Jak oglądać wystrzelenie teleskopu kosmicznego Jamesa Webba NASA w Boże Narodzenie?

NASA i jej międzynarodowi sojusznicy odliczają czas opublikowania w Boże Narodzenie najdroższego badania naukowego, jakie kiedykolwiek zbudowano. Teleskop o wartości 10 miliardów dolarów Zaprojektowany do przechwytywania światła gwiazd z pierwszych galaktyk urodzonych w Ognisty półksiężyc Wielkiego Wybuchu.

Miliardy w budżecie i wiele lat spóźnienia, Teleskop Kosmiczny Jamesa Weba ma eksplodować z rakiety Ariane 5 o 7:20 czasu wschodniego w sobotę o 7:20 w sobotę z miejsca startu w Kourou w Gujanie Francuskiej Europejskiej Agencji Kosmicznej.

Wyposażona w dwa dopalacze na paliwo stałe, ta rakieta napędza ciepło na wschód od północno-wschodniego wybrzeża Ameryki Południowej i automatycznie leci 27 minut po podniesieniu teleskopu.

Rakieta Ariane 5 z Kosmicznym Teleskopem Jamesa Webba znajduje się na wyrzutni 23 grudnia 2021 r. w Crowe w Gujanie Francuskiej.

Chris Gunn / NASA przez Getty Images


Nos Ariane 5 jest nadal złożony, aby zmieścić się w stożku, a pojedynczy panel słoneczny w laboratorium, który jest ważny dla ładowania akumulatorów statku kosmicznego, ma pojawić się sześć minut po demontażu, pierwszy z serii ważnych kamieni milowych.

Webb potrzebuje miesiąca, aby dotrzeć do planowanego parkingu – znanego jako Lagrange Point 2 – na orbicie księżyca milion mil od Ziemi – gdzie może krążyć wokół Słońca z siłą grawitacji, zapewniając niezbędne chłodne, ciemne środowisko. O sukces misji.

Teleskop ten jest zoptymalizowany do przechwytywania obrazów pierwszych gwiazd i galaktyk, które zaczęły świecić po Wielkim Wybuchu, ponieważ światło zostało rozszerzone do obszaru podczerwieni widma w wyniku rozszerzania się przestrzeni kosmicznej w ciągu ostatnich 13,8 miliarda lat.

Tego światła nie widzi dziecko Kosmiczny teleskop Hubble, który jest przeznaczony do badania długości fal światła widzialnego. Niemniej jednak Hubble wykrył galaktyki w ciągu pół miliarda lat od Wielkiego Wybuchu.

Ale sieć może wykryć światło gasnące, gdy wszechświat ma zaledwie 200 milionów lat lub więcej, i przesunąć go o kilkaset milionów lat dalej. Była to era, w której wszechświat po raz pierwszy wyłonił się z wodorowej mgły narodzin i zaczął swobodnie podróżować w przestrzeni gwiezdnej.

Kosmiczny Teleskop Jamesa Webba
Połączenie tych zdjęć pokazuje Kosmiczny Teleskop Hubble’a krążący wokół Ziemi (po lewej) oraz mapę Kosmicznego Teleskopu Jamesa Webba, zaprojektowaną tak, aby była 100 razy potężniejsza.

NASA przez AP


W pobliżu domu sieć będzie badać atmosfery planet krążących wokół pobliskich gwiazd i klasyfikować ich siedliska, zapewniając regularny widok z bliska planet, księżyców, asteroid i komet w ziemskim Układzie Słonecznym z Marsa.

Ale najpierw teleskop musi rozłożyć pięciowarstwowy filtr przeciwsłoneczny wielkości kortu tenisowego, z odłączonym głównym lustrem o szerokości 21,3 stopy rozłożonym na statywie, który odsłania jego szkło wtórne.

To Sortowanie lub łamanie, Najbardziej złożone, jakie dotychczas nie podjęto w badaniach naukowych, zostaną wykonane w pierwszych dwóch tygodniach misji.

Jeśli wszystko pójdzie dobrze, inżynierowie i astronomowie będą mogli regulować układ optyczny teleskopu przez następne pięć miesięcy i mierzyć jego cztery instrumenty naukowe. Pierwsze filmy science fiction są spodziewane za około sześć miesięcy.

READ  The Morning After: Google oficjalnie ujawnia swój pierwszy składany telefon: Pixel Fold

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *