Korea Północna stoi w obliczu wybuchu choroby zakaźnej podczas walki z COVID

SEOUL (Reuters) – Korea Północna zgłosiła w czwartek nieznaną epidemię żołądkowo-jelitową w regionie rolniczym, zwiększając presję na odizolowany kraj, ponieważ boryka się on z chronicznymi niedoborami żywności i falą infekcji COVID-19.

Koreańska Centralna Agencja Informacyjna poinformowała, że ​​przywódca Kim Jong-un wysłał w środę leki do miasta Haeju na zachodnim wybrzeżu, aby pomóc pacjentom cierpiącym na „ostrą epidemię jelit”, bez ujawniania liczby zarażonych osób ani określania choroby.

Jelit odnosi się do układu pokarmowego.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

„(Kim) podkreślił potrzebę jak najszybszego powstrzymania epidemii poprzez podjęcie spójnych środków w celu poddania kwarantannie podejrzanych przypadków, aby całkowicie ograniczyć jej rozprzestrzenianie się i potwierdzić przypadki poprzez badania epidemiologiczne i testy naukowe” – podała agencja.

Urzędnik w południowokoreańskim Ministerstwie Zjednoczenia odpowiedzialny za sprawy obu Korei powiedział, że rząd monitoruje wybuch choroby, która jest podejrzana o cholerę lub tyfus.

Zgłoszona epidemia pojawia się, gdy Korea Północna zmaga się z pierwszym wybuchem infekcji COVID-19. W zeszłym miesiącu ogłoszono stan wyjątkowy w obawie przed brakiem szczepionek i środków medycznych.

Agencja szpiegowska Korei Południowej wcześniej powiedziała prawodawcom, że choroby przenoszone przez wodę, takie jak tyfus, krążyły już w Korei Północnej przed ogłoszeniem wybuchu koronawirusa.

Baner przedstawiający scenę transportu produktów medycznych na pustej ulicy, wśród rosnących obaw o rozprzestrzenianie się choroby koronawirusowej (COVID-19), jest wyświetlany w Pjongjangu w Korei Północnej, na tym zdjęciu opublikowanym przez Kyodo 23 maja 2022 r. Kyodo przez Reuters

„Choroby jelit, takie jak dur brzuszny i szigelloza, nie są szczególnie nowe w Korei Północnej, ale niepokojące jest to, że pojawiają się w czasie, gdy kraj już cierpi na COVID-19” – powiedział profesor Shin Young-gyun z Hanyang University School of Medycyna na Uniwersytecie Hanyang. powódź.

Inny urzędnik Ministerstwa Zjednoczenia powiedział, że Korea Południowa jest gotowa do współpracy z Koreą Północną w celu opanowania epidemii, ale Pjongjang pozostaje nieodpowiadający na żadne oferty dialogu, w tym wcześniejszą propozycję Seulu dotyczącą dostarczenia szczepionek przeciw COVID.

READ  Wordle 335 20 maja Wskazówki - Zmagasz się dzisiaj z Wordle? TRZY WSKAZÓWKI, KTÓRE POMOGĄ ODPOWIEDZIĆ | Gry | zabawa

Prowincja South Hwanghae, w której znajduje się Haeju, jest głównym regionem rolniczym Korei Północnej, co budzi obawy o potencjalny wpływ na i tak już poważny niedobór żywności w tym kraju.

Chociaż prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się infekcji przez uprawy wydaje się niskie, kluczem będzie dezynfekcja źródeł zaopatrzenia w wodę, z których choroba może być przenoszona przez wodę, powiedział Eom Joong-sik, ekspert ds. chorób zakaźnych w Centrum Medycznym Jill Uniwersytetu Gachon.

Pjongjang codziennie ogłasza liczbę pacjentów z gorączką, nie identyfikując ich jako pacjentów z COVID, najwyraźniej z powodu braku zestawów testowych. Eksperci podejrzewają również, że liczby podawane przez kontrolowane przez rząd media są zaniżone.

Korea Północna poinformowała, że ​​w czwartek o 26 010 więcej osób miało objawy gorączki, ponieważ całkowita liczba pacjentów z gorączką zarejestrowanych w całym kraju od końca kwietnia osiągnęła 4,56 miliona. Liczba ofiar śmiertelnych związanych z wybuchem epidemii wyniosła 73.

Korea Północna powiedziała, że ​​fala COVID wykazuje oznaki słabnięcia, ale Światowa Organizacja Zdrowia zakwestionowała twierdzenia Pjongjangu na początku tego miesiąca, mówiąc, że uważa, że ​​sytuacja się pogarsza. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

(Raportowanie Su Hyang Choi i Hyunhye Shin) Montaż przez Lincoln Fest.

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *