James Cromwell położył rękę na ladzie Starbucks w proteście przeciwko wegańskiemu podatkowi od mleka

Incydent, który miał miejsce we wtorek, był protestem koordynowanym z organizacją People for the Ethical Treatment of Animals (PETA). Cromwell jest wieloletnim zwolennikiem grupy i pełni funkcję „dyrektora honorowego”. Widziano go na filmie opublikowanym przez organizację, który mówi Starbucks, aby „przestał pobierać więcej” od mleka roślinnego.

Starbucks pobiera około 70 centów dodatkowo za alternatywę mleczną, która obejmuje mleko sojowe, kokosowe, migdałowe i owsiane, w zależności od miasta w USA. Sieć ostatnio zrezygnowała z dopłaty w swoich sklepach w Wielkiej Brytanii.

„Moi przyjaciele z PETA i ja wzywamy Starbucks do zaprzestania karania miłych, świadomych ekologicznie klientów za wybór mleka roślinnego” – powiedział Cromwell w komunikacie prasowym PETA. „Wszyscy mamy udział w katastrofie klimatycznej na śmierć i życie, a Starbucks musi zrobić swoją część, kończąc wzrost cen warzyw”.

Incydent najwyraźniej trwał około pół godziny, zanim policja przybyła, aby oczyścić kawiarnię w centrum Manhattanu. Wydawało się, że Cromwell zeskrobuje klej z ręki nożem.

„Szanujemy prawo naszych klientów do wyrażania opinii z szacunkiem, o ile nie zakłóca to funkcjonowania naszego sklepu” a Starbucks (SBUX) Oficjalny rzecznik powiedział w oświadczeniu.

PETA zawsze wypowiadała się głośno w tej sprawie. Niedawno poprosili sir Paula McCartneya o napisanie listu otwartego do firmy do byłego dyrektora generalnego Kevina Johnsona, prosząc jej lokalizacje w USA o zlikwidowanie dopłaty, tak jak to zrobili w Wielkiej Brytanii.

Cromwell był także nominowany do Oscara za rolę rolnika w filmie Babe z 1995 roku. Obecnie gra Ewana Roya w „Sukcesji”, która jest emitowana w HBO. Podobnie jak CNN, HBO jest własnością Warner Bros. Odkrycie.

READ  Erno od dawna we Francji zdobywa Nagrodę Nobla w dziedzinie literatury

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *