Giełdy spadły po protokole z posiedzenia Fed po nadejściu zysków Nvidii

Akcje BuzzFeed (BZFD) wzrosły aż o 83% w środę na początku notowań po ujawnieniu informacji przez byłego republikańskiego kandydata na prezydenta Viveka Ramaswamy’ego 7,7% udziału U oblężonego medialnego giganta dał do zrozumienia, że ​​będzie naciskał na zmiany w firmie.

Według dokumentów SEC Ramaswamy uważa, że ​​akcje BuzzFeed są „niedowartościowane i stanowią atrakcyjną okazję inwestycyjną”. Zamierza zaangażować zarząd w omówienie „kilku możliwości operacyjnych i strategicznych maksymalizacji wartości dla akcjonariuszy, w tym zmiany strategii korporacyjnej”.

BuzzFeed, niegdyś postrzegany jako klejnot w koronie mediów cyfrowych, ucierpiał po wejściu na giełdę za pośrednictwem spółki celowej SPAC w 2021 r. Od tego czasu akcje spółki spadły o ponad 90%.

PLIK – Vivek Ramaswamy przemawia podczas Konferencji Konserwatywnej Akcji Politycznej, CPAC 2024, w National Harbor w Oxon Hill w stanie Maryland, sobota, 24 lutego 2024 r. Ramaswamy kupił 7,7% udziałów w Buzzfeed, nagrodzonym nagrodą Pulitzera serwisie mediów cyfrowych która w zeszłym roku przeszła restrukturyzację.  Akcje wzrosły o ponad 50% przed otwarciem giełdy w środę, 22 maja. (AP Photo/Alex Brandon, plik)

Vivek Ramaswamy przemawia podczas CPAC 2024 w Oxon Hill, Maryland, 24 lutego 2024 r. (AP Photo/Alex Brandon, plik) (Agencja prasowa)

Ujawnienie udziałów rodzi więcej pytań na temat strategicznego kierunku BuzzFeed. Ramaswamy, 38-letni przedsiębiorca z branży biotechnologicznej, następnie poparł Donalda Trumpa Rezygnacja z edukacji Od wyścigu prezydenckiego w styczniu po klubach w Iowa. Zdobył reputację jako Działacz „Anty-przebudzenia”. Sprzeciwiajcie się zaangażowaniu korporacji w kwestie społeczne i środowiskowe.

W zeszłym roku BuzzFeed przeszedł poważne zmiany, próbując osiągnąć rentowność.

BuzzFeed ogłosił plany zamknięcia działu wiadomości i redukcji personelu o 15%, czyli około 180 pracowników, w kwietniu 2023 r. Na początku tego roku firma poinformowała, że ​​zwolni dodatkowy personel 16% siły roboczej „Aby zmniejszyć koszty centralne i pozwolić firmie stać się bardziej odporną, zrównoważoną i rentowną”.

Wraz ze zwolnieniami BuzzFeed sprzedał także swoją spółkę Complex Networks zajmującą się mediami cyfrowymi, Którą nabył w 2021 roku za około 300 milionów dolarówdla platformy zakupów wideo na żywo NTWRK W transakcji gotówkowej o wartości 108,6 miliona dolarów. Oprócz ceny zakupu BuzzFeed otrzymał około 5,7 miliona dolarów odprawy i opłat biurowych.

READ  Kontrakty terminowe Dow: Wzrosty na rynku odczuwają ból prezesa Fed Powella; Co teraz robisz

W zeszłym tygodniu firma wspomniany Skorygowana strata EBITDA w wysokości 11,3 mln dolarów w pierwszym kwartale Stwierdzono jednak, że spodziewa się, że skorygowana EBITDA będzie mieścić się w przedziale od straty 4 mln dolarów do zysku w wysokości 1 mln dolarów w bieżącym kwartale, „mniej więcej na stałym poziomie w porównaniu do średniej rocznej”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *