Jestem podekscytowany (i zdenerwowany) tą plotką o iPhonie 15 Pro

Młyn plotek Apple iPhone 15 narastał ostatnio i jeśli plotki są prawdziwe, będzie to największy jak dotąd przegląd iPhone’a. Krąży kilka doniesień na temat stanu przycisków w iPhonie 15 Pro i iPhonie 15 Pro Max, a konkretnie chodzi o to, że mają jeden wolumin i że przełącznik wyciszania zostanie zastąpiony przyciskiem – wszystko jest w stanie stałym, ponieważ Dobrze.

Jednak najnowsza plotka, która się pojawiła, mówi, że przełącznik wyciszania iPhone’a 15 Pro może w ogóle nie zostać zastąpiony przyciskiem wyciszania. Zamiast tego może to być uniwersalny przycisk akcji, podobny do tego, który znajduje się w Apple Watch Ultra. Jeśli tak jest, byłaby to jedna z największych zmian konstrukcyjnych dla iPhone’ów, z wieloma zaletami… ale jest to również poważny oszust.

Przycisk akcji przyniesie korzyści wszystkim

Andy Boxall/Trendy cyfrowe

Naprawdę podoba mi się pomysł, aby iPhone 15 Pro otrzymał wielofunkcyjny przycisk akcji. Szczerze mówiąc, jedną z pierwszych rzeczy, które robię, gdy dostaję nowy telefon, jest wyciszenie go. Uważam, że alerty i powiadomienia są irytujące i rozpraszają uwagę, więc wolę ich w ogóle nie słyszeć. Czasami zostawiam włączony dzwonek do połączeń alarmowych, ale mam też zegarek Apple Watch, więc jeśli przychodzi ważne połączenie, zwykle czuję wibracje na nadgarstku lub w kieszeni, jeśli mam telefon w pobliżu.

Kiedyś aktywowałem przełącznik wyciszania iPhone 14 Pro, prawie tak pozostało. Wyłączam go w kinie, żeby mieć pewność, że mój telefon nie wyda dźwięku podczas filmu, a potem włączam go ponownie, kiedy film się skończy, ale poza tym jest tak samo.

Kiedy Apple Watch Ultra został zaprezentowany, choć trochę zajęło mi przyzwyczajenie się do nowego wyglądu, spodobał mi się pomysł z dostosowywanym przyciskiem akcji. Domyślnie jest ustawiony na aktywację treningów, ale użytkownicy mogą go dostosować do innych rzeczy — w tym do aktywacji zaprogramowanych skrótów z aplikacji Skróty.

READ  Jak będzie wyglądać sztuczna inteligencja w Gmailu na Androida
Chenwen1987/TikTok

Jeśli iPhone 15 Pro otrzyma przycisk akcji, użyłbym go jako czegoś więcej niż tylko klawisza lub przycisku wyciszania. Przypuszczam, że domyślną akcją może być „wyciszenie” telefonu, ale istnieje wiele świetnych przypadków użycia. Na przykład można go użyć do aktywacji funkcji Nie przeszkadzać, uruchomienia aplikacji aparatu, włączania i wyłączania latarki, blokowania obracania ekranu, robienia zrzutów ekranu, przełączania trybu jasnego/ciemnego i nie tylko.

Czy spośród tych wszystkich rzeczy możemy poświęcić chwilę, aby docenić wygodę możliwego skrótu do aparatu? Nie mogę ci powiedzieć, ile razy skrót aplikacji aparatu na ekranie blokady nie działa poprawnie, a ja tracę cenną chwilę z moją córką. Gdybyś mógł po prostu zaprogramować przycisk na urządzeniu, aby szybciej uzyskiwać dostęp do aplikacji aparatu, byłoby to darem niebios. Ale chciałbym też mieć możliwość dwukrotnego naciśnięcia przycisku akcji, żeby np. wyciszyć telefon lub włączyć tryb niskiego zużycia energii.

Chociaż nie jestem całkowicie sprzedany Apple, usuwając przełącznik wyciszania i zastępując go przyciskiem, myślę, że istnieje duży potencjał, gdyby był to przycisk akcji, a nie tylko przycisk wyciszenia. Właśnie wspomniałem, do czego bym go użył i myślę, że wiele innych osób zrobiłoby coś podobnego. Możliwość dostosowania tego, co może zrobić przycisk akcji iPhone’a, otwiera cały świat możliwości, zwłaszcza jeśli możesz powiązać go ze skrótem, który utworzyłeś lub pobrałeś.

Nie zawsze po drugiej stronie jest bardziej zielono

Andy Boxall/Trendy cyfrowe

Oczywiście, bez względu na to, jak świetny byłby przycisk akcji, nie będzie on świetny dla wszystkich. Mając przełącznik wyciszania na iPhonie od czasu jego pierwotnego wydania w 2007 roku, wiele osób rozwinęło pamięć mięśniową dzięki jego umieszczeniu i może łatwo wyciszyć iPhone’a w kieszeni. Eliminuje to również konieczność wyjmowania telefonu i sprawdzania ekranu, czy jest wyciszony, co może być irytujące w sytuacjach takich jak kino, wykład czy spotkanie biznesowe.

READ  Wyciekła oficjalna specyfikacja telefonu Galaxy Z Flip 6

Nawet jeśli rzekomy przycisk akcji mógłby zostać użyty do włączania/wyłączania trybu cichego, nie byłby tak wygodny jak obecny przełącznik. Przełącznik wyciszenia ułatwił dostęp do iPhone’a wielu osobom, ponieważ można stwierdzić, czy urządzenie jest wyciszone, czy nie, po położeniu przełącznika. Usunięcie takiego przełącznika i zastąpienie go przyciskiem sprawia, że ​​dostęp do niego jest mniej utrudniony.

Dlaczego Apple nie może dodać osobnego przycisku akcji, jeśli już idzie tą drogą, lub sprawić, by boczny przycisk był programowalny dla rzeczy innych niż Siri lub Voice Control?

Musimy tylko poczekać i zobaczyć

Z ogłoszeniem Apple niedawno WWDC 2023 na 5 czerwca, czekanie na iPhone’a 15 i iPhone’a 15 Pro już niedaleko. Apple zwykle prezentuje następną generację iPhone’ów we wrześniu, więc będziemy musieli poczekać trochę dłużej, aby zobaczyć, co faktycznie robi.

Intryguje mnie jednak pomysł przycisku akcji i mam nadzieję, że Apple nadal sprawi, że będzie on tak przystępny i wygodny jak przełącznik.

Zalecenia redaktorów


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *