Książę Harry tęskni za pierwszym dniem procesu hakowania telefonu w Wielkiej Brytanii – Termin

Prawnicy reprezentujący gazety Mirror Group oskarżyli księcia Harry’ego o marnowanie czasu w sądzie po tym, jak nie pojawił się w londyńskim Sądzie Najwyższym w poniedziałek rano na procesie wydawcy, który jest właścicielem brytyjskiej gazety Daily Mirror.

David Sherborne, który reprezentuje księcia Harry’ego i innych znanych wnioskodawców, powiedział sądowi, że książę nie pojawi się na dzisiejszej rozprawie, ponieważ przybył do Wielkiej Brytanii późno po przylocie z Kalifornii zeszłej nocy, gdzie świętował drugie urodziny swojej córki Lilibet. W niedzielę, według doniesień, multimedia.

Andrew Green KC, który reprezentuje gazety Mirror Group, powiedział, że to „niezwykłe”, że książę Harry nie pojawił się w dniu otwarcia jego sprawy. Greene powiedział dalej, że nieobecność księcia zmarnuje czas sądu i nie będzie w stanie odpowiednio przygotować się do przesłuchania księcia.

Sędzia Fancourt, który przewodniczył sprawie, powiedział sądowi, że był „trochę zaskoczony”, gdy dowiedział się, że książę Harry nie pojawi się w sądzie w poniedziałek. The Guardian poinformował, że prawnik księcia dodał później, że jutro pojawi się w sądzie, aby zeznawać.

Książę Harry i trzej inni wnioskodawcy pozywają gazety Mirror, twierdząc, że informacje o nich zostały nielegalnie uzyskane w celu generowania historii. Powodowie uważają, że dziennikarze Daily Mirror, Sunday Mirror i The People nielegalnie uzyskiwali dostęp do ich poczty głosowej, aby odsłuchać wiadomości.

To jest sprawa cywilna, a nie karna. Kiedy książę Harry będzie zeznawał na procesie w środę, będzie pierwszym członkiem rodziny królewskiej, który zostanie przesłuchany w sądzie od XIX wieku.

Gazety Mirror Group przyznały wcześniej, że ich dziennikarze byli zamieszani w hakowanie telefonów i zapłacili ofiarom 100 milionów funtów (126 milionów dolarów) w ramach ugody i kosztów prawnych, według Guardiana.

Grupa prasowa zaprzeczyła, jakoby kadra kierownicza wyższego szczebla wiedziała o nielegalnej działalności. Firma zaprzecza również włamaniu do telefonu księcia Harry’ego, ale przeprosiła księcia Sussex za wykorzystanie prywatnego detektywa do nielegalnego zebrania dowodów na niego w nocnym klubie w 2004 roku.

READ  Czy fani Taylor Swift mogą zostać pozostawieni w ciemności? Metro Transit może nie dodawać pociągów po wyprzedaniu ofert Minneapolis

W swoim zeznaniu książę Harry powiedział przed Sądem Najwyższym, że nielegalna działalność w gazetach Mirror Group przyczyniła się do jego „wielkiego cierpienia” i „paranoi”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *