Gra Squid: Emmy wygrała Lee Jung-jae i reżyser Hwang Dong-hyuk

Nieszczęśliwy serial rozgrywa się w Seulu, który stał się nazwą Największy program w historii NetflixZobacz, jak setki biegaczy potrzebujących pieniędzy grają w śmiercionośne gry dla dzieci, aby wygrać nagrody pieniężne.

Lee grał 456., samotnego ojca, który wszedł do gry i ostatecznie wygrał.

Spektakl stał się popularnym fenomenem kulturowym, kiedy miał swoją premierę we wrześniu ubiegłego roku i był pierwszym nieanglojęzycznym serialem nominowanym do nagrody Emmy za wybitny serial dramatyczny. Odebrane 14 nominacji w tegorocznych nagrodach. Lee jest pierwszym południowokoreańskim aktorem, który wygrał w kategorii Wybitny Główny Aktor.

Po odebraniu nagrody Lee podziękował reżyserowi Huangowi „za stworzenie rzeczywistego problemu, którego wszyscy doświadczamy, ożywając na ekranie w kreatywny sposób dzięki świetnemu tekstowi i oszałamiającym obrazom”.

Hwang, twórca serialu, powiedział, że ma nadzieję, że Amy nie będzie wybitną reżyserką w jego najnowszym serialu.

„Chcę podziękować Akademii Telewizji za ten zaszczyt, a także bardzo dziękuję Netflixowi” – ​​powiedział w swoim przemówieniu i wygłosił pozdrowienie dla prezesa Netflix Teda Sarandosa.

„W drugim sezonie” – powiedział publiczności.

mówić poprzednio Z CNN Hwang podzielił się swoją inspiracją dla gry Squid, mówiąc, że jest to „osobista historia”, która odzwierciedla również „konkurencyjną społeczność”.

„To opowieść o przegranych” – powiedział – „tych, którzy zmagają się z wyzwaniami codziennego życia i zostają w tyle, podczas gdy zwycięzcy powstają”.

Po powrocie do Korei Południowej wielu podzielało poczucie dumy z zdobycia nagród Emmy. „Lee Jung-jae odcisnął kolejny ślad (w) koreańskim przemyśle filmowym” Napisał Jeden model z Korei Południowej na Twitterze. w przeciwnym razie nazwał go „Historyczny moment” dla koreańskiego przemysłu filmowego.

Prezydent Yoon Seok pogratulował Hwangowi i Lee nagrody i powiedział, że Lee doskonalił swoje umiejętności poprzez dramaty i filmy.

Yoon napisał na swojej stronie na Facebooku: „Wspaniała gra aktorska Lee Jong Jae połączyła serca bohatera i widzów”.

READ  Bono organizuje „imprezę pokojową” na stacji metra w Kijowie i odwiedza zbombardowane miasta

Aktor Lee pokonał nominowanych Boba Odenkirka (Better Call Saul), Jasona Batemana (Ozark), Jeremy’ego Stronga (Sukcesja), Adama Scotta (Severance) i Briana Coxa (Sukcesja).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *