Islanders twierdzą, że biorą na siebie odpowiedzialność, mówi Roy, który już wywarł wpływ jako nowy trener

Postawa i głos Roya zostały przyjęte z zadowoleniem i były widoczne już od jego pierwszej jazdy na łyżwach.

„Oczywiście to był wczorajszy szalony dzień. Wracamy z podróży i zmian, ale myślę, że wszyscy są podekscytowani” – powiedział obrońca Noah Dobson. „Patrick oczywiście wnosi tę obecność, wnosi dużo pasji i energii, ponieważ widzieliście dziś rano” – powiedział obrońca Noah Dobson. Więc jest dobrze.

„Sposób, w jaki ostatnio graliśmy, potrzebowaliśmy, że tak powiem, pobudki. Wiele rzeczy się dzieje, nawyków, szczegółów w naszej grze, które się poluzowały, jest nie do zaakceptowania i wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę Teraz wiemy, że jako grupa musimy być dużo lepsi.” i jestem pewien, że sama grupa dobrze zareaguje.

Bo Horvat pamięta, jak to było grać przeciwko Roy's Avalanche, gdy był członkiem Vancouver Canucks.

„Grają z wielką pasją. W pewnym sensie cię otaczają” – powiedział Horvat. „Trudno się z nimi gra i myślę, że on właśnie tego chce, żebyśmy byli. Grają razem jako zespół i abyśmy mogli odnieść sukces, wszyscy musimy chodzić po tej samej linie. Nie może być tylko jeden człowiek. Każdy musi wnieść swój wkład i myślę, że to było jego główne przesłanie dzisiaj.

„Podejrzewam [the coaching change] To świadectwo dla (dyrektora generalnego) Lou (Lamoriello), że chce więcej i od nas zależy, czy damy mu więcej. Oczywiście daje nam to dodatkowy impuls, aby dotrzeć tam, gdzie powinniśmy być, ale musimy być lepsi jako całość, jako grupa, a to zacznie się dziś wieczorem.

Roy jest bramkarzem w Hockey Hall of Fame, którego 551 zwycięstw w 19 sezonach plasuje się na trzecim miejscu w historii NHL za Martinem Brodeurem (691) i Markiem-Andre Fleurym (552), a jego 1029 rozegranych meczów plasuje się na trzecim miejscu za Brodeurem (1266) i Roberto Luongo ( 1044). ). Jego 151 zwycięstw i 247 występów w play-offach plasuje się na pierwszym miejscu, ustępując jedynie Brodeurowi (24). Jego 478 rozegranych meczów, 262 zwycięstwa i 37 przestojów to najwięcej wśród bramkarzy Avalanche.

READ  NAJWAŻNIEJSZE CECHY: Andy Ruiz Jr. upuszcza Luisa Ortiza trzy razy, wygrywając decyzją

Roy czterokrotnie zdobył Puchar Stanleya z drużynami Canadiens (1986, 1993) i Avalanche (1996, 2001), a także trzykrotnie został wybrany bramkarzem roku Vezina Trophy NHL (1988–89, 1989–90, 1991–92). Zdobył Conn Smythe Trophy jako MVP play-offów w 1986, 1993 i 2001 roku i jest jedynym graczem w historii NHL, który zdobył tę nagrodę trzykrotnie.

„Jestem tym bardzo podekscytowany” – powiedział Roy. „Uwielbiam to wyzwanie i jestem naprawdę wdzięczny za możliwość bycia tutaj. Tak, to znaczy, chciałbym wnieść do zespołu moją pasję i wnieść trochę emocji i, powiedziałbym, wykorzystać moje przeszłe doświadczenia jako zawodnika i być może jako trenera, aby pomóc tej grupie graczy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *