Król Karol wraca do wystąpień publicznych

  • Napisane przez Seana Coughlana
  • Korespondent królewski

Skomentuj zdjęcie, Opublikowała uśmiechnięte zdjęcie króla i królowej, któremu towarzyszyły pozytywne wiadomości na temat jego zdrowia

Król Karol ma zamiar wystąpić po raz pierwszy od czasu diagnozy raka, aby wystąpić publicznie.

Król i królowa Camilla odwiedzą szpital i specjalistyczny ośrodek onkologiczny, będąc publicznym wyrazem wsparcia dla personelu, pacjentów i trwających prac badawczych.

Oprócz uczestniczenia w mszy wielkanocnej w kościele, król trzymał się z daleka od wydarzeń publicznych i tłumów.

Jednak w zeszłym tygodniu Pałac Buckingham wydał oświadczenie, w którym znalazło się bardziej pozytywne przesłanie na temat stanu zdrowia króla.

Mówi się, że królewskich lekarzy „bardzo zachęcił dotychczasowy postęp” w leczeniu nieokreślonego rodzaju raka.

Oznacza to, że może rozpocząć stopniowy powrót do działań publicznych, zaczynając od symbolicznej podróży do ośrodka onkologicznego we wtorek.

Niedawne osobiste doświadczenia króla z chorobą nowotworową, u której zdiagnozowano u niego w lutym, dodatkowego znaczenia dodadzą jego wizycie w szpitalu, podczas której w imieniu pacjentów, ich rodzin i opiekunów złoży hołd wysiłkom personelu.

Wizyta ma na celu kontynuację pragnienia króla podnoszenia świadomości na temat znaczenia wczesnej diagnostyki raka i jest następstwem decyzji króla o ogłoszeniu na początku tego roku swoich problemów zdrowotnych w nadziei, że zachęci to innych do poddawania się badaniom lekarskim.

Będzie można także zobaczyć niektóre innowacyjne technologie i badania nad nowotworami prowadzone w szpitalu.

Choć ogólne nastroje co do stanu zdrowia króla są bardziej pozytywne, pozostają one ostrożne optymistyczne, gdyż leczenie króla przeciw nowotworowi trwa i nie podano jeszcze terminu jego zakończenia.

Pomimo niedawnego okresu rekonwalescencji król kontynuował swoje konstytucyjne zadania, w tym odbywał regularne prywatne spotkania z premierem.

Nie ma jednak pewności, czy monarcha będzie mógł uczestniczyć w niektórych kluczowych wydarzeniach królewskich odbywających się w nadchodzących tygodniach, w tym Trooping the Colour, przyjęciach w ogrodzie i obchodach D-Day.

Decyzje o tym, czy będzie mógł wziąć udział w rozgrywkach, zostaną podjęte wkrótce po konsultacji lekarskiej, ale letni grafik króla prawdopodobnie zostanie skrócony lub zmodyfikowany w miarę jego dalszej rekonwalescencji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *