Huragan Roslyn: Zachodni Meksyk przygotowuje się na niedzielne wyjście na ląd huraganu kategorii 3CNN

Huragan RoslynOczekuje się, że beczka w kierunku Meksyku jako poważna burza kategorii 3 wyląduje w niedzielę rano, przynosząc niebezpieczną falę sztormową i powodzie w niektórych częściach kraju.

Roslyn zmierzała w kierunku meksykańskiego wybrzeża Pacyfiku wczesnym rankiem w niedzielę przy maksymalnym stałym wietrze z prędkością 125 mil na godzinę. Narodowe Centrum Huragan.

W niedzielę o 5 rano potężny huragan znajdował się około 80 mil na południowy zachód od Debic.

Zgodnie z aktualną prognozą, centrum Roslyn ma zbliżyć się do wybrzeża zachodnio-środkowego Meksyku, lądując na wybrzeżu Nayarit w niedzielę rano, podało centrum huraganów.

„Chociaż pewne osłabienie jest możliwe dziś wieczorem i na początku niedzieli, oczekuje się, że Roslyn będzie na poziomie dużej intensywności huraganu, gdy wyląduje w niedzielę” – powiedzieli w sobotę prognostycy Hurricane Center. Roslyn wzmocniła się do burzy kategorii 4 późną sobotę i lekko się osłabiła.

Oczekuje się, że niebezpieczna fala sztormowa spowoduje znaczne powodzie przybrzeżne w pobliżu i na wschód od miejsca wyjścia huraganu na ląd. W pobliżu wybrzeża spodziewane są duże i niszczycielskie fale.

Pogoda CNN

Ostrzeżenie przed huraganem obowiązuje dla Las Islas Marías – archipelagu położonego około 60 mil od wybrzeża kontynentu – oraz obszaru od Playa Perula do Esquinaba. Na północ od Escuinapy obowiązuje obserwacja huraganów.

„Przygotowania do ochrony życia i mienia powinny zostać zakończone tak szybko, jak to możliwe” – powiedział National Hurricane Center.

Według prognozy spodziewane są również znaczne opady deszczu, które mogą prowadzić do gwałtownych powodzi i osuwisk.

W południowo-wschodnim Sinaloa, w tym na górnym wybrzeżu Colima, zachodnim Nayarit i na Islas Marias, możliwe jest opady do 8 cali. Północne wybrzeże Jalisco mogło otrzymać maksymalnie 10 cali.

Roslyn Hurricane Shower 102322

Pogoda CNN

Roslyn zaczęła rozwijać się na zachodnim wybrzeżu Meksyku, przy utrzymujących się wiatrach dochodzących do 60 mil na godzinę przez 24 godziny od piątku do soboty rano. Szybka intensywność.

READ  Bryce Harper doznał złamania kciuka i wyjechał do Phyllis na czas nieokreślony.

Cyklony są podobnie monitorowane Huragan Arlene, który wylądował jako sztorm kategorii 1 na północ od granicy Nayarit-Sinaloa 3 października. Arlene przeszło do sztormu kategorii 4 nad otwartymi wodami wcześniej tego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *