Giełda kryptowalut Gemini zapewnia 10% siły roboczej

Tyler Winklevoss i Cameron Winklevoss (LR), założyciele giełdy kryptowalut Gemini, na scenie Bitcoin Convention 2021 w Miami na Florydzie.

Joe Riddle | Obrazy Getty’ego

Rzecznik giełdy kryptowalut Gemini powiedział, że liczba jej pracowników została zmniejszona o 10%.

To co najmniej trzecia runda cięć w ciągu mniej niż roku dla Gemini, którego współzałożycielem byli bliźniacy Cameron i Tyler Winklevoss i, w przeciwieństwie do wielu jego rówieśników, Tematy Regulamin bankowy Nowego Jorku.

Gemini zatrudniało 1000 pracowników według stanu na listopad 2022 r., Według danych PitchBook, które wskazują, że około 100 osób straciło swoje stanowiska. TechCrunch poinformował, że Gemini wcześniej zmniejszyło zatrudnienie o 7% w lipcu 2022 r., Po 10% personelu miesiąc temu.

Inne firmy kryptograficzne, takie jak Crypto.comI Baza monetI Legendarny potwór morskiI pochodzenie Pozycje zostały anulowane od 11 listopada, w dniu, w którym odbyła się wymiana kryptowalut Sam Bankman-Fried FTX Ogłoszono upadłość. Na początku styczniaCoinbase zredukował 20% siły roboczej w drugiej dużej rundzie redukcji etatów, starając się oszczędzać gotówkę podczas pogorszenia koniunktury na rynku kryptowalut.

„Mieliśmy nadzieję uniknąć dalszych cięć po tym lecie, jednak utrzymujące się negatywne warunki makroekonomiczne i bezprecedensowe oszustwa popełniane przez złych aktorów w naszej branży nie pozostawiły nam innego wyboru, jak zrewidować nasze prognozy i jeszcze bardziej zredukować zatrudnienie” – napisał Cameron Winklevoss. W wiadomości wewnętrznej, którą otrzymał Informacja.

Bliźnięta noszą a Bitwa o pieniądze klientów w ostatnich tygodniach. Giełdzie stoi również a Walka prawna z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd o nierejestrowanej ofercie i sprzedaży papierów wartościowych w związku z jej partnerstwem z Barry Silbert’s Upadła firma Genesis.

Gemini zostało uwikłane w zaciekły spór z Silbert’s Genesis Trading, firmą pożyczkową kryptowalut, która wygenerowała znaczne zwroty dla klientów Gemini dzięki wysokodochodowemu produktowi pożyczkowemu Gemini, znanemu jako Gemini Earn.

READ  Spadek kontraktów terminowych Dow: wzrost na rynku napotyka opór, gdy stopy kapitalizacji rosną; Snap snorkeling

Relacje zepsuły się, gdy FTX ogłosiła upadłość. Wkrótce potem Genesis zamroził pożyczki i zwroty, przez co klientom Gemini brakowało około 900 milionów dolarów. Ciąg niepowodzeń zmusił również producenta Gemini Earn do szybkiego pójścia w jego ślady z własnym tymczasowym zawieszeniem.

W ciągu kilku miesięcy, które upłynęły od wycofania produktu Earn, 340 000 klientów Gemini było coraz bardziej sfrustrowanych. Niektórzy zebrali się w pozew zbiorowy przeciwko wymianie.

Genesis złożyło wniosek o upadłość 19 stycznia. Depozyt zawiera listę 50 największych niezabezpieczonych wierzycieli, a Gemini znalazło się na szczycie listy z 765,9 milionami dolarów – o ponad 300 milionów dolarów więcej niż następny wierzyciel.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *