Liam Neeson opowiada o swoim filmie „Gwiezdne wojny Qui-Gon Jinn Return” — The Hollywood Reporter

[This story contains spoilers for Obi-Wan Kenobi.]

Qui-Gon Jinn powrócił.

Gwiezdne Wojny Fani byli na parkiecie w środę, kiedy Liam Neeson Powrócił do odległej galaktyki w finale serii Obi-Wan Kenobi na Disney+.

W ostatnich chwilach Gwiezdne Wojny Miniserial Neeson powraca do serii po raz pierwszy od tego czasu Gwiezdne wojny: Odcinek pierwszy — Mroczne widmo (1999) jako Rycerz Jedi Qui-Gon Jinn (w formie akcji na żywo; on również użyczył głosu Gwiezdne wojny: Wojny klonów). Od pierwszego odcinka wyśmiewano się, że może pojawić się Qui-Gon, ale nie było żadnej gwarancji. Biorąc pod uwagę czas, odkąd Neeson ostatnio zagrał tę postać, trudno powiedzieć, jak bardzo zależy mu na ponownym noszeniu szaty Jedi.

Nominowany do Oscara aktor powiedział: Hollywoodzki reporter Postanowił wrócić do franczyzy z wielu powodów.

„Zdecydowanie nie chcę, aby ktokolwiek inny grał w Qui-Gon Jinn i chciałem pokazać George’owi mój szacunek [Lucas] I ten mityczny świat, który stworzył” – powiedział Neeson THR. „Oprócz Iwana [McGregor] Jest przyjacielem i uwielbiałam z nim pracować niebezpieczeństwo fantomowe 25 lat temu.”

Ewan McGregor (Z lewej) William Neeson w Gwiezdnych wojnach, część I – Mroczne widmo (1999).
Lucasfilm Sp. / KolekcjaDzięki uprzejmości Everett

W filmie z 1999 roku Qui-Gon jest mistrzem Obi-Wana, a poprzez serię wydarzeń, mąż Jedi odnajduje Anakina Skywalkera (Jake Lloyd) na Tatooine. Wkrótce po pomocy w zabezpieczeniu wolności Anakina, Qui-Gon ginie podczas pojedynku na miecze świetlne z Darthem Maulem (Ray Park).

Neeson zauważył w przeszłości, że zawsze był fanem filmu i dostroił się do początkowej krytyki, która od tego czasu ucichła, a pokolenie fanów bardzo lubiło ten film. niebezpieczeństwo fantomoweA atak klonów A Zemsta sitów.

„Lubię [Phantom Menace]Neeson powiedział Andy’emu Cohenowi w kanale radiowym SiriusXM Andy’ego w 2020 roku. „Jestem z tego taki dumny i dumny, że mogę być jego częścią. Muszę być poważny. Muszę bawić się tymi wspaniałymi lampami i innymi rzeczami. To naprawdę było.”

READ  Kadencja Amandy Bynes skończyła się po prawie 9 latach

Jeśli chodzi o powrót Neesona do serii, fani czekali z niecierpliwością, odkąd Yoda (Frank Oz) powiedział Obi-Wanowi w Zemsta sitów Że nauczy go, jak komunikować się z widmem mocy jego zmarłego mistrza. W środę zasiane ziarno w końcu zakwitło.

Cały Obi-Wan Kenobi Serial jest teraz transmitowany na Disney+.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *