Gwiazda Bob’s Burgers przyznaje się do przeszkadzania policji podczas zamieszek, które miały miejsce 6 stycznia

Jay Johnston, gwiazda Burger Bob I Prezenter wiadomości: Legenda Rona Burgundy’egoAmerykański biznesmen przyznał się do zarzutów karnych związanych z jego udziałem w ataku na Kapitol USA 6 stycznia 2021 r.

W poniedziałek 8 lipca 55-letni aktor przyznał się do spowodowania zamieszek w związku z utrudnianiem pracy policji podczas prób ochrony Kapitolu podczas zamieszek w 2021 r. Biuro prokuratora amerykańskiego Dystryktu Kolumbii oświadczyło, że: usłyszy wyrok 7 października. Grozi mu maksymalna kara pięciu lat więzienia. komunikat prasowy.

Według Johnstona przyznanie się do winy następuje po aresztowaniu i postawieniu mu zarzutów w dniu 7 czerwca 2023 r. za kilka innych wykroczeń również związanych z zamieszkami, w tym bezprawne wtargnięcie na teren kraju i próba zakłócenia działalności rządu. Notatka federalna Wcześniej uzyskane przez PEOPLE.

6 stycznia 2021 r. Johnston dołączył do tłumu uczestników zamieszek na Lower West Plaza na Kapitolu, w pobliżu obszaru znanego jako „Tunel”, zgodnie z dokumentami sądowymi i według biura adwokata.

Jaya Johnstona.

Noela Vasqueza/Getty’ego


Około 14:40 czasu lokalnego Johnston ruszył z tłumem w stronę Kapitolu Stanów Zjednoczonych, gdzie „ uczestnicy zamieszek usunęli barykady, a policja została zmuszona do odwrotu” i udał się do Lower West Terrace, a następnie na scenę inauguracji.

Według biura prokuratora około godziny 15:03 Johnston przecisnął się przez gęsty tłum, aż dotarł do wejścia do tunelu. Następnie „odwrócił się twarzą do tłumu… i wykonał serię sygnałów ręcznych, w tym zaciskając pięści i gestykulując”, po czym „udał się do tunelu w kierunku linii policyjnej”.

Następnie Johnston otrzymał „skradzioną policyjną tarczę podczas zamieszek na Kapitolu w USA od uczestnika zamieszek” i dołączył do tłumu, tworząc „mur tarczy”, gdy ten napierał na linię policji.

Jay Johnston był wśród tłumu uczestników zamieszek na Kapitolu Stanów Zjednoczonych 6 stycznia 2021 r.
Michael Nigro/Pacific Press/LightRocket za pośrednictwem Getty

O 15:10 „inni uczestnicy zamieszek, którzy wychodzili, popchnęli go w stronę wejścia do tunelu”, chociaż nie wyszedł. Zamiast tego „zepchnął policję do tunelu”. Jak podano w oświadczeniu, spowodowało to „zmiażdżenie funkcjonariusza pomiędzy tłumem a drzwiami”. O 15:13 Johnston wyszedł z tunelu.

Johnston to wieloletni aktor i dwukrotny pisarz komediowy nominowany do nagrody Emmy. Pochodzący z Chicago głos podkładał Jimmy Pesto Sr Burger Bob Zagrał w wielu innych serialach, m.in Zatrzymany rozwój, Lepiej zawołaj SaulaI Parki i rekreacja.

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi doniesieniami o przestępstwach? Zarejestruj się Bezpłatny biuletyn poświęcony prawdziwej zbrodni magazynu PEOPLE Najświeższe wiadomości kryminalne, relacje z trwających procesów i szczegóły intrygujących, nierozwiązanych spraw.

Pod koniec 2021 roku zgłoszono, że Burger Bob Obsada „zakazała” Johnstonowi powrotu do serialu po jego rzekomej roli w ataku na Kapitol Stanów Zjednoczonych, w wyniku którego zginęło pięć osób.

W marcu 2021 r. F.B.I Napisała na Twitterze Zdjęcia Johnstona proszącego społeczeństwo o pomoc w zidentyfikowaniu jego i innych sprawców zamieszek.

Zgodnie z federalnym nakazem przeszukania FBI znalazło dowody na to, że Johnston zarezerwował lot w obie strony z Los Angeles do Waszyngtonu w tygodniu, w którym miały miejsce zamieszki, z przylotem na Kapitol 4 stycznia i odlotem 7 stycznia.

Na nagraniu rzekomo widziano także Johnstona wchodzącego do zachodniego tunelu Kapitolu Stanów Zjednoczonych, „aby pomóc”.[ing] „Zabił co najmniej trzech uczestników zamieszek”, po czym „udał się w stronę linii policji i pomógł innym uczestnikom zamieszek przekazać tarcze policji na Kapitolu”.

Według danych ponad 1000 osób zostało oskarżonych o przestępstwa federalne w związku z rzekomym udziałem w zamieszkach na Kapitolu w 2021 r., a wiele z nich otrzymało wyroki więzienia od jednego tygodnia do 18 lat. Agencja prasowa.

READ  Aktorka Wings Farah Forky umiera w wieku 54 lat: Gwiazda umiera po długiej walce z rakiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *