Kim z Korei Północnej domaga się więcej ziemi uprawnej, aby zwiększyć produkcję żywności

Przez Hyunhee Shina

SEOUL (Reuters) – Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un zarządził ulepszenia infrastruktury i rozbudowę gruntów rolnych w celu zwiększenia produkcji żywności, poinformowały w czwartek państwowe media, pośród ostrzeżeń o zbliżającym się kryzysie żywnościowym.

Kim polecił odnowić systemy irygacyjne, zbudować nowoczesne maszyny rolnicze i stworzyć więcej gruntów ornych, jak zakończyło się w środę siódme rozszerzone posiedzenie potężnego Komitetu Centralnego rządzącej Partii Robotniczej.

Spotkanie rozpoczęło się w niedzielę od omówienia „pilnego” zadania poprawy sektora rolnego.

Korea Południowa ostrzegła przed pogłębiającym się kryzysem żywnościowym na odizolowanej północy, w tym niedawnym wzrostem liczby zgonów z głodu na niektórych obszarach.

Gospodarka Korei Północnej została mocno dotknięta powodziami i tajfunami, sankcjami za jej programy nuklearne i rakietowe oraz gwałtownym spadkiem handlu z Chinami w związku z zamkniętymi granicami i blokadą związaną z COVID-19.

Agencja Rozwoju Obszarów Wiejskich Korei Południowej oszacowała, że ​​produkcja roślinna w Korei Północnej spadła w ubiegłym roku o około 4% w porównaniu z rokiem poprzednim, powołując się na ulewne letnie deszcze i inne warunki ekonomiczne.

Oficjalna koreańska centralna agencja informacyjna poinformowała, że ​​Kim przedstawił konkretne plany i zadania budowania „bogatych, wysoce cywilizowanych socjalistycznych społeczności wiejskich z zaawansowaną technologią i nowoczesną cywilizacją”.

Podkreślił konieczność zaostrzenia dyscypliny w realizacji narodowego planu gospodarczego, przestrzegając przed „praktykami osłabiającymi władzę organizacyjną i wykonawczą Rady Ministrów” oraz nakazał wszystkim jednostkom partyjnym „sprawdzić swoją sprawność w pracy”.

Agencja powiedziała, że ​​komitet centralny omówił również sposoby poprawy zarządzania finansami kraju, bez szczegółowego omówienia.

(Reportaż autorstwa Shin Hyunhye; montaż autorstwa Stephena Coatesa)

READ  Wagner: Szef kuchni Putina Jewgienij Prigożyn przyznał się do stworzenia munduru najemników w 2014 roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *