Król Karol III przerywa milczenie po tym, jak zdiagnozowano u niego raka – NBC Nowy Jork

Pierwotnie pojawił się H! Połączony

Król Karol III przemawia publicznie po raz pierwszy od odkrycia, że ​​cierpi na raka.

10 lutego, pięć dni po ogłoszeniu przez Pałac Buckingham diagnozy króla, 75-letni monarcha przekazał społeczeństwu osobiste przesłanie.

„Chciałbym serdecznie podziękować za liczne wyrazy wsparcia i życzenia, które otrzymałem w ostatnich dniach” – napisał król, co widać w poście udostępnionym na Instagramie rodziny królewskiej, który zawierał także zdjęcie rok 2023. Królewskie pozdrowienia dla życzliwych. „Jak wiedzą wszyscy chorzy na raka, takie miłe myśli są największym pocieszeniem i zachętą”.

Królowa kontynuowała: „Równie zachęcające jest usłyszeć, jak podzielenie się moją diagnozą pomogło zwiększyć zrozumienie społeczne i podkreślić pracę wszystkich organizacji, które wspierają pacjentów chorych na raka i ich rodziny w Wielkiej Brytanii i na całym świecie. Mój dozgonny podziw dla ich niestrudzonej opieki i poświęcenie są wynikiem mojego doświadczenia.” Osobiste.”

Podpisał swój list „Charles R” – swój królewski szyfr, który oznacza „Rex”, po łacinie „król”.

Droga króla Karola III do tronu

Jego list został wydrukowany na papierze z napisem „Sandringham House”, czyli nazwą wiejskiej posiadłości króla w Norfolk w Anglii.

Król – który jeszcze przed nim przez lata rezydował w Clarence House w Londynie Wstąpił na tron ​​w 2022 roku Po śmierci matki, królowej Elżbiety II – poleciał z żoną helikopterem do Sandringham Królowa Kamila 6 lutego.

Oboje odwiedzili także swoją wiejską posiadłość od 4 lutego do W niedzielę przyjdź na nabożeństwo do kościoła. 5 lutego, około tydzień później King został wypisany ze szpitala po operacji leczenia powiększenia prostatyPałac Buckingham ogłosił, że u brytyjskiego monarchy zdiagnozowano bliżej nieokreślony rodzaj nowotworu. (Pałac powiedział Wiadomości NBC To nie jest rak prostaty.)

W ich oświadczeniu czytamy: „Podczas niedawnego zabiegu króla w szpitalu mającego na celu leczenie łagodnego rozrostu prostaty zgłoszono osobną kwestię niepokojącą”. „Późniejsze badania diagnostyczne wykazały odmianę raka. Dziś Jego Królewska Mość rozpoczął harmonogram regularnych zabiegów, na który lekarze zalecili mu odroczenie obowiązków publicznych”.

READ  Brytyjczycy się cieszą, Meghan Markle nie pojawi się na koronacji króla KarolaWedług urzędników pałacowych księżna Walii będzie hospitalizowana przez maksymalnie dwa tygodnie po operacji jamy brzusznej. Wiadomość nadeszła na krótko przed ogłoszeniem przez Pałac, że król Karol III w przyszłym tygodniu przejdzie operację.

Na kilka godzin przed wyjazdem Karola i Camilli do Sandringham na obecny pobyt król spotkał się ze swoim synem, księciem Harrym, który przybył do Londynu z Kalifornii, gdzie mieszka z żoną Meghan Markle i ich dziećmi. Książę Archie4 i Księżniczka Lilibet2. Po krótkiej wizycie książę Sussex wrócił do Stanów Zjednoczonych, gdzie przebywał Wręcz nagrodę podczas wydarzenia NFL Honors Event 2024 W Las Vegas.

Tymczasem najstarszy syn i następca króla, książę William, niedawno podziękował opinii publicznej za wsparcie zarówno dla jego ojca, jak i żony, Kate Middleton, która… Rekonwalescencja po operacji jamy brzusznej.

„Chciałbym skorzystać z okazji, aby również podziękować za miłe wyrazy wsparcia dla Catherine i moich rodziców, zwłaszcza w ostatnich dniach” – powiedział książę Walii podczas kolacji charytatywnej Air Ambulance w Londynie 7 grudnia. „To wiele znaczy dla nas wszystkich”.

I po jednym dniu, Camilla przekazała aktualne informacje na temat stanu zdrowia króla Podczas publicznego wystąpienia na imprezie charytatywnej w katedrze w Salisbury w Anglii. dla każdego TelegrafPowiedziała pracownikowi lotniczego pogotowia ratunkowego: „W tych okolicznościach radzi sobie bardzo dobrze. Był bardzo poruszony wszystkimi listami i wiadomościami, które społeczeństwo wysyłało z całego świata. To bardzo miłe”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *