Kula ognia rozświetla nocne niebo w New Jersey po dniach zaćmień i trzęsień ziemi

metro

Ogromna kula ognia rozświetliła niebo nad New Jersey wczesnym rankiem w środę, podczas już dziwacznego tygodnia zjawisk naturalnych w Garden State i okolicach, w tym trzęsienia ziemi i zaćmienia słońca.

Pozorny meteoryt spadający na Ziemię wytworzył jasną smugę światła, a mieszkańcy kilku miast w New Jersey, a także niektórych części Connecticut, Nowego Jorku i Pensylwanii, zgłosili ten widok. Do Amerykańskiego Towarzystwa Meteorytowego.

Wideo z kamery bezpieczeństwa Opublikowano na Facebooku Napisane przez Lindę Price Hines z jej domu w Wall Township w stanie New Jersey, pokazujące błysk przelatujący po niebie w ciągu zaledwie dwóch sekund o 3:43 nad ranem.

Mieszkańcy co najmniej 10 miast w New Jersey zgłosili, że widzieli kulę ognia. Mieszkańcy Wall Township, New Jersey/Facebook
Kulę ognia zarejestrowała kamera w środę o 3:43. Mieszkańcy Wall Township, New Jersey/Facebook
Obserwację zgłosili także mieszkańcy od Delaware po Connecticut. Mieszkańcy Wall Township, New Jersey/Facebook

Strona internetowa AMS, która umożliwia samodzielne zgłaszanie swoich doświadczeń, pokazuje, że w tym samym okresie pojawiły się liczne doniesienia o obserwacjach od mieszkańców okolicy.

Mężczyzna podający się za Darren T. powiedział, że ujrzał światło w Hackettstown w hrabstwie Warren, około 50 mil na zachód od Nowego Jorku.

„Po raz pierwszy widziałem coś takiego w mojej okolicy” – napisał w swoim raporcie. „Widziałem spadające gwiazdy, ale zauważyłem to po raz pierwszy”.

Christina Fee, mieszkanka Linden w stanie New Jersey, powiedziała, że ​​około 3:40 w nocy wyszła spod prysznica, kiedy zaniepokoiło ją to, co zobaczyła na niebie.

„Widziałam jasny, prawie neonowo zielony kolor spadający z nieba. Nie było żadnych długich śladów ani nic, ale spadł i zniknął” – napisała. „Patrzyłam przez okno, więc mogło to mieć wpływ na mój wzrok ale zostałem tam oszołomiony. Pospieszyłem powiedzieć przyjacielowi, co widziałem i natychmiast poszedłem do Internetu, aby sprawdzić, czy to normalne.

Don Bee z Mount Kisco w hrabstwie Westchester w stanie Nowy Jork nazwał to „niewiarygodnym”.

READ  Rzadkie wydarzenie na Księżycu może ujawnić związek Stonehenge z Księżycem

Zauważyła, że ​​było to „trochę surrealistyczne”.
Załaduj więcej…

https://nypost.com/2024/04/10/us-news/fireball-lights-up-new-jersey-night-sky-days-after-Eclipse-earthquake/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium=site%20buttons&utm_campaign=site 20% przycisków

Skopiuj adres URL udostępniania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *