Kontrakty terminowe Dow Jones: co robić, gdy wzrost na rynku spada i utrzymuje się na kluczowych poziomach; Wiadomości Apple z kranu

Kontrakty terminowe Dow zostaną otwarte w niedzielę wieczorem, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq.
XZwyżka na giełdzie zatrzymała się o tydzień krócej niż święto. Wskaźniki wyprzedzające nieznacznie spadły, ale utrzymały kluczowe poziomy, nawet gdy decydenci Fed wskazali, że podwyżka stóp prawdopodobnie odbędzie się na kilka kolejnych posiedzeń. Nie jest jednak jasne, czy ostatni ruch na rynku jest byczy czy niedźwiedzi.

Inwestorzy mogą mieć niewielką lub skromną ekspozycję, ale muszą być przygotowani na powstrzymanie się.

Apple organizuje coroczną ogólnoświatową konferencję programistów w następnym tygodniu. jabłko (AAPL) pokażą najnowsze zmiany w systemie operacyjnym. Istnieje szum, że Apple WWDC ujawni pakiet transmisji NFL. Jednak akcje Apple mocno spadły w piątek, zamykając się niżej w ciągu tygodnia.

Akcje Tesli spadły w piątek i przez cały tydzień, ponieważ dyrektor generalny Tesli Elon Musk podobno chce zmniejszyć 10% płatnych miejsc pracy z powodu „bardzo złych przeczuć” dotyczących gospodarki.

Poza Tesla (TSLA), przypomina to, że niestabilne nazwy wzrostów o wysokiej wartości mogą prowadzić do dużych ruchów od dołu, ale też sprzedają się ostro.

Northrop Grumman (Brak świadectwa sprzeciwu), drzewo dolara (DLTR), Flex LNG (FLNG), Albemarle (ALBA) A Zintegrowane zasoby ZIM (ZIMW pobliżu handluje się pięć akcji kup punkty. Wszyscy mają Linie siły względnej Na wysokościach lub w pobliżu, znak byka. Linia RS, niebieska linia na dostarczonych wykresach, śledzi zachowanie akcji w stosunku do indeksu S&P 500.

Działają akcje North Oil Company i Albemarle Tabela liderów IBD. ZIM znajduje się w wada 50. Film zawarty w tym artykule omawia zwyżkę na rynku w tym tygodniu i analizuje akcje Northrop, DLTR i ALB.

Kontrakty terminowe Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe na indeks Dow Jones otwierają się w niedzielę o godzinie 18:00 czasu wschodniego, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq 100.

Pamiętaj, aby pracować przez noc w Kontrakty terminowe Dow Jones i gdzie indziej, co niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty nakład w kolejnej sesji regularnej Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują możliwe do działania akcje giełdowe na IBD Live


wzrost na giełdzie

W ciągu tygodnia zwyżka na giełdzie nieznacznie osłabła, pomimo kilku dużych dziennych ruchów głównych indeksów.

Dow Jones Industrial Average spadł w ciągu ostatniego tygodnia o prawie 1% handel na giełdzie. S&P 500 stracił 1,2%. Nasdaq Composite spadł o 1%. Small cap Russell 2000 spadł o 0,2%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych podskoczyła o 21 punktów bazowych do 2,96%, odbiając się o około 3% dzięki ogólnie dobrym danym gospodarczym i jastrzębim komentarzom Rezerwy Federalnej. Pojawia się po trzech tygodniach dużych spadków 10-letnich plonów.

Kontrakty terminowe na ropę naftową w USA wzrosły w zeszłym tygodniu o 3,3 procent do 118,17 USD za baryłkę. Kontrakty terminowe na benzynę wzrosły o 8,7%.

READ  Best Buy odbierze niechcianą technologię, sprzęt i pieniądze

pomiędzy Najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (pięćdziesiąt) wzrósł o 1,2% w zeszłym tygodniu, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities (pasować) zrezygnował o około 1%. iShares Rozszerzony Fundusz Technologii i Oprogramowania (ETF)IGV) podskoczyła o 0,7%. VanEck Vectors Semiconductor Corporation (SMH) spadł o 1,5%.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) spadła w zeszłym tygodniu o 2,2%. Globalny Fundusz Rozwoju Infrastruktury X USA (kolebka) spadła o 0,2%. Amerykańska Fundacja Global Gates (ETF)Samoloty) spadła o 4,6%. SPDR S&P Homebuilders ETF (XHB) spadła o 1%. Fundusz Energetyczny SPDR (SPDR ETF)XLE) zyskał 1,1% i fundusz Financial Select SPDR ETF)XLF) spadła o 2%. Fundusz Wyboru Sektora Opieki Zdrowotnej SPDR (XLV) spadł o 3,1%

Akcje odzwierciedlają bardziej spekulacyjne historie, ARK Innovation ETF (do zobaczenia) spadł o prawie 5% w zeszłym tygodniu, a fundusz ETF ARK Genomics (ARKG) 3,7%. Akcje Tesli nadal zajmują pierwsze miejsce wśród ETF-ów Ark Invest.


5 najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Apple WWDC

Na imprezie Apple WWDC, która odbędzie się w dniach 6-10 czerwca, gigant Dow Jones Tech zaprezentuje zmiany w różnych systemach operacyjnych swoich urządzeń: iOS, iPadOS, macOS, watchOS i tvOS. Media spekulują, że Apple może ujawnić umowę dotyczącą transferu meczów piłkarskich NFL, taką jak pakiet NFL Sunday Ticket. Apple TV+ ogłosiło umowę na przeniesienie meczów Major League Baseball 8 marca. Zwiększanie zawartości treści sportowych to sposób na przyciągnięcie i zatrzymanie subskrybentów, ale nie będzie to tanie.

Akcje Apple spadły w ciągu tygodnia o 2,85% do 145,38, z czego 3,9% w piątek spadło poniżej 21-dniowej passy. Akcje AAPL są dalekie od jakiegokolwiek punktu zakupu i są znacznie poniżej linii 50-dniowych i 200-dniowych.

„Zbyt zła” wyprzedaż Tesli

Akcje Tesli spadły o 7,4% do 703,55 w zeszłym tygodniu, spadając o 9,2% w piątek, aby powrócić poniżej 21-dniowej passy. Dyrektor generalny Elon Musk podobno ogłosił zamrożenie zatrudnienia i chce zmniejszyć 10% płatnych miejsc pracy w Tesli z powodu tego, co nazwał „bardzo złym przeczuciem” dotyczącym gospodarki. Te komentarze były w e-mailu w czwartek do kierownictwa Tesli, podał Reuters w piątek.

Komentarze Muska do e-maila wzbudziły pytania. Duże redukcje miejsc pracy mogą wskazywać na słaby popyt, chociaż Musk najwyraźniej powiedział, że pracownicy produkcyjni na godzinę wzrosną. Ale obecny popyt na Teslę wydaje się silny, zwłaszcza że produkcja samochodów jest nadal ograniczona. Gigant EV właśnie dodał dwie nowe fabryki i przewiduje 50% wzrost w nadchodzących latach.

W sobotę Musk napisał na Twitterze, że całkowite zatrudnienie wzrośnie w ciągu najbliższych 12 miesięcy, ale płatne miejsca pracy będą „płaskie”.

Tymczasem National Highway Traffic Safety Administration poinformowała w piątek, że otrzymała 758 raportów o „fantomowym hamowaniu” – w niektórych pojazdach Model 3 i Y z lat 2021 i 2022. NHTSA, 4 maja, poprosiła Teslę o informacje do 20 czerwca.

READ  Nowi pracownicy Salesforce są mniej produktywni, mówi Marc Benioff

Oddzielnie, NHTSA opublikuje w tym miesiącu dane dotyczące zautomatyzowanych wypadków drogowych, Dziennik Wall Street Wspomniałem o piątek. NHTSA bada szereg wypadków Tesli z udziałem autopilota.


Tesla kontra BYD: Chiński producent samochodów elektrycznych osiąga nowe wyżyny i przejmuje koronę Tesli


Zapasy w pobliżu punktów zakupu

Akcje Northrop wzrosły o 3,35% do 478,37 w piątek, przekraczając 477,36 punktów kubek z uchwytem Zakup punktowy. Akcje NOC przetestowały linię 50-dniową w czwartek i zasadniczo utworzyły rączkę w dużej rączce. Akcje Northrop są wciąż tylko o 4,8% wyższe od 50-dniowej passy.

Akcje Dollar Tree spadły w zeszłym tygodniu o 3,1% do 159,88, ale ustabilizowały się powyżej 50-dniowej średniej ruchomej. Akcje ustabilizowały się po silnym spadku i odbiciu. Akcje DLTR załamały się po raz pierwszy z powodu zysków i słabych wskazówek ze strony Walmart (WMT) A celowanie (TGT), ale tydzień później odbił się na tych samych zarobkach Dollar Tree. Na wykresie tygodniowym akcje Dollar Tree utworzyły uchwyt, dając mu 166,45 kubków z uchwytem punktu kupna. Na wykresie dziennym uchwyt potrzebuje kolejnego dnia na uformowanie się, więc drzewo dolara w tej skali ma 177,29 podstawa kubka Zakup punktowy.

Akcje FLNG wzrosły w zeszłym tygodniu o 7,6% do 29,74, odbijając się wyżej od linii 50-dniowej, zapewniając wczesne wejście. Oficjalny punkt zakupu boostera to 32,88, według Analiza MarketSmith. Najlepiej byłoby, gdyby LNG zatrzymało się na kilka dni, dopóki nie utworzy się rączka, dzięki czemu 50-dniowa passa zyskuje więcej na ziemi.

Akcje ALB miały ogromny tydzień. Po wzroście o prawie 15% w poprzednim tygodniu, przekraczając wczesny poziom wejścia około 248, gigant litowy spadł do 232,75 1 czerwca, chociaż znalazł wsparcie na linii 21-dniowej. Akcje Albemarle zakończyły tydzień na 7,4% niższym poziomie 250,76, powyżej wcześniejszego wejścia. Na wykresie tygodniowym akcje ALB mają teraz uchwyt kupna na poziomie 273,78. Pojawi się na wykresie dziennym po poniedziałku. Ale dłuższa przerwa pozwoliłaby nadrobić 50-dniową passę – która wciąż trwa poniżej 200 dni. Akcje Albemarle wzrosły w maju o 35%, dzięki dwóm dużym korektom w górę celów rocznych zysków w związku z rosnącymi cenami litu.

Akcje ZIM spadły o 6,4% 31 maja, ale odbiły, zamykając tydzień w dół zaledwie o 0,5% do 67,70. Technicznie rzecz biorąc, akcje ZIM mają teraz uchwyt na wykresie tygodniowym, co daje 68,63 punktów kupna. Ten uchwyt może się rozwinąć po poniedziałkowym zamknięciu, ale poza spadkiem z 31 maja, nie było zbyt wiele jittera. Ponadto akcje ZIM wzrosły o 11,9% powyżej linii 50-dniowej.


Firma produkująca baterie litowe Clamor wysyła ten zapas!

READ  Nvidia zamknęła się wyceną na 2 biliony dolarów, ponieważ Dell napędzał rozwój sztucznej inteligencji

Analiza wzrostu rynku

Zwyżka na giełdzie zatrzymała się w zeszłym tygodniu, a główne indeksy nieznacznie się cofnęły, głównie z powodu piątkowych strat. Główne indeksy utrzymały swoje 21-dniowe średnie kroczące i większość wzrostów z poprzedniego tygodnia.

Czy ubiegły tydzień był pozytywny dla zwyżek na rynku, czy złowieszczy? To zależy od tego, co będzie dalej. Cofnięcie nie było wielką niespodzianką po solidnych wzrostach. Niektóre uchwyty można skonfigurować. Ale czy była to przerwa przed odbiciem głównych indeksów, czy też początek powrotu do niższych poziomów? Rajd powyżej szczytów z tego tygodnia może być o krok bliżej. 50-dniowa średnia krocząca głównych wskaźników jest duża, a przed nami kilka innych poważnych przeszkód.

W zeszłym tygodniu urzędnicy Fed jasno powiedzieli, że nie przestaną zaostrzać, dopóki nie zobaczą gwałtownego spadku inflacji i dramatycznego spadku rynków pracy. Ale ten proces będzie bolesny dla gospodarki. Fakt, że giełda wyprzedała się w piątek na Musk, mówi się, że chce dużych cięć w miejscach pracy Tesli A Majowy raport o zatrudnieniu pokazujący wysoki poziom zatrudnienia pokazuje, że inwestorzy nie są w tej chwili do końca pewni „dobrych wiadomości”.

Energia pozostaje silna, a elektrownie i rafinerie ropy łupkowej, zintegrowani giganci, producenci węgla i gracze LNG, tacy jak akcje FLNG, wciąż prosperują. Zapasy energii słonecznej ponownie rosną. Intrygująco wyglądają również spedytorzy, tacy jak akcje ZIM, gry litowe, takie jak Albemarle, niektórzy sprzedawcy, tacy jak Dollar Tree i kilka firm związanych z budownictwem.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co teraz robisz

Inwestorzy mogli dodać lub zmniejszyć ekspozycję w ciągu ostatniego tygodnia, w oparciu o pracę głównych indeksów i ich własne pozycje. W każdym razie ekspozycja powinna pozostać skromna.

W dłuższej perspektywie inwestorzy będą mieli ogromne możliwości. Możemy być na początku wielkiego wyścigu byków. Lub może to być krótkoterminowe odbicie na przedłużonym rynku bessy. Utrzymuj większość proszku w suchości, aby można było go używać, gdy widoczny jest przypływ.

Investor’s Business Daily zajmuje się identyfikacją potencjalnych liderów. Użyj tego jako podstawowych elementów swoich list obserwacyjnych. Bądź czujny i bądź elastyczny.

Czytać Wielkie zdjęcie Codziennie na bieżąco z trendami na rynku, akcjami i wiodącymi sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem Umieść tweeta Aktualizacje giełdowe i nie tylko.

Może Ci się spodobać:

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj notowania giełdowe IBD Premium, narzędzia i analizy już dziś

Czy Elon Musk zmierza do wyczerpania?

Pięć akcji w pobliżu punktów skupu przeznaczonych dla tej gospodarki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *