ERCOT wydaje zawiadomienie o dobrowolnej konserwacji ze względu na prognozowane rekordowe zapotrzebowanie na moc – NBC 5 Dallas-Fort Worth

Z kolejnym dniem ekstremalnych upałów w prognozie dla całego stanu, ERCOT prosi Teksas o dobrowolne ograniczenie zużycia energii elektrycznej we wtorek po południu, jeśli jest to bezpieczne, ze względu na ekstremalne temperatury i oczekiwanie na kolejny dzień rekordowego zapotrzebowania na energię.

Powiadomienie ERCOT o dobrowolnym zabezpieczeniu obowiązuje we wtorek, 20 czerwca od 16:00 do 20:00 czasu środkowoeuropejskiego. Agencja stwierdziła, że ​​nie znajdują się w stanie zagrożenia i że dobrowolna ochrona jest szeroko stosowanym narzędziem pomagającym zmniejszyć popyt w okresach szczytowego wykorzystania, zazwyczaj późnym popołudniem i wczesnym wieczorem – najgorętszej części dnia.

„Zawiadomienie o dobrowolnym zachowaniu jest częścią Texas Advisory and Notification System (TXANS) ERCOT, ostrzegającego opinię publiczną o warunkach sieciowych” – podała agencja. „ERCOT wymaga, aby wszystkie agencje rządowe, w tym urzędy miejskie i powiatowe, wdrażały wszystkie programy mające na celu zmniejszenie zużycia energii w swoich obiektach”.

W zeszłym tygodniu ERCOT, agencja zarządzająca stanową siecią energetyczną, opublikowała Weather Watch na 15-21 czerwca, przewidując rekordowy wzrost popytu z powodu nadmiernego upału.

W poniedziałek Teksas pobił swój czerwcowy rekord szczytowego zapotrzebowania o 3000 megawatów, zużywając 79 304 megawatów mocy. Zeszłego lata, jak powiedział ERCOT, Teksas ustanowił 11 nowych rekordów szczytowego zapotrzebowania. Obecny rekord wszechczasów wynosi 80 148 megawatów i został ustanowiony 20 lipca 2022 r.

Po prośbie ERCOT we wtorek rano, Texas Public Utilities Commission powtórzyła wezwanie do ochrony i wezwała Teksas do pomocy w zmniejszeniu zapotrzebowania na sieć.

ERCOT powiedział we wtorek, że korzysta z dodatkowych narzędzi, aby niezawodnie zarządzać siecią, w tym zużyciem energii w trybie czuwania, opowiadając się za cięciami przez dużych klientów elektrycznych, którzy zgłosili się na ochotnika do obniżenia zużycia energii, i szybciej wprowadzając więcej generacji do sieci.

Wskazówki dotyczące oszczędzania energii można znaleźć na stronie ercot.com/txans.

READ  Dow Jones spadł o 300 punktów, a Nasdaq o 2% po fatalnych wskazówkach Microsoftu

Dlaczego potrzeba ograniczenia zużycia?
Ekstremalne ciepło. Znaczna część Teksasu od dłuższego czasu doświadcza bardzo wysokich temperatur.
• Rekord zamówienia. Teksas przeżywa rekordowe zapotrzebowanie na ciepło.
Przerwy termiczne. Częstość wymuszonych wyłączeń w elektrowniach cieplnych jest wyższa niż zwykle.
• Słoneczny. Wytwarzanie energii słonecznej maleje w godzinach wieczornych, po czym całkowicie zatrzymuje się o zachodzie słońca.
• wiatry. Generacja wiatrowa jest niska w porównaniu z historyczną wydajnością w szczycie lata.

Mapa: Jak podatni są twoi sąsiedzi na przegrzanie

Dane pokazują, że ludzie mieszkający w gęsto zaludnionych miastach i odległych obszarach wiejskich są najbardziej narażeni na fale upałów. Pełną relację z NBC News można przeczytać tutaj. Skorzystaj z mapy dołączonej poniżej, aby znaleźć swoją okolicę.
Gdy lato w północnym Teksasie nabiera tempa, Ben Russell z NBC 5 mówi nam, jak obniżyć koszty energii elektrycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *