GP Emilii-Romanii Formuły 1 zostało odwołane z powodu silnej powodzi

Lawrence’a EdmondsonaRedaktor F117 maja 2023, 12:253 minuty na przeczytanie

Czy Grand Prix Emilii-Romanii zostanie przełożone?

Nate Saunders omawia możliwość przeniesienia Imola GP na późniejszą część roku, po odwołaniu wyścigu w ten weekend z powodu silnej powodzi w regionie północnych Włoch.

Formuła 1 ogłosiła w środę, że weekend Grand Prix Emilia-Romagna w Imola we Włoszech nie będzie kontynuowany po tym, jak trudne warunki pogodowe doprowadziły do ​​powodzi w okolicy.

F1 odbyła w środę spotkania z lokalnymi władzami i organizatorem wyścigu, zanim zgodziła się, że impreza nie może być bezpiecznie kontynuowana.

„Decyzja została podjęta, ponieważ impreza nie może być zorganizowana bezpiecznie dla naszych fanów, drużyn i personelu, a biorąc pod uwagę sytuację, w jakiej znajdują się miasta w regionie, jest to właściwe i odpowiedzialne działanie”. — poinformowała F1 w oświadczeniu.

„Nie byłoby właściwe wywieranie większej presji na władze lokalne i służby ratownicze w tym trudnym czasie”.

Grand Prix miało być szóstą rundą sezonu i pierwszym z trzech kolejnych wyścigów, z wydarzeniami zaplanowanymi na kolejne weekendy w Monako i Hiszpanii.

F1 rozważy możliwość przesunięcia wyścigu na późniejszą część roku, ale napięty kalendarz i dwutygodniowa letnia przerwa w sporcie w sierpniu oznaczają, że znalezienie odpowiedniej daty jest mało prawdopodobne.

Ulewne deszcze w okolicy doprowadziły we wtorek wieczorem do powodzi, co wywołało obawy, że rzeka Santerno, która płynie obok toru Imola, może zostać zalana. Okręg został ewakuowany jako środek ostrożności wcześniej we wtorek po czerwonym ostrzeżeniu pogodowym o powodziach i osunięciach ziemi w okolicy.

Samochody miały wyjechać na tor dopiero w piątek, ale członkowie zespołu byli już na miejscu w Imoli, ustawiając jednostki gościnne i garaże. Personelowi powiedziano, aby trzymał się z dala od toru w środę, ponieważ przedstawiciele F1 spotkali się z lokalnymi władzami i doszli do wniosku, że impreza nie może się odbyć.

Urzędnicy w północnych Włoszech ostrzegli mieszkańców, aby udali się w środę na wyższy poziom, podkreślając, że powodzie zabiły co najmniej pięć osób, zmusiły do ​​ewakuacji około 5000 osób i zawiesiły niektóre usługi kolejowe.

Ogłoszenie Formuły 1 nastąpiło po oświadczeniu włoskiego ministra transportu Matteo Salviniego, który powiedział, że „niezbędne jest skoncentrowanie wszystkich wysiłków na radzeniu sobie z sytuacją kryzysową”, w tym unikanie korków w regionie.

Dyrektor generalny F1, Stefano Domenicali, powiedział: „To tragedia widzieć, co stało się z Imolą i Emilią-Romanią, miastem i regionem, w którym dorastałem, a moje myśli i modlitwy są z ofiarami powodzi, rodzinami i społecznościami dotkniętymi powodzią.

„Chciałbym wyrazić swoją wdzięczność i podziw dla wspaniałych służb ratowniczych, które niestrudzenie pracują, aby pomóc potrzebującym i załagodzić sytuację – są bohaterami i całe Włochy są z nich dumne.

„Decyzja, która została podjęta, jest właściwa dla wszystkich w lokalnych społecznościach i rodzinie F1, ponieważ musimy zapewnić bezpieczeństwo i nie tworzyć dodatkowego obciążenia dla władz, które zajmują się tą bardzo przerażającą sytuacją”.

READ  Matt LaFleur: To boli, ponieważ w pełni spodziewaliśmy się zwycięstwa w tym meczu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *