John Wick 5 wraca na stół po bombardowaniu kasowym – The Hollywood Reporter

[The following story contains spoilers for John Wick: Chapter 4.]

Tak, myśli Lionsgate Johna Wicka wrócił.

John Wick: Rozdział 4 Powszechnie oczekiwano, że będzie to ostatnia odsłona dużej serii filmów akcji, ale według prezesa Lionsgate Motion Picture Group, Joe Drake’a, po imponującym otwarciu filmu na całym świecie, pojawiła się piąta część.

Niepowstrzymany film akcji, wyreżyserowany przez Chada Stahelskiego, z Keanu Reevesem w tytułowej roli kultowego zabójcy, przyniósł w kraju aż 73,8 miliona dolarów dzięki oryginalnym recenzjom i A CinemaScore od widzów. Za granicą wyniki były imponujące, od debiutu filmu za 67,6 miliona dolarów z 71 rynków do światowego debiutu za 141,4 miliona dolarów, co jest rekordem na wszystkich frontach.

Dzieło piątej części Johna Wicka Niemałe wyzwanie, biorąc pod uwagę charakter Reevesa, najwyraźniej spotyka się ze śmiercią na końcu Rozdział 4. Ale Drake powiedział w niedzielę Reporter z Hollywood że to Johna Wicka 5 Pytanie jest już nieaktualne. Jest to możliwość spotkania twarzą w twarz dla zespołu kreatywnego, ponieważ Stahelski wspomniał, że on i Reeves byli całkiem pewni, że to koniec. (Wcześniej rozważali nakręcenie czwartego i piątego filmu jeden po drugim).

„Jest wola i jest otwartość. Z pewnością możesz interpretować to zakończenie na różne sposoby” – powiedział Drake. „Zrobimy sobie tutaj przerwę, a potem przeprowadzimy burzę mózgów, czy istnieje niezawodny sposób na dotarcie do pięciu. Ale nie ma gwarancji”.

Drake zauważył: „Keanu i Chad, słusznie, bardzo chronią, by nigdy nie zadzierać z publicznością. Więc zdecydowanie mamy własną pracę… Keanu jest bardzo sympatyczny, a ta postać jest bardzo sympatyczna; to nie jest dla niego stracone”.

Nie przegrał też z Reevesem Johna Wicka 4 jest drugim najlepszym krajowym otwarciem w jego karierze na żywo, zaraz za nim Matrix Reaktywacjaktóry zaczął się od 91,8 USD w kraju dwie dekady temu, w 2003 r. (Jeśli chodzi o stronę animowaną, Reeves był częścią obsady głosowej dla Pixar Toy Story 4który zarobił 121 milionów dolarów w kraju w pierwszy weekend 2019 roku).

READ  Benedict Cumberbatch opowiada o „Doctor Strange” w monologu otwierającym – Termin

Niezależnie od tego Johna Wicka 5Losie, w przyszłości będzie więcej Reevesa jako postaci, choć nie w roli głównej. pojawia się w tancerka baletowa, pierwszej części serii, w której Ana de Armas gra kolejną zdeterminowaną zabójczynię. Ian McShane, Anjelica Huston i nieżyjący już Lance Reddick również biorą udział w filmie, który ma trafić do kin w przyszłym roku i rozgrywa się pomiędzy wydarzeniami z John Wick: Rozdział 3 – Parabellum I John Wick: Rozdział 4 Wyreżyserowane przez Lena Wisemana.

„to jest w tancerka baletowaI, co ciekawe, w bardzo strategiczny sposób. „Mówimy o dwóch kolejnych, w które z pewnością mógłby być zaangażowany” – powiedział Drake. „Wiem, że Chad ma mnóstwo naprawdę świetnych pomysłów”.

Podczas gdy Reeves i Stahelsky wydawali się bardzo pewni, że Baba-Jaga nie żyła, kiedy pojawił się w The Festiwal Filmów i Telewizji Southwesti edytuj Rozdział 4Ostatnie chwile Wicka pozostawiają wystarczająco dużo tajemnic (Wick nie jest wyraźnie pokazany martwy), aby dać filmowcom trochę swobody, jeśli chcą go przywrócić z jakimś fałszywym – jego śmiercią – objawieniem.

Jest też inna możliwość, jeśli Reeves chce wrócić do tej roli – zrobienie prequela, zanim Wick przejdzie na emeryturę, aby ustatkować się z żoną, choć wymagałoby to od Wick zagrania znacznie młodszej wersji postaci niż widzieliśmy wcześniej. Na szczęście, jak zauważył Reeves jeden z widzów SXSW, nie wydaje się, żeby się starzeje. „Tak, stary, jestem stary” — odpowiedział ze znużeniem 58-letni Reeves. – To się dzieje, człowieku.

Drake zasugerował preludium jako możliwość, stwierdzając: „Zdecydowanie możesz iść wcześniej [with the story]. ”

Ta kontrola SXSW była kluczem do ostatniej kampanii marketingowej, którą chwalą nawet konkurenci. Kampania prowadzona przez wiceprezesa Lionsgate Motion Picture Group, Adama Fogelsona, wraz z dyrektorem ds. strata. .

READ  Zapaśnik Kevin von Eric uwielbia Zaca Efrona przedstawionego w nowym filmie

W niedawnym wywiadzie z THR Przed premierą filmu w kinach Stahelski stwierdził, że on i Reeves byli prawie pewni, że to koniec, pomimo niechęci Lionsgate. Powiedział, że odpowiedzią studia na zabicie Wicka było – jego słowami – „Co naprawdę myślisz?”

Jednak Stahelski nie był kompletnym przeciwnikiem w swoim piątym występie.

knoty Zawsze, z jakiegoś dziwnego powodu, zawsze otrzymuj najnowszą datę premiery w Japonii. powiedział reżyser w osobnym wywiadzie, wyobrażając sobie, jak mogliby marzyć o piątce. „Keanu i ja wybieramy się w długą podróż do Tokio, usiądziemy w Imperial Hotel Scotch Bar i zapytamy:„ Co o tym myślisz? ” Wypijemy kilka 20-letnich whisky i napiszemy kilka pomysłów na serwetki. Jeśli te pomysły się utrzymają, może zrobimy film.

Możliwość piątej pojawia się również w świecie, w którym wydaje się, że wielu aktorów wycofało się z ról, ale wróciło.

Paul Dergarabedian z Comscore zauważa: „Wielu bokserów, zespołów rockowych i gwiazd sportu ogłosiło przejście na emeryturę tylko po to, by zmienić zdanie, więc chociaż przyszłość ukochanego i legendarnego zabójcy byłaby niezdecydowana, niemądrze byłoby w tym momencie liczyć Johna Wicka i biorąc pod uwagę niesamowity sukces tego wydawnictwa”. To drugie, jasne jest, że fani na całym świecie nie są gotowi powiedzieć au revoir wielkiej Babie Jadze. Studio też nie powinno.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *