Gwen, 17-letnia córka Deana Seana Gastona, zmarła

Kongres Wyborczy 2020 Illinois
Obraz akt z grudnia 2019 r. przedstawia przedstawiciela Seana Gastona, Illinois, na podłodze Izby Reprezentantów, podczas gdy prawodawcy omawiają akty oskarżenia przeciwko ówczesnemu prezydentowi Donaldowi Trumpowi.

AP, telewizja domowa za pośrednictwem pliku


Sean Gaston z Kongresu Illinois ogłosił w poniedziałek wieczorem, że jego 17-letnia córka Gwen nie żyje. Raport CBS Chicago.

„Rodzina Gastonów domaga się prywatności i nie będziemy komentować tego rozdzierającego serce momentu” – napisało biuro Gastona w e-mailu.

Krótko przed ogłoszeniem przez Kongres Gostona śmierci jego córki, kampania Gastona wezwała wszystkie stacje telewizyjne w Illinois do natychmiastowego nadawania lokalizacji jego kampanii aż do odwołania.

Gaston, 50-letni Demokrata z Downers Crowe, ubiega się o trzecią kadencję w Kongresie w nowo wylosowanej Szóstej Dzielnicy, którą reprezentuje od czasu pokonania urzędującego republikańskiego kongresmana Petera Roscomma w 2018 roku.

Gaston rywalizuje z inną nowicjuszką Mary Newman, nowicjuszem i mechanikiem operacji Nicor, Charlesem Hughesem.

„Moje serce łamie się dla rodziny Gastonów z powodu katastrofy ich córki. Moje modlitwy są z Seanem, Karą i całą rodziną Gastonów” – powiedział Newman w oświadczeniu.

Newman natychmiast wstrzymuje wszystkie reklamy swojej kampanii.

Po przetasowaniach w Kongresie, które zostały zatwierdzone przez demokratyczną większość w Springfield, Newman postanowił rzucić wyzwanie Gastonowi w prawyborach w 2022 r., przenosząc się do latynoskiej 3. dzielnicy reprezentowanej przez przedstawiciela Jesusa „Chui” Garcię.

Hughes, który jest również byłym kandydatem na stanowisko radnego w 23. okręgu Chicago, w 2020 roku wystąpił przeciwko Newmanowi w 3. dzielnicy kongresowej stanu, ale zajął czwarte miejsce w wyścigu z zaledwie 2,3% głosów.

Przedstawiciele kampanii Hughesa nie byli od razu dostępni do komentowania.

READ  Biden mówi, że Amerykanie są „przekonani”, że system bankowy jest bezpieczny po upadku SVB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *