Kontrakty terminowe na akcje niewiele się zmieniły, a Dow jest na dobrej drodze do najlepszego miesiąca od 1976 r.

Kontrakty terminowe na akcje były stabilne w niedzielę wieczorem przed ostatnim dniem października, ponieważ Dow Jones Industrial Average przygotowuje się do podsumowania swojego najlepszego miesiąca od dziesięcioleci.

Kontrakty terminowe Dow spadły o 15 punktów, czyli mniej niż 0,1%. Te z S&P 500 również były nieznacznie niższe, podczas gdy kontrakty terminowe Nasdaq 100 spadły o 0,1%.

Indeks Dow wzrósł w październiku o 14,4%, co było najlepszym miesiącem od 1976 roku. S&P 500 i Nasdaq Composite również wzrosły w tym miesiącu, wprowadzając Wall Street na dwumiesięczną passę spadków.

Zyski pojawiły się pomimo mieszanego sezonu zysków za trzeci kwartał dużych firm, które wykazały wolniejszy wzrost i kilka poważnych rozczarowań ze strony dużych firm technologicznych.

Sezon zarobków trwa w tym tygodniu, a wśród największych zgłoszonych firm znajdują się Uber, Pfizer i Advanced Micro Devices.

Traderzy będą przygotowywać się do ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej, które rozpoczyna się we wtorek. Oczekuje się, że w środę bank centralny ponownie podniesie stopy procentowe o trzy czwarte, ale wielu na Wall Street oczekuje sygnału z oświadczenia lub konferencji prasowej prezesa Jerome’a ​​Powella, że ​​Fed może w najbliższej przyszłości wstrzymać wzrosty.

Matt Florey z Goldman Sachs napisał: „Jeżeli J Powell da zielone światło w przyszłym tygodniu i nie da występu w Jackson Hole, to z technicznego punktu widzenia nie ma zbyt wiele do powstrzymania tego ruchu. Poruszające się ciało pozostaje w ruchu ”. Uwaga z soboty.

READ  Wall Street kończy się niżej, ponieważ gorące dane o inflacji zwiększają szanse na podwyżkę stóp Fed

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *