Japonia chce wprowadzić sztuczną grawitację na Księżyc

Lunar Glass to proponowany projekt, który symuluje grawitację za pomocą siły odśrodkowej.
GIF: Kajima / Gizmodo Corporation

Zainteresowanie księżycem ponownie się rozpaliło nowoA Japonia czeka na dobrą zabawę. Naukowcy i inżynierowie z Uniwersytetu w Kioto i The Kajima Corporation ogłosiła wspólną ofertę Trójstronne podejście do zrównoważonego rozwoju Człowiek Życie na Księżycu i poza nim.

Przyszłość eksploracji kosmosu prawdopodobnie obejmie dłuższe okresy w środowiskach o niskiej grawitacji, czy to na orbicie, czy na powierzchni innej planety. Problemem jest, doPrzebywanie w kosmosie może siać spustoszenie w naszej fizjologii; Niedawno Badania Wyjaśnia, że ​​astronauci mogą doświadczać utraty masy kostnej przez dekadę podczas miesięcy w kosmosie i że ich kości nigdy nie wracają do normy. Na szczęście badacze z Kyoto University i Kajima Corporation starają się zaprojektować potencjalne rozwiązanie.

Propozycja została ogłoszona w A komunikat prasowy W zeszłym tygodniu wyglądało to jak coś wyrwane prosto ze stron powieści science fiction. plan Składa się z trzech odrębnych elementów, z których pierwszy to to jest nazwane ” szkło Ma na celu doprowadzenie symulacji grawitacji do Księżyc i Marsa przez siłę odśrodkową.

02 ナ グ ラ ス

Grawitacja na Księżycu i Mars Około 16,5% i 37,9% z tego znajduje się odpowiednio na Ziemi. Szkło księżycowe i szkło marsjańskie mogą wypełnić tę lukę; Są to ogromne stożki, które obracają się i wykorzystują siłę odśrodkową do symulowania skutków ziemskiej grawitacji. Te obracające się stożki będą miały promień 328 stóp (100 metrów) i wysokość 1,312 stóp (400 metrów) i będą wykonywać jeden obrót co 20 sekund, tworząc 1 gramową atmosferę dla osób znajdujących się w środku (1 gram reprezentuje grawitację) na ziemi). Naukowcy celują w drugą połowę XXI wieku, aby zbudować Lunar Glass, co wydaje się nieuzasadnionym optymizmem, biorąc pod uwagę wyraźną wiedzę technologiczną wymaganą do osiągnięcia takiego sukcesu.

Drugim elementem planu jest „podstawowy kompleks biomów” do „przetransportowania zredukowanego ekosystemu w kosmos”, zgodnie z wersją komunikatu prasowego przetłumaczoną przez Google. Główny kompleks biomów będzie znajdował się wewnątrz Moon Glass / Mars Glass Struktura, w której będą mieszkać ludzcy odkrywcy, zgodnie z propozycją. TOstatnim elementem w propozycji jest „heksagonalny tor kosmiczny” lub Hexatrack, Szybka infrastruktura transportowa, która może połączyć Ziemię, Marsa i Księżyc. Hexatrack będzie wymagał co najmniej trzech różnych stacji, jednej na księżycu Marsa Fobos, jednej na orbicie Ziemi i jednej wokół Księżyca (najprawdopodobniej planowanej). Księżycowa Brama).

Zbliża się podróż powrotna na Księżyc Z zainteresowaniem stabilnością Mars rośnie. Główną przeszkodą w długotrwałym przebywaniu na tych obiektach jest grawitacja. Propozycja Uniwersytetu Kioto i Fundacji Kajima jest ekscytująca i obiecująca, ale nie jest to coś, czego powinniśmy się spodziewać w najbliższym czasie.

jeszcze: Sonda CAPSTONE NASA jest oficjalnie w drodze na Księżyc

READ  Start rakiety SpaceX Falcon 9 Starlink 5-5

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *