Kari Lake wygrywa wyścig wiceprzewodniczących CPAC, pokonując DeSantisa i Haleya

Były kandydat na gubernatora GOP z Arizony, Gary Lake, wygrał w ten weekend słomianą ankietę Konferencji Politycznej Akcji Konserwatywnej (CPAC) o republikańską nominację na wiceprezydenta.

W polu 28 kandydatów, Lake Wygrał sondaże Z 20 procentami głosów pokonał byłą ambasador ONZ Nikki Haley i gubernatora Florydy Rona DeSantisa. DeSantis otrzymała 14 procent głosów, podczas gdy Haley, która w zeszłym miesiącu ogłosiła swoją kandydaturę do Białego Domu, otrzymała 10 procent.

Lake, który był głównym mówcą na kolacji CPAC z Ronaldem Reaganem w weekend, odmówił zaakceptowania swojej porażki w wyścigu na gubernatora w listopadzie ubiegłego roku i zakwestionował wyniki wyborów w sądzie.

Jego oficjalne konto kampanii na Twitterze odpowiedział Wyniki sondażu słomy CPAC sugerowały, że nie może pełnić tej roli.

„Jesteśmy zaszczyceni, ale niestety nasz zespół prawny twierdzi, że konstytucja nie pozwala mu pełnić jednocześnie funkcji gubernatora i wicekanclerza” – napisano.

Były sekretarz stanu Mike Pompeo i biznesmen Vivek Ramasamy, którzy ogłosili swoje kampanie prezydenckie, otrzymali po 6 proc. głosów. Sen. Wszyscy pozostali republikanie wymienieni w tej dziedzinie, w tym Ted Cruz (Teksas) i były wiceprezydent Mike Pence, otrzymali nie więcej niż pięć procent.

Były prezydent Trump wygrał sondaż CPAC z 62 procentami głosów, a DeSantis zajął drugie miejsce z 20 procentami.

READ  Nike odnotowuje wzrost przychodów rok do roku i spadek dochodu netto w trzecim kwartale

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *