiada firma Veterans Company.

„Emmanuel” będzie dystrybuowany przez Pathé we Francji, gdzie premiera odbędzie się 25 września, zaledwie pięć dni po premierze w San Sebastian.

Prawa do produkcji posiadają: producenci Reginald de Gilbon, Marion Delord, Edward Weil, Ibrahim Chiwa, Vincent Maraval, Livia van der Stae i Laurence Clerc; Współproducentka Severine Buckle; Współproducent Ardhavan Sarvai; i producentka wykonawcza Tatiana Bushin.

READ  Ben Affleck ujawnia plotki o randkach z gwiazdą Sunset Sale, Emmą Hernan

Do osiągnięć technicznych należą: operator, Laurent Tanguy; Redaktorka, Pauline Gaillard; Scenografka, Katja Weiszkop; Oryginalna muzyka, Evgeny i Sasha Galperin; Projektant mody, Jurgen Döring; Dźwięk, Antoine Basil Mercier, Thomas Desjonquier, Mark Duane.

Obejrzyj zwiastun filmu „Emmanuel” powyżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *