Jak sporny gol Panthers pomógł Bruinsowi znaleźć się w serii 3-1: 5 wniosków na wynos

BOSTON — Aby dodać obrazę do kontuzji w meczu, w którym Boston Bruins mogli mieć poczucie, że Sam Bennett prawdopodobnie w ogóle nie powinien grać, prowokator Florida Panthers strzelił kontrowersyjnego remisowego gola w trzeciej tercji w niedzielny wieczór, pomagając mu podnieść poprzeczkę zespół zwyciężył od tyłu 3:0 2.

Nastąpiło to po tym, jak Bruins stwierdzili, że istnieją „wyraźne dowody” na Bennetta Frajer uderza kapitana Brad Marchand w piątkowy wieczór.

Bennett strzelił gola po tym, jak środkowy Bruins, Charlie Coyle, pchnął bramkarza Jeremy’ego Swaymana.

„Uderzył go mój pęd, więc nie mógł go wyprzedzić” – Coyle powiedział o Swaymanie. – Więc tak, myślę, że to zadziałało.

Trener Jim Montgomery rzucił wyzwanie i wyglądało na to, że będzie to całkowity zamach stanu, ale po długiej analizie NHL Situation Room w porozumieniu z sędziami Francisem Charronem i Fredericiem Lecuyerem uznali, że to dobry gol.

Pantery zakończyły grę w przewadze po nieudanym pojedynku, a wściekły Montgomery zaatakował sędziów podczas następnej akcji, a następnie po przerwie telewizyjnej. Pantery nie zdobyły tam gola, ale 3:50 po bramce Bennetta Aleksander Barkov kontynuował swoją wspaniałą passę w fazie play-off, zdobywając ostatecznie zwycięską bramkę.

David Pastrnak i Brandon Carlo strzelili gole dla Bruins w pierwszej kwarcie, a Swayman obronił 38 razy.

W drugiej połowie mecz stał się zacięty, kiedy Anton Lundell zepsuł arcydzieło Swaymana czystym strzałem po tym, jak jako pierwszy znalazł się na forhendzie, i pokonał Swaymana szybką wolejem po podaniu Ivana Rodrigueza. Swayman zatrzymał wszystkie 26 strzałów, jakie zobaczył w tym momencie, w tym 16 w pierwszej kwarcie, kiedy Boston pokonał 16-5. W pewnym momencie gry Sztuczka ze statystyką naturalną Miał szanse na zdobycie gola dla Florydy przy stanie 15-2 i ryzykowne szanse na wynik 7-1.

READ  Ten Hag bierze na cel Chuaminiego w głównym wątku Man United; Real Madryt optymistycznie podchodzi do Mbappe

Piąty mecz tej serii zostanie rozegrany we wtorek wieczorem na południu Florydy.

Oto pięć wniosków na temat tego, co wydarzyło się w czwartym meczu i jak doprowadziło to do objęcia przez Panthers prowadzenia 3-1 w drugiej rundzie serii.

Obiera sobie sporny cel

Nawet emerytowani sędziowie byli zaskoczeni, że bramka Bennetta została uznana. W tekstach z sportowiec, „Ta rozmowa była dla mnie zaskoczeniem” – powiedział jeden z byłych sędziów.

Inny powiedział: „Nie jestem pewien dlaczego. Może uznali, że partia nie była tak zła, jak wynik. Trudno powiedzieć, nie mając słuchawek”.

Były sędzia Tim Bale powiedział: „Nie mam pojęcia, dlaczego przyznano tę bramkę. Jestem naprawdę zdezorientowany”.

NHL Situation Room stwierdziło, że „recenzja wideo potwierdza opinię sędziów na lodzie, że naciśnięcie Sama Bennetta z Florydy na Charliego Coyle’a i późniejszy kontakt z Jeremym Swaymanem nie przeszkodziły Swaymanowi w zagraniu na swojej pozycji w polu karnym przed Bennettem”. Bramka.”

Głębiej

Bruins zdumiony decyzją NHL o nieoddaniu bramki Panthers z powodu przeszkadzania: „Nie mogłem grać na swojej pozycji”

Pat Maroon chciał kawałek Sama Bennetta

Jednym z powodów, dla których Bruins pozyskali Pata Maroona z Minnesota Wild w ostatecznym terminie transakcji, była kariera weterana napastnika w fazie play-off. Marrone zdobył trzy Puchary Stanleya i jest wokalistą w szatni, który nigdy nie boi się bronić swoich kolegów z drużyny.

Marrone szczekał na Siergieja Bobrowskiego podczas rozgrzewki, a jego paplanina trwała aż do pierwszej tercji. Po lodzie nakrzyczał na Bennetta i chciał walczyć z napastnikiem Panthers, który kontuzjował Marchanda w trzecim meczu zwodem w brodę.

Bennett, który powrócił w trzecim meczu po kontuzji lewej ręki lub nadgarstka, prawdopodobnie nie może teraz walczyć i ucieka. Następnie Marrone zmierzył się z Brandonem Montourem. Obaj mają historię z czasów, gdy Maroon grał w Tampa Bay Lightning. Maron skinął głową, jakby chciał powiedzieć, że chce walczyć z kilkoma Panterami. Nikt nie przyjął zaproszenia zawodnika czwartej linii, ale kibicom – już zachwyconym prowadzeniem 2:0 – bardzo się podobało.

Charlie McAvoy jest zastępcą kapitana. Jest najbardziej ukaranym obrońcą Bruins. Te dwa elementy połączyły się podczas pierwszej zmiany McAvoya. Ponieważ Marchand był niedostępny w czwartym meczu, McAvoy powiedział Panterom, że nadchodzi ból. Gdy Sam Reinhart próbował wydostać się z terytorium Florydy, McAvoy powalił prawego skrzydłowego uderzeniem w lód, aby natychmiast podnieść dach dla TD Garden.

READ  Śmierć Franco Harrisa, Steelera, który złapał nieskazitelne przyjęcie

Jacob Lauko wykonuje decydujący rzut karny

Pastrnak może zdobywać home runy przez cały dzień, tak jak zrobił to w 8:53 pierwszego meczu, który dał Bruins prowadzenie 1:0. Najtrudniejsze jest przygotowanie go na takie możliwości. Taka była misja Jacoba Lauko. Osiem sekund przed zdobyciem gola Lauko przyjął karę za przeszkadzanie w podaniu Aaronowi Ekbladowi, wjeżdżając w stronę siatki, zapewniając Bostonowi przewagę.

Lewy skrzydłowy nr 4, który miał dobrą passę w siedmiu meczach z rzędu pomiędzy rundą 1. i 2., po raz pierwszy pojawił się w tej serii i strzelił gola w trzecim meczu przeciwko Panthers.

Bruins PK kontynuuje odbicie do bramki Bennetta

Pantery miały łączny wynik 0 na 17 przeciwko Bruins w grze w przewadze w sezonie zasadniczym i w pierwszych dwóch meczach serii, aż do momentu, w którym w trzecim meczu zdobyły cztery gole w grze w przewadze, w tym strzeliły gole w obu półkulach. Podwójny minus, który zmienia prowadzenie 1:0 na 3:0.

W niedzielę powrócili do poprzednich zajęć. Albo, lepiej powiedzieć, Bruins odbili. Wykorzystali pięć rzutów karnych w meczu, w tym dwa kluczowe w pierwszej połowie, podczas których Swayman czterokrotnie obronił. W drugiej akcji Panthers w przewadze Bruins faktycznie wyprzedzili Panthers i wkrótce potem podwyższyli na 2:0, a Carlo zdobył trzeciego gola w fazie play-off.

Niestety dla Bruins sukces nie trwał dalej. Sporny gol Bennetta padł po grze w przewadze.

(Zdjęcie: Steve Babineaux/NHLI za pośrednictwem Getty Images)