Elon Musk przegrywa przetarg na zakończenie „kneblowania” SEC z powodu tweetów

NOWY JORK (Reuters) – Federalny sąd apelacyjny w poniedziałek zaprzeczył próbie Elona Muska, aby zmodyfikować lub zakończyć ugodę dotyczącą oszustwa papierów wartościowych z 2018 r. osiągnięcie.

Drugi Okręgowy Sąd Apelacyjny Stanów Zjednoczonych na Manhattanie odrzucił twierdzenie Muska, że ​​​​SEC wykorzystała jego dekret zatwierdzający do popełnienia złej woli, nękając dochodzenia, które naruszyły jego prawa do wolności słowa wynikające z Pierwszej Poprawki do Konstytucji Stanów Zjednoczonych.

Dekret Muska rozwiązał pozew SEC, który oskarżył go o oszukiwanie inwestorów za pomocą tweeta z 7 sierpnia 2018 r., Że zapewnił „zabezpieczone finansowanie”, aby prywatnie przejąć swoją firmę zajmującą się samochodami elektrycznymi.

Nakaz wymagał uprzedniej weryfikacji tweetów, które mogą zawierać istotne informacje o Tesli. Musk i Tesla zapłacili również 20 milionów dolarów kar cywilnych, a Musk zrezygnował z funkcji przewodniczącego.

W odwołaniu prawnicy Muska nazwali wstępną autoryzację zgody „narzuconym przez rząd kneblem”, który stanowił nielegalną wstępną autoryzację jego przemówienia.

Ale panel sądu apelacyjnego składający się z trzech sędziów powiedział, że SEC wszczęła tylko dwa kolejne dochodzenia w sprawie tweetów Muska i że te tweety „racjonalnie naruszyły” warunki nakazu.

SEC stwierdziła, że ​​ograniczone i odpowiednie dochodzenie SEC w tej sprawie nie sprawiło, że zgodność z dekretem o zatwierdzeniu „znacząco utrudniła” Muskowi, argumentowała.

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, i jego oficer ochrony opuszczają lokalne biuro firmy w Waszyngtonie, USA, 27 stycznia 2023 r. REUTERS / Jonathan Ernst

Napisano również, że Musk zdecydował się zezwolić na przeglądanie swoich tweetów i nie miał prawa do ponownego rozważenia sprawy, „ponieważ teraz zmienił zdanie”.

„Będziemy dążyć do dalszego przeglądu i nadal zwracać uwagę na ważną kwestię rządowego ograniczenia wypowiedzi” – powiedział w e-mailu Alex Spiro, prawnik Muska.

Komisja Papierów Wartościowych i Giełd odmówiła komentarza.

Poniedziałkowa decyzja podtrzymała orzeczenie z kwietnia 2022 r., wydane przez sędziego okręgowego USA Louisa Lehmana na Manhattanie.

Lyman opisał argumenty Muska jako „żałosne” wymagania, których nie chce już przestrzegać, ponieważ Tesla jest, jego zdaniem, niezwyciężony.

READ  Mercedes będzie nadal inwestował w samochody elektryczne pomimo wojennej zawieruchy na Ukrainie

Musk kupił Twittera za 44 miliardy dolarów w październiku i kieruje producentem rakiet i statków kosmicznych SpaceX. Według Forbesa jest drugim najbogatszym człowiekiem na świecie.

W lutym jury w San Francisco uznało, że Musk nie ponosi odpowiedzialności za straty inwestorów w związku z jego tweetem „zabezpieczonym finansami”.

Sprawa to SEC v. Musk, Drugi Okręgowy Sąd Apelacyjny Stanów Zjednoczonych, nr 22-1291.

(Reportaż Jonathana Stempela) w Nowym Jorku

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *