Gwiazda Yankees Aaron Judge został wycofany z meczu przeciwko Orioles wcześnie po tym, jak doznał uderzenia piłką w rękę

Gwiazda New York Yankees Aaron Judge został wycofany ze zwycięstwa 4:2 nad Baltimore Orioles we wtorek wieczorem po tym, jak przy talerzu wziął szybką piłkę do ręki.

Na szczęście dla Yankees wydaje się, że Judge uniknął poważnej kontuzji.

Sędzia był gotowy do odbijania w trzeciej rundzie na stadionie Yankee, kiedy szybka piłka od zapolowego Orioles, Alberta Suareza, wbiła mu się w dłonie. Sędzia był w tym momencie wyraźnie wstrząśnięty i podskoczył lekko, trzymając się za palce, zanim zajął pierwsze miejsce.

Sędzia pozostał w grze i wyszedł na boisko w górnej części czwartej rundy. Na początku wydawało się, że w ogóle uniknął kontuzji.

Jednak zanim sędzia miał dotrzeć na następny talerz w dolnej części rundy, Yankees wyciągnęli go z gry. Zamiast tego Trent Gresham wyszedł, aby go pokonać.

Powtórki nie wyglądają najlepiej. Wydawało się, że sędzia wziął piłkę bezpośrednio pod rakietę do małego palca lewego i wydawało się, że naprawdę zmaga się z naciskiem na rękę w przypadku trenerów.

We wtorek wieczorem w miejscowym szpitalu Al-Kadi przeszedł wstępne badania. Po meczu potwierdził, że nie doznał złamania lewej ręki, a wszystkie badania dały wynik negatywny. Menedżer Yankees Aaron Boone powiedział, że usunięcie go z gry zostało podjęte jako środek ostrożności.

Chociaż testy dały wynik negatywny, nie jest jasne, jak długo sędzia może pozostać na ławce rezerwowych. Powiedział, że ma nadzieję, że będzie mógł zagrać w środę.

„To bardzo satysfakcjonujące” – stwierdził sędzia. „Kilka lat temu zostałem tam pobity i złamałem nadgarstek, nigdy nie wiesz, co się wydarzy. A świadomość, że nie jest złamany, nie złamany, jest zdecydowanie oznaką ulgi… Powiedziałem Boone’owi, że chcę już wyjść tam jutro, więc zobaczymy.”

W momencie, gdy sędzia został odwołany z meczu, Yankees objęli prowadzenie 3:0 nad Orioles. Sędzia rozpoczął mecz we wtorek wieczorem ze średnią odbijania wynoszącą 0,299, 26 home runami i 64 RBI w 73 meczach w tym sezonie, co oznacza jego dziewiąte miejsce w lidze.

READ  Arsenal i Man United oraz historia dwóch defensyw, działających na zupełnie różnych poziomach

Kontuzja sędziego to druga poważna kontuzja drużyny Yankees w ostatnich dniach. Przez co najmniej dwa miesiące brakowało im pierwszego bazowego Anthony’ego Rizzo po tym, jak złamał rękę w zawstydzającym zderzeniu podczas niedzielnej porażki z Boston Red Sox.

Pomimo wcześniejszej utraty sędziego, Yankees zdołali doprowadzić do doubleheadera nad Orioles późnym wtorkowym wieczorem. Po wyskoczeniu na prowadzenie 4:0 w dziewiątej rundzie zdobył dla Orioles dwupunktowego homera. Jednak to było najbliżej, do jakiego dotarli.

Yankees mają obecnie bilans 51-24, co jest dobrym wynikiem po raz pierwszy w AL East. Orioles przegrali trzy z pięciu ostatnich meczów i tracą do Yankees 2,5 meczu w ligowej tabeli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *