Kirill Strimosov: Rosyjski urzędnik zginął w Chersoniu w wypadku samochodowym


Ukraina
CNN

Jeden z najbardziej Wyżsi rosyjscy urzędnicy mianowani Został zabity na okupowanych terytoriach ukraińskich – podali w środę rosyjscy urzędnicy i oficjalne agencje informacyjne.

Mianowany wiceprzewodniczącym Rosyjskiej Izby Reprezentantów Region Chersoń Według rosyjskiej agencji prasowej TASS na południu Ukrainy Kirill Strimosov zginął w wypadku drogowym, poinformował sekretarz prasowy szefa regionu.

Również w środę, Rosja Nakaz wycofania się z zachodniego brzegu Dniepru W całym regionie Chersoniu dramatyczna porażka dla Moskwy w obliczu ostatnich wydarzeń na Ukrainie.

Rosyjska państwowa firma medialna Wiesti (WGTRK), powołując się na ministra zdrowia regionu, poinformowała, że ​​Strimosow zginął w wypadku na autostradzie Chersoń-Aryansk na Krymie. Według Vesti, Strimosov miał 45 lat.

Jego śmierć ogłosił również mianowany przez Rosjan „wódz” Chersonia Władimir Saldo, który w oświadczeniu w Telegramie napisał: „Bardzo trudno mi powiedzieć, że dziś zmarł Kirył Strimosow. Zmarł na terytorium Chersoniu region, w samochodzie, który miał wypadek”.

Strimosow, Ukrainiec, który szybko stanął po stronie rosyjskiej okupacji, gdy Chersoń upadł na początku inwazji, stał się jednym z najgłośniejszych i najbardziej wygadanych przedstawicieli Rosji.

Jako zastępca szefa Administracji Wojskowej Obwodu Chersońskiego, Strimosow był wybitny w organizowaniu i wspieraniu referendum w sprawie nielegalnej aneksji Chersoniu przez Rosję, a ostatnio był siłą napędową ewakuacji ludności cywilnej z Zachodniego Brzegu w Chersoniu, jako Siły ukraińskie ruszyły w kierunku Dniepru.

„Większość mieszkańców, którzy zdecydowali się zostać w Chersoniu, dopiero teraz zaczyna zdawać sobie sprawę z powagi sytuacji i moich ostrzeżeń” – powiedział we wtorek Strimosov.

Striamosow często zwracał się do Telegramu, by opisać ukraińskich urzędników i żołnierzy jako „nazistów” i „faszystów”. Ale skrytykował też gafy armii rosyjskiej. Za niepowodzenia wojskowe w Chersoniu obwiniał „niekompetentnych dowódców”, których nie pociągano do odpowiedzialności za swoje błędy.

Później w środę rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu zarządził Wycofanie sił rosyjskich Z zachodniego brzegu Dniepru donosiły rosyjskie media państwowe.

READ  Biden: G7 zakazuje importu rosyjskiego złota, by wywierać presję na Putina na Ukrainie

Byłby to najbardziej znaczący rozwój militarny tej wojny od czasu, gdy we wrześniu siły ukraińskie zajęły północny region Charkowa. Rozkaz Szojgu nadszedł, gdy siły ukraińskie zbliżały się do miasta Chersoń z dwóch kierunków.

Lokalny ukraiński urzędnik i rosyjscy analitycy wojskowi poinformowali wcześniej w Telegramie, że siły rosyjskie zniszczyły również mosty przez okupowane części regionu Chersoniu na zachód od Dniepru.

Ukraiński urzędnik wyraził sceptycyzm wobec wiadomości o śmierci Strimosova. Jurij Sobolewski, pierwszy zastępca przewodniczącego Rady Obwodowej Ukrainy w Chersoniu, powiedział w Telegramie: „Jeśli chodzi o informacje opublikowane przez okupantów i źródła rosyjskie o śmierci współpracownika Kirilla Strimosova w wypadku, nie możemy jeszcze potwierdzić ani zaprzeczyć tej informacji. Może to być prawda lub może być wprowadzane etapami.

Strimosov pracował wcześniej jako lokalny polityk w Chersoniu i brał udział w wielu kłótniach. Oddawał się także pogaństwu i egzotycznej formie jogi. Film z 2017 roku pokazał, jak macha swoją córeczką wokół głowy z jej stóp.

Strimosov nie jest pierwszym przywódcą wspieranym przez Rosję, który zginął w tajemniczych okolicznościach. Aleksander Zacharczenko, przywódca wspieranych przez Rosję separatystów, był Zginął w bombardowaniu W kawiarni w 2018 roku. Kilku przywódców separatystów zostało również zabitych w serii zamachów przed nierozwiązaną inwazją Rosji na Ukrainę na pełną skalę.

Przywódcy rosyjscy i separatystyczni oskarżyli o te zabójstwa Ukrainę. Ukraińscy urzędnicy twierdzili z kolei, że Moskwa eliminuje kłopotliwych lokalnych przywódców. Kilku prominentnych separatystów skarżyło się na powiązania z przestępczością zorganizowaną, a niektórzy obserwatorzy sugerowali, że ich śmierć mogła również stanowić wyrównanie rachunków przez grupy przestępcze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *