iFixit kończy umowę z Samsungiem w związku z pojawieniem się uciążliwych wymagań warsztatu

Jednak IFixit i Samsung są liderami w dziedzinie naprawy urządzeń mówi iFixit Kończy współpracę w zakresie napraw z firmą Samsung, ponieważ uważa, że ​​Samsung nie uczestniczy w niej w dobrej wierze. iFixit twierdzi, że obie firmy „nie były w stanie spełnić” obietnicy dotyczącej ekosystemu dającego się uratować, dlatego wolały zamknąć projekt, niż go kontynuować. „Błyskotliwe komunikaty prasowe i ambitne inicjatywy niewiele znaczą bez dalszych działań” – czytamy na stronie internetowej Islah.

„Próbując zbudować ten ekosystem, stale napotykaliśmy przeszkody, które budziły nasze wątpliwości co do zaangażowania firmy Samsung w ułatwianie napraw” – wyjaśnia Scott, szef iFixit „Nie mogliśmy dostarczać części do lokalnych warsztatów po cenach i ilościach, które zapewniały komercję sens. Ceny były tak wygórowane, że wielu konsumentów zdecydowało się na wymianę swoich urządzeń, zamiast je naprawiać, a konstrukcja urządzeń Galaxy firmy Samsung była frustrująco sklejona, co zmusiło nas do sprzedaży baterii i wyświetlaczy w wstępnie sklejonych opakowaniach, co podniosło koszty.

To dobry przykład montażu części zamiennych Samsunga Panel „Ekran” w Galaxy S22 Ultra. Za 233 dolarów. Ekran jest najczęściej psującą się częścią, ale zamiast po prostu go sprzedawać, Samsung każe kupić ekran, nową ramkę do telefonu, baterię oraz nowe boczne przyciski i przełączniki. Jak powiedzieliśmy, kiedy to ogłoszono, stanowi to połowę wszystkich części w całym telefonie. Nie jest to idealne rozwiązanie, ale sklep z częściami Samsung/iFixit po prostu to zapewnia Trzy części Zamiast tego dla S22 Ultra Sklep Pixela 8 Pro Zawiera 10 części i iPhone’a 14 ProMax W sklepie znajdują się 23 części.

READ  Możesz teraz sprawdzić gry ze swojej biblioteki Steam, które są kompatybilne ze Steam

Nawet przy częściowej sprzedaży pakietowej Samsunga skarga iFixit dotycząca wysokich cen nie wydaje się mieć odzwierciedlenia w cenach sklepu. the Ekran Pixel 8 Pro + czytnik linii papilarnychBez etui, baterii i przycisków kosztuje 230 dolarów. To iPhone’a 14 ProMax Cena ekranu wynosi 395 dolarów. (Istnieje duża szansa, że ​​Samsung jest producentem wszystkich trzech z tych wyświetlaczy.)

Relacje między Samsungiem a iFixit zawsze były napięte. W 2017 roku obie firmy miały współpracować przy programie „recyklingu”, w ramach którego Samsung znalazł nowe zastosowania dla starych telefonów. Pierwotny plan obejmował takie elementy, jak odblokowanie programu ładującego starszych urządzeń, aby można było całkowicie wymienić system operacyjny Samsunga, oraz hosting platformy open source, na której użytkownicy mogli przesyłać pomysły i oprogramowanie do ponownego wykorzystania starych urządzeń Galaxy. Stosując coś, co obecnie wydaje się znajomą strategią, Samsung bardziej skupiał się na wyglądzie niż na faktycznej użyteczności, a iFixit stwierdził, że program recyklingu, który uruchomił w 2021 r., jest „prawie nie do poznania” w porównaniu z tym, co iFixit pierwotnie zatwierdził i użyczył swojego logo w 2017 r.

W 2019 roku, po tym, jak Galaxy Fold 1 został „żenująco” opóźniony ze względów wytrzymałościowych, Samsung zaatakował iFixit za demontaż wadliwego urządzenia. Samsung zmusił iFixit do usunięcia artykułu wyjaśniającego niektóre wady urządzenia. Samsung nie miał do tego prawnej możliwości, ale wygląda na to, że zagroził jednemu z dostawców części iFixit, jeśli artykuł nie zostanie wycofany.

Według doniesień Samsung również stał się obiektem ataków w związku z poprawką, nawet podczas współpracy z firmą iFixit. Tego samego dnia, w którym iFixit ogłosił, że porzuci partnerstwo, 404 mediów Poinformowano, że Samsung wymaga od niezależnych warsztatów przekazywania danych klientów i natychmiastowego „demontowania” każdego urządzenia, w przypadku którego okaże się, że wykorzystuje części stron trzecich. Wyobraź sobie, że oddajesz telefon do sklepu w celu naprawy i dowiadujesz się, że został on uszkodzony przez sklep z powodu wady Samsunga. Z raportu wynika również, że umowy Samsunga wymagają od niezależnych firm „codziennego” przesyłania szczegółów każdej naprawy do bazy danych Samsunga (zwanej G-SPN) „w momencie każdej naprawy”.

READ  Jak oglądać Nintendo Direct jutro spakowane?

Ponieważ ostatni rozdział sklepu partnerskiego dobiegnie końca zaledwie dwa lata, w czerwcu 2024 r., iFixit twierdzi, że na jego stronie internetowej wejdą pewne zmiany. Nie usunie żadnych informacji, ale oprócz wszelkich dostępnych części OEM firmy Samsung zacznie oferować wyraźnie oznaczone części innych firm. Nie będziesz już współpracować z firmą Samsung w zakresie Dowodów i nie będziesz już musiał przestrzegać wymagań firmy Samsung dotyczących maksymalnej ilości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *