Kontrakty terminowe na akcje stabilizują się, gdy inwestorzy przygotowują się do lipcowego raportu o inflacji

Kontrakty terminowe na akcje nieznacznie zmieniły się w środę, ponieważ inwestorzy wyczekiwali kluczowego raportu o inflacji, który ma zostać opublikowany w środę.

Kontrakty terminowe na Dow Jones Industrial Average były płaskie. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq 100 były częściowo niższe.

Ruchy następują po upadku S&P 500 i Nasdaq Trzeci dzień z rzędu we wtorek. Nasdaq Composite prowadził spadki, spadając później o 1,19% mikronA Novavax A zarozumiały Ostrzegł, że przyszłe zyski i zwroty mogą być niższe niż wcześniej sądzono. Indeks S&P 500 spadł o 0,42%, a Dow Jones Industrial Average o 0,18%.

Zbliża się raport o inflacji

Inwestorzy czekają na najnowszy raport CPI, który może potwierdzić lub rozwiać nadzieje na stabilizację wysokich cen. Ekonomiści spodziewają się, że raport wykaże, że inflacja nieznacznie spadła, co jest spowodowane niższymi cenami ropy.

„Jeśli chodzi o reakcje, rynek będzie początkowo bardziej podekscytowany negatywną niespodzianką bazowego CPI niż zwyżką, zwłaszcza jeśli chodzi o apetyt na ryzyko” – napisał we wtorek Alan Ruskin z Deutsche Bank. „Negatywne zaskoczenie odgrywa rolę 'nadzieji’, że szczytowe ceny ropy/żywności, a także powolny popyt, szybko przenikną do danych o inflacji w USA.”

Rezerwa Federalna zrównoważy raport wraz z innymi kluczowymi danymi gospodarczymi przed wrześniowym posiedzeniem, na którym ma ponownie podnieść stopy procentowe.

Sezon zarobków również trwa, a kwartalne wyniki Disneya mają zostać opublikowane po środowym dzwonku.

READ  Dow spadł w wyniku nagłego wzrostu liczby wniosków o zasiłek dla bezrobotnych; Akcje GME spadają 22%

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *