Jaeger wygrywa Houston Open; Scheffler nie trafił 5 stóp 18

HOUSTON — Stephen Jaeger wygrał swój pierwszy turniej PGA Tour w swojej 135. próbie, kończąc z dziewięcioma parami z rzędu, co dało wynik 3 poniżej 67 lat, i uniknął dogrywki, gdy Scotty Scheffler nie trafił w birdie putt z wysokości 1,5 metra na ostatnim dołku w niedzielę.

Scheffler chciał zostać pierwszym graczem od siedmiu lat, który wygrał trzy starty z rzędu w PGA Tour i właśnie tam miał szansę. W 16. miejscu par 5 wykonał dwa putty na birdie z odległości 20 stóp, a na 17. miejscu nie trafił z 12 stóp na birdie.

Jego 1,5-metrowy birdie putt nie trafił w końcówkę play-offu, a Scheffler musiał zadowolić się wynikiem 68 i drugim miejscem.

„Oczywiście jestem teraz trochę rozczarowany” – powiedział Scheffler. „Byłoby tak samo, gdybym to pociągnął. Źle to przeczytałem. Nie wiem, dlaczego błędnie to odczytałem, to część gry. Poczułem, że mogłem uderzyć nieco szybciej. Uderzyłem dobrze uderzyłem tak, jak chciałem, ale nie wyszło”.

Jaeger, 34-letni Niemiec, który w wieku 16 lat rozpoczął naukę w szkole średniej w Tennessee, swoim pierwszym zwycięstwem zasłużył na wyjazd na turniej Masters. Wystąpił we wszystkich czterech pozostałych w tym sezonie turniejach, w których podpisano kontrakty o wartości 20 milionów dolarów.

Alejandro Tosti miał szansę zostać czwartym debiutantem PGA Tour, który wygrał na początku tego roku. Utrzymywał prowadzenie, dopóki 18-ego nie uderzył zbyt mocno i nie trafił w par putt z odległości 18 stóp na 68.

Na początku był pięciostronny remis w kwestii prowadzenia – największy w turnieju od 2009 roku – a ośmiu graczy miało przynajmniej część przewagi w pewnym momencie rundy.

Jaeger zawsze był w akcji, wykonując birdie putt z wysokości 8 stóp na dziewiątym dołku par 3 w Memorial Park. To był jego ostatni ptak tego dnia i nikt nie mógł go pokonać.

READ  Sąd Najwyższy orzeka, że ​​Boston narusza prawo wynikające z Pierwszej Poprawki do komitetu podnoszącego flagę chrześcijańską przed ratuszem

„Próbuję pozostać w sobie” – powiedział Jaeger. „Ptaszki wymknęły mi się z dziewiątki. Ale to pole golfowe radzi sobie świetnie, zwłaszcza gdy prowadzisz. Jestem bardzo szczęśliwy”.

Thomas Dedry, David Skinnes i Taylor Moore faulowali w długich odstępach czasu.

Scheffler miał jeden strzał do tyłu, kiedy nie trafił w green na 15. pozycji z par 3 i nie udało mu się obronić par po uderzeniu z odległości 8 stóp, przez co stracił dwa strzały i miał trzy przed końcem. Odzyskał birdie swoim birdie 16-tego, kiedy Jaeger musiał się położyć i wrócić do normy.

Zarówno Scheffler, jak i Jaeger stracili dobre okazje do birdie 17-ego, a Scheffler miał ostatnią szansę 18-tego.

Jaeger zakończył bieg z wynikiem 12 poniżej 268 lat i po raz pierwszy w historii znalazł się w pierwszej pięćdziesiątce światowych rankingów.

Obrońca tytułu Tony Finau trafił 66 z dwoma prostymi birdie i zremisował na drugim miejscu z Schefflerem, Dostim, Tetrim i Moore'em.

To był ostatni tydzień, w którym gracze, którzy umieścili się w pierwszej pięćdziesiątce, aby zdobyć zaproszenie do turnieju Masters, i nikt spoza pierwszej pięćdziesiątki – Mackenzie Hughes i Tom Hoge, którzy nie byli czołowymi kandydatami – nie osiągnął wystarczająco dobrego wyniku, aby zapewnić sobie miejsce .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *