Jeff Bezos jest zainteresowany licytowaniem liderów, prawdopodobnie z Jayem-Z

Zawieszenie

Dzień po tym, jak przywódcy z Waszyngtonu ogłosili, że właściciele Daniel i Tanya Snyder rozważają sprzedaż zespołu, spekulacje na temat potencjalnego nabywcy były szeroko rozpowszechnione i co najmniej jedno ważne nazwisko zostało potwierdzone: założyciel Amazon Jeff Bezos.

Bezos jest zainteresowany licytacją o drużynę NFL, jak twierdzi osoba znająca sytuację, a jego oferta może obejmować potentata muzycznego Jay-Z jako inwestora. Osoba ta wypowiadała się pod warunkiem zachowania anonimowości w czwartek, ponieważ potencjalna sprzedaż franczyzy jest wciąż na wczesnym etapie.

„Nie wiem, czy byliby w to zaangażowani” – powiedziała ta osoba, dodając, że każdy z nich był „zainteresowany”.

Daniel Snyder rozważa sprzedaż liderów Waszyngtonu

Bezos jest właścicielem Washington Post. Amazon oferuje pakiet NFL „Friday Night Football”.

Zainteresowanie Bezosa Po raz pierwszy zgłoszone przez People.

Niektórzy w lidze mówili przez kilka lat, że Bezos był w pewnym momencie zainteresowany kupnem franczyzy NFL. Ale najwyraźniej nie złożył ofert na Denver Broncos, które zostały sprzedane przez Pat Bowlen Trust w czerwcu za 4,65 miliarda dolarów. dla grupy Prowadzona przez spadkobiercę Walmartu, Roba Waltona. Właściciele NFL Oficjalnie dopuszczone do sprzedaży w sierpniu. Była to rekordowa cena sprzedaży dla franczyzy NFL i uczyniła Waltona, z wartością netto szacowaną przez Forbes na 59,2 miliarda dolarów, najbogatszym właścicielem w lidze.

Według magazynu Forbes, wartość netto Bezosa szacuje się na 113,2 miliarda dolarów, co czyni go czwartą najbogatszą osobą na świecie.

Liderzy powiedzieli w środę, że Danielle, Tanya Snyder, jego żona i współdyrektor franczyzy właśnie to zrobiły Zatrudniłem bank inwestycyjny do „rozważenia potencjalnych transakcji” związane z liderami. Zespół nie sprecyzował, czy Snyders zamierza sprzedać całość franczyzy, czy też pakiet mniejszościowy. „Badamy wszystkie opcje” – powiedział w środę rzecznik przywódców wojskowych.

READ  2022 Masters Leader: Relacja na żywo, wynik Tigera Woodsa, wyniki golfa dzisiaj w 1. rundzie w Augusta National

Rozważenie sprzedaży dotyczy Snydera i przywódców objętych dochodzeniem przez NFL, Komisję Nadzoru i Reformy Izby Reprezentantów oraz prawników generalnych w stolicy i Wirginii. Kilka osób zaznajomionych z sytuacją powiedziało w środę, że śledczy z Biura Prokuratora Generalnego Stanów Zjednoczonych dla Wschodniej Dystryktu Wirginii przesłuchali świadków w sprawie zarzutów o nieprawidłowości finansowe dotyczące zespołu. Zespół zaprzeczył jakimkolwiek nadużyciom finansowym.

Forbes oszacował w sierpniu, że liderzy byli warci 5,6 miliarda dolarów. Dzień po ogłoszeniu przez liderów, ludzie w NFL i wokół niego zaczęli rozważać listę potencjalnych nabywców, która mogłaby obejmować jedne z najbogatszych ludzi na świecie.

Przedsiębiorca medialny Byron Allen, który wcześniej złożył ofertę na Broncos, również przygotowuje się do prezentacji liderom, według osoby zaznajomionej z sytuacją, która również wypowiadała się pod warunkiem zachowania anonimowości ze względu na wczesny etap procesu. Jeśli Allenowi się powiedzie, stanie się on pierwszym głównym właścicielem czarnej drużyny w NFL po tym, jak właściciele zatwierdzili w marcu rezolucję popierającą różnorodność własności franczyzowej.

„[NFL Commissioner] Roger Goodell i [New England Patriots owner] Osoba, która wyjaśniła, że ​​Allen nie dołączy do żadnego zespołu, powiedziała, że ​​Bob Kraft zabiegał o Byrona Allena, aby przyjrzał się bliżej Denver Broncos, ponieważ chcieli zrobić wszystko, co w ich mocy, aby przejść do historii i mieć pierwszego czarnego właściciela Drużyna NFL. jako inwestor mniejszościowy. „Jedyną rzeczą, na której może zależeć Byron Allen, jest kontrola własności”.

Grupa cytowana przez analityków branżowych i innych obserwatorów obejmuje Bezosa i Jay-Z; Elon Musk, dyrektor generalny Tesli i SpaceX; Właściciel Washington Wizards and Capitals Ted Leonsis i współzałożyciel Bidding on Washington Citizens, współzałożyciel Carlyle Group David Rubinstein; i założyciele Clearlake Capital, Behdad Eghbali i Jose e Feliciano, wraz z innymi byłymi oferentami Bronco.

„Posiadanie drużyny NFL to największe trofeum”, powiedział Jack Evans, były członek zarządu DC, w wywiadzie telefonicznym w czwartek. „Więcej niż tylko drużyna baseballowa, bardziej niż cokolwiek dla tych z takimi pieniędzmi. Ogranicza to jednak zakres tego, kto może ją kupić. Ligi chcą osoby. Nie chcą grupy. „

READ  2022 NBA Free Tracking Agency: Zach LaVine dostaje supermax; od Galena Bronsona do Knicksa; Celtics dodał Danilo Galinari

Evans, jako przewodniczący komitetu finansowego rady, zaaranżował umowy, które sprowadziły do ​​miasta nowe centrum kongresowe, Capital One Arena i Park Narodowy. Powiedział, że wierzy, że Snyder „nie ma odwrotu” i że powinien sprzedać zespół. Evans oszacował, że cena może wynieść nawet 7 miliardów dolarów.

Musk, który właśnie sfinalizował wart 44 miliardy dolarów kontrakt na zakup Twittera, jest najbogatszym człowiekiem na świecie, a Forbes szacuje jego wartość netto na 200,7 miliarda dolarów. Do tej pory nic nie wskazywało na to, że był zainteresowany kupnem Liderów lub jakiejkolwiek innej drużyny od NFL. Ani on, ani jego przedstawiciele nie odpowiedzieli na prośby o komentarz.

Leonsis, Rubinstein, Ighbali i Feliciano odmówili komentarza przez rzeczników. Ighbali i Feliciano podobno złożyli ofertę Broncos po tym, jak Snyder odrzucił wcześniejszą próbę zakupu mniejszościowego pakietu w liderach.

Brewer: Danielle Snyder jest osaczona – a teraz fani Waszyngtonu mogą odważyć się marzyć

The Washington Post donosił W listopadzie 2020 r. byli komandytariusze Snyder Dwight Shar, Fred Smith i Robert Rothman otrzymali ofertę 900 milionów dolarów od Ighbali, Feliciano i żony Feliciano, Kwanza-Jones. Ludzie zaznajomieni z sytuacją w tamtym czasie powiedzieli, że sprzedaż została zablokowana, ponieważ Snyder próbował skorzystać z prawa pierwokupu, dopasowując oferty do Smitha i Rothmana, ale nie do Char. Doprowadziło to do sporu o to, czy Snyder jest uprawniony do selektywnego korzystania z tych praw.

Właściciele NFL ratyfikowała decyzję W marcu 2021 r. Snyder udzielił 450 mln USD redukcji zadłużenia Dzięki temu można go było kupić za 875 milionów dolarówudziały własnościowe Schar, Smith i Rothman, które stanowiły około 40 procent franczyzy.

Inni właściciele NFL w przeszłości wyrażali silne pragnienie, aby Bezos kupił drużynę.

Amazon zostaje wyłącznym narodowym przewoźnikiem dla pakietu Czwartkowa Noc w ramach NFL Nowe oferty transmisji ogłoszony w zeszłym roku. Mówi się, że umowa z Amazonem jest warta około 1 miliarda dolarów rocznie.

READ  Pierwszy alert pogodowy: Otwarcie zachmurzonych Orioles

Bezos wziął udział w meczu otwarcia w czwartek wieczorem sezonu, który przeprowadził Amazon – The Gra ładująca głowy 15 września w Kansas City w stanie Missouri – i przynajmniej przez część meczu siedział obok Goodella.

„Jestem pewien, że ostatecznie w najlepszym interesie wszystkich byłoby, aby ktoś o orientacji społecznej, takiej jak on, zaangażował się w sytuację w Seattle” – Kraft Powiedział w wywiadzie w 2019 roku z The Post.

Seattle Seahawks prawdopodobnie zostaną sprzedane w nadchodzących latach dzięki zaufaniu zmarłego właściciela Paula Allena, byłego współzałożyciela Microsoftu.

Kształt Jay-Z, imię Shawn Carter, pilnik Partnerstwo z NFL w 2019 roku, aby jego agencja Roc Nation została współproducentem pokazu Super Bowl w przerwie meczu. Według magazynu Forbes jest byłym współwłaścicielem NBA Brooklyn Nets i ma szacowaną wartość netto na 1,3 miliarda dolarów. Inna osoba zaznajomiona z jego myśleniem pozostawiła otwartą możliwość licytacji zespołu, ale dodała, że ​​Jay-Z nie będzie starał się o mniejszościowy udział we franczyzie, jeśli Snyder pozostanie właścicielem większościowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *