Na tym zdjęciu dostarczonym przez NASA Stany Zjednoczone Ameryki są widoczne w nocy z kompozytu zebranego z danych zebranych przez satelitę Suomi NPP w kwietniu i październiku 2012 roku. Misja NASA Artemis I zobaczy bezzałogowy statek kosmiczny Orion wznoszący się z przestrzeni Kennedy’ego Centrum na Florydzie Spędziła kilka dni na orbicie księżyca przed powrotem na Ziemię. (NASA)
Szacowany czas czytania: 1-2 minuty
Toronto, Ontario – Na razie możesz Zarejestruj się online, aby otrzymać „kartę pokładową” na misję Artemis I.Który ma wystrzelić i okrążyć Księżyc w maju lub czerwcu.
Każde miejsce jest w jakiś sposób wolne. Artemis I będzie bezzałogowym lotem testowym dla przyszłych misji księżycowych. Kiedy zarejestrujesz się w NASA, twoje imię i nazwisko zostanie dodane do pamięci flash na pokładzie pustej kapsuły załogi, a jako dowód jaskrawa cyfrowa karta pokładowa.
Misja Artemis I, napędzana najpotężniejszą jak dotąd rakietą NASA, Space Launch System, zobaczy bezzałogowy statek kosmiczny Orion wystartujący z Centrum Kosmicznego im. Kennedy’ego na Florydzie i spędzi kilka dni na orbicie księżyca przed powrotem na Ziemię. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, misja Artemis 2 wykona załogowy przelot nad Księżycem w 2024 roku.
Ostatecznym celem programu Artemis jest powrót ludzi na Księżyc do 2025 roku, 53 lata po ostatniej załogowej misji na Księżyc, Apollo 17. W mitologii greckiej Artemida jest bliźniaczą siostrą Apolla i boginią księżyca.
W ramach programu NASA wyląduje pierwszą kobietę i pierwsze kolorowe osoby na Księżycu, gdzie planuje również współpracę z międzynarodowymi i komercyjnymi partnerami, aby stworzyć długoterminową obecność człowieka i wykorzystać te lekcje do zabrania astronautów na Marsa.
NASA nazywała nazwiska już wcześniej, tak jak w 2020 roku, kiedy prawie 11 milionów nazw zostało zainstalowanych na łaziku Mars Perseverance, który nadal pełza po Czerwonej Planecie.
Rejestracja w celu umieszczenia swojego nazwiska na tablicy Artemis I jest szybka i łatwa. Jako bonus zyskujesz 1,3 miliona nowych mil, czyli 2,1 miliona kilometrów, czyli całkowity dystans, jaki pokona misja Artemis 1.
Powiązane historie
Więcej historii, które mogą Cię zainteresować
„Amatorski przedsiębiorca. Profesjonalny ekspert od internetu. Człowiek zombie. Nieuleczalny badacz popkultury”.