Komunikaty na żywo: wojna Rosji na Ukrainie

Zdjęcie z drona przedstawia niektóre z pojazdów opancerzonych, które 12 maja spłonęły na brzegach rzeki Shivarsky Doniec w pobliżu miejscowości Piłohorówka na Ukrainie. (Z dowództwa Ukraińskich Sił Powietrznych)

Zdjęcia satelitarne i relacje na żywo dostarczyły pełnego obrazu licznych i katastrofalnych prób przekroczenia granicy przez wojska rosyjskie. Shivarsky Doniec Rzeka Na wschodniej Ukrainie od tygodnia.

Nowe wideo i analiza zdjęć z dronów i satelitów pokazują, że Rosjanie, którzy próbowali przeprawić się przez rzekę na początku tego tygodnia, mogli stracić 70 pojazdów opancerzonych i innego sprzętu. Ich celem było okrążenie bezpieczeństwa Ukrainy Obwód ŁugańskiAle to się nie powiodło.

W swojej relacji z wojny 80. Pułk Separatystów Ukrainy twierdził, że „zniszczył pontony i udaremnił dziewięć prób przekroczenia granicy”.

Stwierdzono, że „zniszczono co najmniej 73 jednostki wyposażenia, w tym czołgi T-72” oraz różne wozy bojowe piechoty.

Liczba ta jest poparta analizą wideo z drona pokazującego rosyjski sprzęt rozłożony na ścieżce na północ od rzeki i czołgi w połowie zanurzone.

Wyraźnie widać, że Ukraińcy wcześniej natrafili na miejsca, w których Rosjanie usiłowali odstawić pontony i obserwowali postawę oddziałów rosyjskich. Informacje o potencjalnych przejściach granicznych rozpoczęły się co najmniej dwa dni przed rosyjską próbą.

Pączki Shivarsky’ego płynęły szybko, a Rosjanie potrzebowali zmotoryzowanych holowników, aby spróbować ukończyć most. Ten hałas jest dodatkową wskazówką do trwającej próby przekierowania rzeki na odcinki ukraińskie.

W swoim sprawozdaniu 80. pułk stwierdza: „Pomimo ciężkich strat wróg wciąż był w stanie przedrzeć się … i postawić stopę na północnych przedmieściach jednej z osad”. Co najmniej 30 rosyjskich pojazdów i piechoty zostało porwanych.

Inni ukraińscy urzędnicy powiedzieli, że rosyjskie jednostki na północ od wsi Piłohorówka zostały uwięzione.

„Zaciekłe, zaciekłe walki trwały około dwóch dni” – napisał 80. pułk na swojej stronie na Facebooku. „Spadochroniarze zniszczyli całą Grupę Batalionowo-Taktyczną (BTG) najeźdźców!”

Analiza open source mówi, że może to być prawda, z co najmniej 30 bojowymi pojazdami piechoty policzonymi w gruzach na miejscu pontonu, nie licząc tego, co mogło zostać zniszczone w przejeżdżającym sprzęcie.

READ  UBS nie spełnia oczekiwań finansowych w drugim kwartale; „Niezwykle wymagające” kwartały dla inwestorów

W analizie rozdziału Instytut Studiów Wojennych Powiedział „Siły ukraińskie mogły zadać ciężkie straty siłom rosyjskim próbującym przekroczyć rzekę Shivarsky Doniec”.

Dodał, że „siły rosyjskie mogły stracić impet potrzebny do przekroczenia rzeki Shivarsky Doniec na dużą skalę”.

Były gen. dyw. Mick Ryan z Australijskich Sił Zbrojnych, który bada konflikt ukraiński, napisał na Twitterze: „Rosjanie wyraźnie chcieli zainwestować w tę oś i nadać jej dużą siłę bojową.

„W rezultacie może to być większa porażka dla Rosjan, niż niektórzy mogliby przypuszczać” – powiedział Ryan w poście na swoim zweryfikowanym koncie na Twitterze.

„To nie tylko BTG, ale prawdopodobnie cały pułk, który stracił większość swojej siły bojowej”.

„Co ważne, Rosjanie stracili braki inżynieryjnego sprzętu pomostowego (a prawdopodobnie nawet inżynierów wojennych). Zasoby te nie były tanie ani dostępne w dużych ilościach i były bardzo poszukiwane podczas ataku”.

Niezdolność Rosjan do posuwania się naprzód z północy przez rzekę mogła zmniejszyć ich atak na Ługańsk, który teraz opiera się na wojskach przechodzących przez fronty, posuwających się nieco za miesiąc ze wschodu i południa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *