Inflacja prowadzi do rekordowego spadku wynagrodzeń pracowników

Całkowite koszty wynagrodzeń pracowników cywilnych spadły o 3,7% w ciągu ostatnich 12 miesięcy do marca, a następnie Rachunkowość inflacjizgodnie z opublikowanym w piątek raportem Employment Cost Index.

To największy spadek od czasu, gdy Bureau of Labor Statistics rozpoczęło rejestrację skorygowaną o inflację w 2001 roku. Co więcej, dzieje się to w czasie, gdy koszty wynagrodzeń – w tym pensje wypłacane przez pracodawców, a także świadczenia zdrowotne, emerytalne i inne – gwałtownie rosną, przed inflacją, gdzie pracodawcy starają się obsadzić stanowiska i zatrzymać swoich pracowników.

Dane, które śledzą zmiany w kosztach pracy pracodawców, określają ilościowo, ile bólu odczuwają ludzie, gdy ceny rosną szybciej niż w ciągu ostatnich 40 lat. Rosnący koszt jedzenieI benzyna I Rezydencja Zjadają pensje pracowników.

Skorygowane o inflację koszty wynagrodzeń spadły o 3,6%, podczas gdy koszty świadczeń spadły o 4,2%, dwa największe spadki od początku serii 21 lat temu.

„Dla pracowników to zła wiadomość”, powiedział o danych skorygowanych o inflację Jason Furman, profesor ekonomii z Harvardu i były przewodniczący Rady Doradców Ekonomicznych administracji Obamy. „Płace spadają bardzo szybko w ciągu ostatniego roku i są znacznie niższe niż dwa lata temu”.

Koszty szybko rosną, zanim zostanie uwzględniona inflacja

Jednocześnie jednak Rynek pracy jest bardzo napięty Zmusza pracodawców do podnoszenia płac i świadczeń w celu przyciągnięcia i zatrzymania pracowników. Zwiększa to obawy o czas trwania i rozprzestrzenianie się inflacji.
Prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, odniósł się do danych dotyczących wskaźnika kosztów zatrudnienia jako do czynnika w banku centralnym rezolucja podnieść stopy procentowe w zeszłym miesiącu po raz pierwszy od 2018 roku.

Według indeksu koszty wynagrodzeń cywilnych pracowników wzrosły o ponad oczekiwano 1,4% w pierwszym kwartale 2022 r., przed korektą o inflację. Koszty płac i wynagrodzeń wzrosły o 1,2%, a koszty świadczeń o 1,8% od grudnia.

Patrząc na ostatni rok kończący się w marcu, nieskorygowany koszt wynagrodzeń wzrósł o 4,5% w porównaniu z 4,0% za okres 12 miesięcy kończący się w grudniu.

READ  Restauracja Landmark Fort Worth szuka nowej lokalizacji - NBC 5 Dallas-Fort Worth

Koszty wynagrodzeń wzrosły o 4,7% w porównaniu do 4,5% za rok zakończony w grudniu, a koszty świadczeń wzrosły o 4,1% w porównaniu do 2,8%.

Najnowszy raport o odszkodowaniach może zatrzymać Fed w bardzo twardy temperamentpowiedziała Kathy Bostancik, główna ekonomistka w Oxford Economics. Oczekuje, że bank centralny podniesie stopy procentowe o kolejne 50 punktów bazowych na spotkaniach politycznych w maju i czerwcu.

Martwią się tym, że ta wysoka inflacja trwa tak długo, że jeśli zacznie przenikać do oczekiwań firm konsumenckich, trudniej będzie wyrwać inflację z systemu niż tylko czekać, aż łańcuchy dostaw się poprawią. ,” powiedziała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *